Zielono do granic v2

Rykicz 11.06.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Cześć!
    To moja druga fotorelacja i zarazem druga uprawa. W poprzednim roku wszystkie panny zostały ukradzione, przez zły wybór spota. W tym roku robię coś w stylu eksperymentu - konkretnie planuję wsadzić panny do 14l donic i umieścić je na drzewie. Z tego co wiem to wady są takie:
    -Częste podlewanie, co się z tym wiąże będę musiał się często na te drzewo wspinać
    -Ograniczona przestrzeń na korzenie, ale może jakoś damy radę
    A zalety takie:
    -Użyty nawóz będzie szedł tylko do rośliny

-Spot z całą pewnością będzie bezpieczny i nie przypałowy
    -Będzie znajdował się nieopodal domu
    Więcej w podsumowaniu )o ile do takiego dojdzie)
    Konkrety:
    Pestki: Auto Purple XXL Feminizowane (automat) - kupione na thc-thc - SeedBuy x2 (w momencie kiedy te panny będą już na flo, planuję dosadzić jeszcze 2 inne panny, innej odmiany
    Nawóz: WEG - Biohumus, FLO - BIOBIZZ BIO-BLOOM - NA KWITNIENIE

Trening: LST
    Ziemia: Ziemia do pelargonii - organiczna - pH-5,5-6,5
    Update: Za każdym razem kiedy będę kombinował przy pannach (minimum 1 tydz.)
    W tym momencie mam jedno pytanie, dlaczego one aż tak różnią się rozmiarem, kiedy były kiełkowanie i wysadzane w tym samym momencie, są w tych samych miejscach itd. Obie mają z 13 dni. Jutro będę je przesadzał do dużych donic. Podlałem je już dwa razy biohumusem 1/2 dawki.
    Wszelkie rady mile widziane.

20190611_123112.jpg

20190611_123122.jpg

20190611_123136.jpg

20190611_123141.jpg

Last edited: 11.06.2019
  2. Nie przejmuj się ich wzrostem,mają 13 dni i już 2x zdążyłeś katować je nawozem? Przecież ziemia kupna ma w sobie nawóz i nie trzeba go lać tak szybko.

3. Nie przejmuj się ich wzrostem,mają 13 dni i już 2x zdążyłeś katować je nawozem? Przecież ziemia kupna ma w sobie nawóz i nie trzeba go lać tak szybko.

4. AlteGenieser

AlteGenieser Tuptuś

i jak tam? gniazda porobione?

5. Capo di tutti capi

Capo di tutti capi Zagubiony

Elo. Lecę drugi sezon na drzewie i jest nawet spoko, co możesz zobaczyć w mojej fr. Pamiętaj żeby dobrze zabezpieczyć doniczki, bo ja nadejdzie konkretna wichura to mogą pofrunac na dół :p Powodzenia

6. Update
    Na początku muszę się przyznać, że zajebałem w chuj - rzucajcie mięsem. Wypadł mi sześciodniowy wyjazd, przez co panny zostały same sobie w okresie okropnych upałów.
    Jak wróciłem, od razu do nich poleciałem i zostałem przykry widok. Liście popalone i wysuszone, panny malutkie i jakieś karłowate.
    Przed wyjazdem wsadziłem je do większych donic. Jedną do docelowej 14l, drugą do większej od poprzedniej.
    Panny mają około 3,5 tygodnia.
    Zaczynać LST czy już nie warto ich stresować?
    Czym mogą być spowodowane są te suche końcówki liści i jak mogę temu zaradzić?
    Czy panny mają szansę jeszcze odbić, w jaki sposób im pomóc?

20190621_124928.jpg

20190621_124925.jpg

20190621_124914.jpg

20190621_124852.jpg

7. Powiem wam, że dzisiaj do nich zaglądałem i mają się całkiem dobrze - odbiły, wystarczyło tylko podlać. Ta większa ma już 4 piętra, można powoli zaczynać trening LST, nie?

8. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Smialo mozesz naginac:)

9. Update
    Minęło duuużo czasu od poprzedniego update, za co przepraszam, ale przez zdrowie nie miałem jak wrzucać aktualizacji.
    Jedna panna, z tylko i wyłącznie mojej głupoty stanęła w miejscu, przez co oddałem ją koledze do growboxa, może on jakoś ją dopilnuje, żeby odbiła i dała jakikolwiek plon. Większa panna bardzo ładnie rośnie, ale co mnie bardzo dziwi, mimo swojego wieku (około 40 dni) jeszcze nie zakwitła. Ostatnio były spore deszcze przez co nie musiałem jej podlewać. Dzisiaj po raz pierwszy od około 1,5 tygodnia ją podlałem wodą z pełną dawką biohumusu. Trening idzie do przodu, ale powoli. Mam zamiar ją poprowadzić albo do okoła donicy, albo dalej po drzewie (miło byłoby gdybyście mi pomogli zdecydować, bo sam nie mam pojęcia, jak dalej ją prowadzić, żeby było dobrze). Na razie udało mi się zrównać poziom całej rośliny, jak się okazuje, problemem w LST jest to, że ja głupi chciałem zaoszczędzić ziemię i nie dosypałem jej do brzegów donicy, przez co dużo gorzej szedł początek treningu. Panna wydaje się być zdrowa, żadnych śladów niedoborów, przenawożenia i szkodników, więc jest dobrze.

20190709_055858.jpg

20190709_055903.jpg

20190709_055910.jpg

10. Capo di tutti capi

Capo di tutti capi Zagubiony

Troche Mała jak na 40 dni

11. ciekawy sposób, chyba pomyśle na nastepny rok jakiegoś afa na drzewo wpuscic ;D

12. Malutka, to znaczy, mam wrażenie, że na zdjęciu wygląda na mniejszą. Ostatnio i pogoda nie dopisuje, a sam też dałem popis i olałem pannę.
    Sposób ciekawy, bezpieczny i o ile masz jakieś fajne drzewo niedaleko siebie, to i wygodny.
    Mam jeszcze 2 pestki automatów, myślicie, że dojdą jeszcze? Jest sens wysadzać? Tym bardziej gdzie pogoda do końca lipca wydaje się być lekko mówiąc chujowa.

13. Mini update.
    Byłem podlać panne, bo mimo słabej pogody to deszczu mało. Na miejscu zastał mnie przykry widok - niektóre listki były pogryzione. Jak temu zapobiec?
    Kiełkije 2 panny "Auto AK Passion XL Femi" w easy plugach, jak pojawią się główki wleci kolejny update.
    Edit: Zapomniałem o najważniejszym, na pannie pojawiły się pierwsze thriomy więc jest dobrze

20190712_101342.jpg

20190712_101231.jpg

20190712_101220.jpg

20190712_101151.jpg

14. marcopolo

Oprysk na robale:)

15. Dzięki Marco, na tobie można polegać. Myślisz, że z czosnku i cebuli da radę?

16. marcopolo

Probowalem roznych metod i niestety te tzw.domowe metody mozna o kant d..y rozbic.Sa do kupienia bio preparaty jesli juz chcesz ekologicznie.
    Np: Emulpar 940EC lub gotowe mieszanki do robienia wywarow.

Last edited: 12.07.2019
  17. Dzięki wielkie

18. Update
    Trochę głupio wychodzi, bo jakoś nie regularnie te upadaty wstawiam, ale różnie to wychodzi.
    Starsza panna dostała oprysk na robale, jak widzę już nic jej nie podgryza. Ostatnio sam deszcz, więc nie koniecznie jak mam podać nawóz na flo, a jak widać, to ładnie kwitnie. Nie liczę dni.
    Młode panny rosną dobrze, mają już około 12 dni, są na parapecie, bo na dworze pogoda jest okropna. Obie dostały oprysk z biohumusu.
    P. S. Nie patrzcie na podłogę bo to w letniej kuchni

20190726_051517.jpg

20190726_051457.jpg

20190726_051537.jpg

20190726_051530.jpg

20190726_052038.jpg

20190726_052050.jpg

20190726_052849.jpg

20190726_052834.jpg

• Lubie to x 1
  19. marcopolo

Czemu dodajesz posty o tej samej tresci????

20. Fajnie lecisz oby bylo chociaz trochę palonka

21. Jezu przepraszam, coś mi się forum na telefonie psuje i nie pokazuje mi mojego posta

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...