ziemia uniwersalna donica 11l dawać kermezyt , perlit ?

aalika 20.01.2017

ziemia uniwersalna donica 11l dawać kermezyt , perlit ? 3 5 1votes
3/5, 1 głos

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. aalika

aalika Użytkownik

Siema ! mam ziemie sklepowa uniwersalna , donice 11l , dawać tam kermezyt czy perlit ? na spód ? czy wymieszać w całej donicy ? czy wgl tego nie dawać ?

2. Czegewara

Czegewara Tuptuś

• Lubie to x 1
  3. MJmafia

MJmafia Tuptuś

Jak ziemia napowietrzona dobrze to nie musi być perlitu w ogóle, ogólnie to jak masz zamiar lecieć tylko na naturalnych nawozach to bogatą ziemię zakupić wystarczy i nic nie kombinować nic nie dodawać a jak na mineralnych syntetykach to można coś pokombinować;]

4. aalika

aalika Użytkownik

a ja wiem czy ona dobrze napowietrzona :D nie wiem , mam komplet nawozów z PLAGRON, to dam chyba tylko tego kermezytu na spód , tylko ile na donice 11l ?

5. Czegewara

Czegewara Tuptuś

6. aalika

aalika Użytkownik

no zbita jest trochę , nie mam juz kasy na ziemie profesionalną , wezmę kupie jeszcze ten perlit , ile tego wymieszać z 11l ziemi ? a tego kermezytu ile dac ?

7. Czegewara

Czegewara Tuptuś

Ziemie w worku trzeba rozbić z gród i najlepiej przesiać przez sito o dużych oczkach 5mm ale jak nie ma wystrczy dobrze rozluźnić by nie było żadnych gród,perlitu dodajesz na 3 l ziemi 1 l perlitu a keramzytu na dno sypiesz pare cm

8. aalika

aalika Użytkownik

9. ProrokX485X

ProrokX485X Zagubiony

nasyp keramzytu na dno tyle żeby od dna przynajmniej 2 kamyczki były tyle wystarczy (1kamyczek dotyka doniczki na dnie a drugi dotyka tego pierwszego i tyle)
    a perlit tak jak powiedział kolega wyżej
    nie polecam styropianu sam go zastosowałem dałem go od keramzytu do 3/4doniczki w ilości 1 garść styropianu na 2 ziemi i potem na to sama ziemie żeby mi styropian na powierzchnie nie wychodził i szczerze nic to nie dało ziemia się zbiła i dupa blada

10. aalika

aalika Użytkownik

z tego co czytałem to daje sie około 10% perlitu ale nie wiem , wrońcu ile dać .

• Lubie to x 1
  11. niemiec141

niemiec141 Użytkownik

10-15 procent

12. dwi81

dwi81 Użytkownik

Wermikulit jest lekkim kruszywem stosowanym jako dodatek do podłoży ogrodniczych:

- rozluźnia podłoża ciężkie i zbite

- poprawia utrzymywanie wody w podłożach lekkich

- może stanowić samodzielne podłoże w uprawach hydroponicznych szklarniowych i amatorskich

Ja daje na 9l ziemi daje 1,5l wermikulitu na oucie.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...