Ziobro żąda zwiększenia kary za uprawę i handel marihuaną

ZIELONA 20.07.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Prokurator generalny Zbigniew Ziobro żąda zwiększenia kary za uprawę i handel marihuaną. Jeden rok w zawieszeniu na trzy lata to według niego zbyt niska kara. Podczas gdy na całym świecie utrzymuje się trend liberalizacji nieskutecznego prawa narkotykowego, nasz rząd chce je zaostrzać i niszczyć życie własnym obywatelom, jednocześnie mydląc oczy bublem prawnym jakim jest ustawa o medycznej marihuanie.

W marcu ubiegłego roku Sąd Okręgowy w Opolu prowadził sprawę trzech młodych mężczyzn, którym postawiono zarzuty uprawy konopi indyjskich oraz handel marihuaną.

Wyrok w zawieszeniu
    Rafałowi M., Sebastianowi B. z nich zarzuca się wytworzenie nie mniej niż 1,2kg marihuany z zamiarem dalszej produkcji, a trzeciemu – Piotrowi M. – postawiono również zarzut wprowadzenia do obiegu znacznych ilości marihuany. Sąd postanowił ukarać młodocianych przestępców jednym rokiem więzienia w zawieszeniu na trzy lata.

Prokurator uznał wówczas, że kara jest zbyt niska. Sprawa trafiła więc do Sądu Apelacyjnego we Wrocławiu, który 9 sierpnia 2017 roku uznał, że wymierzone młodym ogrodnikom kary są adekwatne do popełnionych przez nich czynów. Sąd zmienił jednak orzeczenie – zamiast wieku oskarżonych, za podstawę nadzwyczajnego złagodzenia kary, przyjął niewspółmierność nawet najniższej przewidzianej kary do popełnionego przestępstwa. Dzięki czemu mężczyznom nie groziła poważniejsza kara.

Zbigniew Ziobro chce zwiększenia kary
    Z takim finałem sprawy nie zgodził się prokurator regionalny we Wrocławiu oraz sam Prokurator generalny – Zbigniew Ziobro. Nie zgadza się on z taką karą i uważa, że jest ona rażąco niska w stosunku do popełnionego przez mężczyzn przestępstwa.

Ziobro zwrócił się do Sądu Najwyższego o kasację. W jego ocenie do orzeczonych kar zastosowano nadzwyczajne złagodzenia, które nie są adekwatne do wagi popełnionych przez młodych mężczyzn przestępstw.

Czy polski rząd naprawdę nie może zdecydować się w którą stronę chcę kierować swoje działania związane z konopiami indyjskimi?

Z jednej strony mydlone nam są oczy ustawą dotyczącą medycznej marihuany, a w rzeczywistości ich działania skierowane są ku zniszczenia życia młodymi lub cierpiącym obywatelom, którzy za znikomą, wręcz żadną szkodliwość społeczną lub ratowanie własnego życia mogą trafić na kilka lat do więzienia. Dlaczego nie pozwoli się im na legalne prowadzenie działalności, odprowadzanie podatków i spokojne życie?!

https://www.weednews.pl/ziobro-zada-zwiekszenia-kary-za-uprawe-i-handel-marihuana/

2. lakazs

lakazs Tuptuś

Clickbait

Tytuł sugeruje że kary za posiadanie, uprawę i handel zostaną zwiększone a chodzi o 2 czy trzech patusów którzy w dilerkę się bawili, Ziobro ma w tym przypadku racje, zawiasy za wprowadzenie do obrotu takiej ilości to absurd.

1,2 kg to minimum, nie wiadomo ile sprzedali, tyle trawy przy optymistycznym scenariuszu że sztuka to gram z wagi to 60 tyś zł w mojej okolicy za dobrej jakości temat, słabszy, a w zasadzie marny to koszt 48 tyś. zł zakładając że bawili się w detal

Jak ktoś się bierze za handel to raczej świadomie bierze też na siebie ewentualną odpowiedzialność karną, moim skromnym zdaniem każdy diler powinien dostawać maksymalny wymiar kary, nie ważne czy sprzedał 10 gram czy 10 kilo, takie osoby psują "reputację" zwykłym użytkownikom którzy nie chcą mieć nic wspólnego z półświatkiem.

Mokry sen o legalizacji, albo chociaż dekryminalizacji nieprędko stanie się rzeczywistością, najpierw urodzeni przed 80 rokiem muszą zostać przysypani grubą warstwą ziemi, do tego czasu powinniśmy radzić sobie sami bez udziału marnych osiedlowych biznesmenów którzy w znakomitej większości handlują gównem a nie marihuaną.

3. pozytyw

pozytyw Użytkownik

że ziobro jest zakompleksionym nędznym ścierwem to wiedziałem ale że to aż takie prymitywne bydle to jednak cięzko uwierzyć.
    złudzenia o legalach medycznych itp szybko sie rozwiały , tak samo złudzenia, że tu jest fajnie w tym kraju.

4. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

http://krytykapolityczna.pl/narkopolityka/dopalacze-pis-nowelizacja-ministerstwo-zdrowia-nps/

5. Cardcarp

Cardcarp Zagubiony

Zbyszek Ziobro to kawał skurwysyna, który podpierdalał kolegów z akademika, że mu kanapki zjadali. To wierny pies pana prezesa, który jest magistrem prawa (ale po co strzępić ryja), tak jak wiceminister Jaki. Na tych dwóch imbecyli głosują moherowe berety, dlatego nie spodziewajmy się, że będzie lepiej w tej materii. Przegłosowali bubel prawny dotyczący medycznej marihuany, bo im zaczęli wiercić w brzuchu. Także konkludując... dopóki pisiorom nie zabraknie hajsu na 500+ dopóty nie będzie legalizacji i opodatkowania. Dodatkową przeszkodą jest skromny redemptorysta z Torunia, który dostaje luksusowe fury od bezdomnych. Niestety goście kupili wyborców i zrobią z tego kraju watykan. Bo przecież bez pomocy Matki Boskiej ten naród by sobie nie poradził...

