Żółć i oklapniete liście.

syrukatka 04.09.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam, rośliny od dłuższego czasu zaczęły nabierać żółtych kolorów i opadać od samego dołu. Podlewam z niska ilością nawozu, z ph 7. Staram się nie oblewać liści dolnych przy podlewaniu, nie wiem czy ma to jakiś związek. Od góry liscie wyglądają w miarę normalnie, nie ma żółci, przynajmniej rzucajacej się w oczy. Jest to już okres kwitnienia od +/-, 4-6dni

IMAG0097.jpg

IMAG0098.jpg

IMAG0099.jpg

IMAG0101.jpg

2. wyglądają na zdrowe...dolne liście zawsze usychają...to normalne...a jaki nawóz lałeś w jakich dawkach? teraz już lej tylko nawozy na kwitnienie...zacznij od 1/4 dawki i zwiększaj stopniowo...jakie masz nawozy na flo?

3. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Nie wiem czy to swiatlo ,czy one sa tak ciemno zielone? Jesli tak,to odpusc juz nawozy na kilka dni. Liscie oklapniete bo maja sucho,ziemia w doniczce wyglada na wyschnieta,podlewaj solidnie.Dlaczego umiesciles 4 szt w jednej donicy?
    Dolne liscie w naturalny sposob zakonczyly zywot:)

4. Po dwóch dniach jeszcze jak zostawiłem je w spokoju, czyli bez podlewania, nawozu to wszystkie jak flaki zdechłe były. Podlalem wczoraj solidnie prawie bez nawozu i już gitara, prawie jak nowki. Czyli będę dawać 1/10 zalecanych dawek nawozu, bo kiedyś jak dawałem 1/2 to była masakra. Obecnie tylko same końcówki zoltawe.. Dzięki wszystkim. Jak coś będzie się działo to będę tu pisał, by nie zakładać dodatkowych tematów.

5. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

Ponawiam pytanie Marco - czemu wsadziłeś 4 sztuki w jedną doniczke?

6. W sumie to wyżej dobrze piszą, jak 4 w jednej donicy to jeden drugiemu kradnie :P

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...