Żółte i oklapłe liście.

Brykiet 22.10.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. 1. Oświetlenie: 3x led 3000k 12W
    2. Nasiona
    3. Uniwersalna ziemia z ogrodniczego
    4. Co trzy dni 100ml wody podlewam
    5. Wentylator od PC 12V
    6. nawozy: Planton K, biohummus, nawóz do pelargoni tam jest tylko azot.
    7. długość życia 30dni
    8. Nie przekracza 25 stopni celcjusza, nie mam pojęcia.
    witam, mam problem, rośliny przestały rosnąć są w około 20dniu [​IMG][​IMG]
    taki ich wygląd, na początku ta po prawo trochę oklapła a teraz to całkowicie, a ta po lewo już zaczyna, od dołu liście są żółte, co ja mam robić? donica 2,5L podlewam co 3 dni 100ml i co drugie podlewanie planton K albo Azot tylko wtedy kiedy coś mi w nich nie pasowało bo brakowało fosforu albo azotu... a na samym początku biohummus ale przestałem dlatego bo podobno przedłuża weg. Jeśli przestałem podawać nawozy to poprostu była taka jaka była, czyli źle ale nie pogarszało się. przed chwilą zrobiłem zdjęcie i tak wyglądają, o 6:00 podlałem planton K.

Last edited: 22.10.2018
  2. 2515

2515 Zagubiony

Może złe ph masz gdy podlewasz.

3. kranówą podlewam

4. Nowy84

Nowy84 Tuptuś

Dostaną chociaż? Przy wodzie kranowej trzeba sprawdzać pH. Zbyt wysokie potrafi zablokować przyswajanie kluczowych pierwiastków. W dodatku to, że wychodzi niedobór jakiegoś pierwiastka nie oznacza, że właśnie tego pierwiastka brakuje w podłożu. Zwyczajnie może być zablokowany.
    To tyle z teorii która znam.

A tak po za tym. Ziemia z ogrodniczego pewnie jest dość mocno nawozona. Nie za wcześnie na podawanie fosforu? W pierwszym moim projekcie ever na ziemi typu LightMix przeszło 30dni na samej wodzie.

Last edited: 22.10.2018
  5. GoHan

GoHan Zagubiony

siema , brykiet mordo wez tak im lej 500ml co 3 -4 dni !!! za mało picia maja !!! smiało polej delikatnie 500ml i to jak najszybciej

6. chłopaki dzięki wam, nowy84 tak właśnie myśle ze za wczesnie, mocno nawożona mówisz? czyli trzeba nawozić w późniejszym okresie, bardzo mi pomogło w tej sytuacji wasze zdanie, i w przyszłości też się bardzo przyda, dziękuję, podlałem wodą ładnie mają mokro za pare dni podeśle zdjęcie jak wyglądają narazie będę czekać. Pozdrawiam gorąco

7. [​IMG]

• Lubie to x 1
  8. Hej. Taki wygląd jest. Zdjęcie zrobione o 06:00 dzisiaj. O 12:00 dzisiaj, przyciołem te dolne obeschnięte i żółte liście, ja ich nie odciołem tylko te przebarwienia i obsuszenia przyciołem, wyszło na to że brak wody poprostu, dzisiaj dostały o 12:00 małą dawke nawozów bo jak i wody to i pierwiastków potrzebnych do życia brakuje. Dziękuję za tą wypowiedź, życzę miłego dnia i pozdrawiam cieplo cześć

9. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Moim zdaniem,winna jest gleba.Co z tego ze pisza uniwersalna,ona moze miec w sobie mase skladnikow,ktore nie sa aprobowane przez MJ.
    Jesli juz podejmujesz sie uprawy,to warto zainwestowac w znane markowe podloze.

10. marcopolo, kłamiesz. Zalałem wodą w dużej ilości, dużo większej niż kiedykolwiek i jest ładnie. Winą jest brak wody. To co mówisz to jest kłamstwo

11. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Zobaczymy:) Jestem jak najbardziej za tym aby panny odzyly,czas pokaze-powodzonka:)
    PS.Ja tylko taki teoretyk jestem haha

• Lubie to x 1
  12. myślę że będzie super, nie jeden na takiej ziemi chodował i było super. Dzięki marcopolo, wpadaj na czat ja tam często jestem to zawsze się chwale swojimi pociechami. w porządku ja się nie złoszczę ;)

13. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

1,5ml octu na 1,5l wody odstanej

14. za podpuszczanie powinieneś dostać bana

15. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

ty chuju do szczania jakie podpuszczanie? Poczytaj forum a jak nie to jebaj tam kranowkę z ph 8.4 i chlorem na świeżo

16. sranie. Nie rób ze mnie debila

17. GoHan

GoHan Zagubiony

!

• Lubie to x 1
  18. Nowy84

Nowy84 Tuptuś

Ocet do zakwaszania wody ma swoich zwolenników i przeciwników.
    Jednak nie wiem czy dawkowanie w ciemno 1:1000 jest ok, nie znając pH wody.
    Jeśli nie masz miernika, na stronie wodociągów miejskich powinieneś znaleźć informacje mniej więcej co masz w kranie.

Na Twoim miejscu w ogóle bym na razie nie dawał żadnych nawozów. Jak masz opakowanie po ziemi, której użyłeś to tam na pewno jest skład podany. Głowę dam uciąć że NPK tam jest w ciul i trochę.
    O nawozach zacznij myśleć gdy pojawia się niedobory. Dziwne plamki, przebarwienia itd. poszukaj gdzieś tabelki przedstawiającej efekty braku poszczególnych pierwiastków. Warto się z nią zapoznać wcześniej.
    Rozpoznanie niedoboru jest trudne nawet z tabelka w ręku. Ja wrzucam zdjęcia na forum z prośbą do bardziej doświadczonych growerow o pomoc w identyfikacji

• Lubie to x 1
    Last edited: 23.10.2018
  19. ja lałem od maleńkich butelkowaną a potem kranówe, Po podlaniu kranówą odżyły więc myśle że aż tak źle nie mają nie będę eksperymentował, leje kranówe i tyle w temacie

20. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

A lej tam nawet mocz skoro wszystko wiesz lepiej i nie zadawaj pytań skoro i tak robisz po swojemu bo wszyscy cię podpuszczają i źle ci radzą

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...