Zarys na pierwszego Boxa

Drugster944 27.12.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam.
    Zamierzam zbudowac boxa w przedstawionej Wam szafce. Kiedys zrobilem juz wlot i wylot pytanie czy ok wydaje mi sie ze nie i od ory jest dziura ale ją juz mialem tam bym lampe zawiesil, wszelkie sugestie mile widziane :)

2. Master!

Master! Kumaty

Żadnego zdjecia nie widac

3. Wgralem zdj zobacz teraz

4. Master!

Master! Kumaty

Wlot na dole wyciag u gory i wszystko ok. zaslep ta dziure na samej gorze i wieszaj lampe...

5. Ja wlasnie przez ta dziure u gory chcialem powiesic lampe, musze obliczyc co tam potrzebuje, ale z tego co pamietam to hps 150w, na co mnie nie stac wolalbym zrobic sam lampe z swietlowek ale tez nie bardzo wiem jakie i ile , zrobie wymiary zaraz i wstawie.

--- Dodano ---

Wymiary:
    Powieszchnia 0.3 m2

Minimalnie: 9000 Lumenów
    Srednio: 12000 Lumenów
    Optymalnie: 15000 Lumenów

Wlasne: 15000 Lumenów

Tutaj sie zaczyna problem = brak kasy na hps, moze jakies swietlowki?

6. v3nom

v3nom Użytkownik

niewiele drożej Cię wyjdzie zakup hps, wiem co mówię.
    poza tym w prądzie oszczędzisz.
    zakładając że masz szafkę wielkości 45x45cm:
    koszt 1 świetlówki to ok. 20,- a potrzebujesz ivh około 6 sztuk
    6x32W = 192w więc pobó będziesz miał większy niż przy HPS a znacznie mniej lumenów.
    za zakup zapłacisz więc 120,- za same żarówki plus kable które pewnie masz w chacie i blacha do pieczenia za ok. 10,-
    razem 130,- przy niekorzystnych świetlówkach.

za hps 150w zapłacisz ok. 30,- więcej i niczym się nie będziesz musiał martwić a panny będą wdzięczne za takie rozwiązanie.

radzę poważnie zastanowić się nad HPS lub chociażby CFL dual 250w
    ale i tak najlepiej będzie z HPS

sam miałem w boksie 47x47 HPS 150w i byłem mega zadowolony.

7. Tak wyglada ta szafka i takie ma wymiary ty mi przykladowe dajesz wypowiedz sie o tym na podst tego screena i info

8. A co gdybym zmniejszyl wysokosc? jak na tym obrazku wiem ze zdolnosci nie mam ale tak mam wlot i wylot ( te kolka ) , gdybym zmniejszyl wysokosc zamontowal cos nie wiem deske tak ze wlot graniczylby z podloga a nie jak teraz do dna szafki ma troche cm ?
    pomierzylem i po tym mam :
    Powieszchnia 0.2072 m2

Minimalnie: 6216 Lumenów
    Srednio: 8288 Lumenów
    Optymalnie: 10360 Lumenów
    Wlasne: 10360 Lumenów
    Zmienia to koszta jakos bardzo? opcje?

9. v3nom

v3nom Użytkownik

wysokość nie jest istotna tylko głębokość i szerokość do wyliczania lumenów.
    poza tym boks czym wyższy tym lepszy, lampę zawsze możesz sobie podnosić lub opuszczać i to zazwyczaj problematycznie nie jest natomiast na szerokość czy głębokość już nie powiększysz.

10. Mierzylem dlugosc i szerokosc, glebokosc tez mam czy sama wyjdzie z kalkulatora ? Wiem ze to pewnie glupie pyt ale nie bardzo wiem jak ją zmierzyc tzn glebokosc czy mierzyc czy to ta wartosc juz otrzymana z dl i szer?

11. v3nom

v3nom Użytkownik

nie wiem czy to ostatnie pytanie to troll czy jaja sobie jakieś robisz..

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...