Ziemia i dostępność światła .

Raul3232 20.07.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam , to mój pierwszy out i mam kilka Pytań co do przygotowania podłoża i swiatła .
    Posiadam 5x White Russian auto , 1x Sweet Cheese Auto , wszystkie panny są w 6 małych doniczkach , ze zwykłą ziemią uniwersalną z dodatkiem perlitu .
    Za outa wziąłem się niestety troszkę pózno , wszystkie planty wyskoczyły na powierzchnię 4-5 dni temu i narazie mają się dobrze .
    Słyszałem rózne teorie o sadzeniu w wiadrach ,ale nie mam innej możliwosci , o odpowiedzi proszę bardziej doświadczonych growerów . :cojej:
    1. Ziemia + ( jakie dodatki i proporcje na 7 l wiadra ) .
    2. Dostępnośc światła - Spot , w tym wypadku opuszczona łąka która jest dobrze oświetlona ,ale pomidorki są schowane w wysokiej trawie , czy warto usuwać tą trawę czy jest to zbędne ?
    3. Przesadzanie - po jakim czasie najlepiej przesadzic z doniczki do wiadra ?
    4. Roślinki wyskoczyły dośc pozną porą , pogoda jest zmienna , a promieni słonecznych mało ,co myslicie gdyby planty na spocie otoczyc folia ktora odbija swiatło ? :>

2. TheSpecialOne

TheSpecialOne Błyskotlwy

Daj Ziemię do tego 20% perlitu i garść dolomitu to wymieszaj i masz.Do tego dokup biohomus na weg i burze kwiatów na flo coś na pleśń i ślimaki...przesadz do wiader jak najszybciej najlepiej do tygodnia czasu wtedy mniej stresu...żadnej foli nie dawaj...trawę musisz tak wypielic by słońce dochodziło conajmniej metr wokół krzaka :D porób dziurki we wiadrze ;f

• Lubie to x 1
  3. Dzięki za pomoc :> . Leci blant :)
    Biohumus już jest ,do tego ślimax gb , i dzisiaj kupię na flo .
    Mam też do wykorzystania kompost , zastanawiam się nad kupnem azofoski - czy jest ona konieczna ? ( i ile jesli tak )
    Ile wody na jedno wiadro i jak często na obecną chwilę ? :>
    Od ktorego dnia biohumus ?:cojej:

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...