• Lubie to x 1
  6. 2515

2515 Zagubiony

Prowokujesz ? Czy może wolisz przynależeć do opozycji która nigdy nie miała planu działania jak wzmocnić gospodarczo kraj, a ten heit z twojej strony nie ma żadnego logicznego uzasadnienia, i może to tylko płacz ćpuna.
    To dobry gest ze strony PIS w kwestii przyjęcia medycznej czy 500+, obniżenia kwoty wolnej od podatku, mieszkanie +.... pamiętaj poprzednia władza PO, nic w tym kierunku nie zrobiła aby zalegalizować konopie, dać coś szaremu obywatelowi, podniosła tylko podatki, doprowadziła do upadłości wile państwowych spółek aby potem je sprzedać bardzo tanio, albo niekorzystne umowy handlowe między krajowe... Pzekręty zapewne są też wśród członków PIS ale, myślę że na to przyzwolenia niema ze strony prezesa, jeśli się mylę w tej kwestii to podaj jakiś przykład ?

Jestem za legalizacją marihuany rekreacyjnej, ale tylko na użytek własny.

• Lubie to x 1
  7. 2515

2515 Zagubiony

W sprawie dopalaczy myślę że, rząd przyjął właściwą postawę. Mają toksyczny wpływ na organizm, to niszczy psychikę, zabija. Jest jak zjadliwa bakteria która w sposób niekontrolowany zaczyna się mnożyć w organizmie, osłabia i zatruwa go aż do samego końca. Ta chemia jak te bakterie przenika środowisko, a jeśli nie zadziałamy szybko to kto wie, moze nowy rodzaj epidemii nas czeka wkrótce.

Wymiar kary zależy od szkodliwości popełnionego czynu, i nic się tutaj raczej nie zmieni, choć cięższe przypadki mogą być traktowane bardziej surowo.

Last edited: 23.07.2018
  8. Cardcarp

Cardcarp Zagubiony

"Płacz ćpuna" :) podoba mi się. Po pierwsze spróbuję nakreślić Ci w dużym skrócie moje poglądy: liberalizm gospodarczy i liberalizm obyczajowy (raczej chodzi o to żeby nikt nie wpierdzielał się ludziom do łóżka). PiS to dokładnie to samo co PO tylko doklejeją do tego ideologie. Z prawicą nie mają nic wspólnego to klasyczni socjaliści. Ustawa o medycznej marihuanie to bubel prawny - martwe prawo. Nie popieram programu 500+ - to moja prywatna opinia, wg. mnie to rozdawnictwo, ale nie o tym tu mowa. To że PO sprzedało Polskie spółki to szczera prawda (natomiast jak pewnie wiesz, wszystko zaczęło się w 1986 r. kiedy to "opozycjoniści" na czele z Bolkiem i Mazowieckim dogadali się z komuchami i podzielili Polskę - a wszystko klepnęli w magdalence) i tego im NIGDY nie wybaczę. Platforma jest dla mnie skończona łącznie z przydupasami z N i PSL, które zniszczyło polskie rolnictwo. Uważam, że większość z tych świń powinna siedzieć w koloniach karnych. Przykładów na przekręty PiSu jest mnóstwo: wiesz kto sprzedał stocznię gdańską w 2007 roku Ukraińcom? Kaczyński. A wiesz kto ją od nich odkupił w 2018 roku? Morawiecki :) getback, skoki itp. afera za aferą. Ciebie za blanta wsadzą do paki, dostaniesz grzywne za wycięcie drzewa na swojej działce, a chuj wie kto buduje ZAMEK w puszczy. Proszę Cie...

• Lubie to x 1
  9. 2515

2515 Zagubiony

Z tą stocznią to trochę chyba inaczej wygląda, ale było to za czasów Lecha Kaczyńskiego.
    W skrócie wygląda to tak: przez prawdopodobnie złe zarządzanie, zadurzenie rosło, jeden z wierzycieli którym była Ukraińska firma, która dostarczała stal do stoczni (podobno po bardzo wysokich cenach) wykupiła akcje tego upadającego zakładu, bo unia nie zezwalała na pomoc finansową ze strony państwa.
    To bardzo dobrze że wróciła w posiadanie państwowe, bardzo dobrze że PIS przejmuje kolejne banki...

Z tym zamkiem jest tak że, na budowę udzielili zezwolenie ci sami ludzie co sprzeciwiali sie wycince w Puszczy, myślę że sprawą powinno się zająć CBA...
    Na takim chronionym obszarze jak ten, żaden zamek/HOTEL dla znudzonej elity, nie ma prawa powstać, kóry będzie odziaływał w pewnym stopniu na środowisko, należało by rozebrać ten obiekt.

Tak, ustawa o medycznej marihuanie to trochę martwe prawo, nie wiem co myśleć o tym... Trzeba samemu sadzić, bo jak rząd nie chce w tej kwestii zadbać o obywatela to, obywatel musi sam o siebie zadbać

PIS.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...