ZACZYNAMY!!!! OUT 2019

trynek 13.04.2019

ZACZYNAMY!!!! OUT 2019 5 5 1votes
5/5, 1 głos

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Hejka. Postanowiłem, że w tym roku dokonam swojej pierwszej relacji, planuję outdoor. Spota jeszcze nie przygotowałem, zamierzam wsadzić panienki po ponad tygodniu. Nasiona, które posiadam to:
    3x Big Princess od Monks Seeds
    3x Easy Bud od Royal Queen Seeds
    1x AK47 - kupione na próbę w budce na przeciwko Kina Femina [ludzie z wwa wiedzą o którą budkę chodzi xD]
    Wszystkie nasionka są feminizowanymi automatycznymi odmianami, więc gdy wsadzę je po świętach do gleby spodziewamy się zbiorów w połowie lipca a może jego końcówce [nie ma co się często łudzić z opisem producenta informującym o okresie wynoszącym 10tygodni (wege+flow). Należałoby stworzyć warunki idealne i to indoor].
    Dla zoptymalizowania procesu kiełkowania i ewentualności zmarnowania pieniążków (tak ciężko zarobionych - żart) zdecydowałem się na zakup easyplugs - koszt ok 20zł + pojemnik do kiełkowania w tym samym sklepie za jedyne 10zł - całość 30zł.
    Opłacało się, zawsze gdy sam się bawiłem w to z namaczaniem i innymi czynnościami z tym związanymi połowa tylko z ziemi wychodziła po tygodniu, w tym momencie skuteczność określona jest na poziomie 100%.
    IMG_5496.JPG IMG_5495.JPG W poniedziałek planuje je przesadzić do nowego podłoża, tzn do ziemi sklepowej do doniczek litrowych a na spodzie już do ziemi z dolomitem or smth like that. Nie będzie to mój pierwszy lecz czwarty outdoor, więc mniej więcej wiem co w trawie piszczy.

Natomiast od użytkowników forum chciałbym otrzymywać wartościowe wskazówki oraz komentarze motywacyjne by chciało mi się aktualizować pościk. Mam nadzieje, że czymś jeszcze możecie mnie zaskoczyć.

Jeszcze co do kiełkowania - to był zawsze okres, o który bałem się najbardziej bo nie zawsze mi wychodziło, czytałem jakieś głupoty o wodzie o odpowiednim pH et cetera. Właśnie w tym roku pomyślałem o zakupie easyplugs i zrobieniu wszystko zgodnie z zaleceniem gościa ze sklepu (polecam spoko ziom, jak ktoś chce to mogę dać adres - kompleksowa pomoc XD). Więc jeśli się wahacie co do zakupu tego przyrządu to serdecznie polecam. 1. wsadzasz pestke 2. skraplasz opakowanie i glebę 3. czekasz nawilżając otoczenie pod przykrywką XD i samo rośnie.
    PS. podlewałem to wodą ze skraplacza a wlałem do niego krople bezkitu o ponoć jednym z najwyższym pH ok.7,6 i wszystko działa jak należy. Nie należy chyba się z tym cackać jak co poniektórzy.
    Życzcie mi powodzenia.

• Lubie to x 1
  2. Hejka naklejka. Wsadziłem już moje drogie do ziemi z perlitem (Light Mix od Bio-Bizz) polecana przez Pana z "kwiaciarni". Wsadziłem, je do doniczek o pojemności 1,2l, oczywiście nie są zapełnione ziemią po brzegi.
    Zauważyłem niebezpieczne zjawisko, wtedy gdy roślinki spędzają czas na parapecie, otóż strasznie się wydłużają, a liście bez dostępu do substancji odżywczych praktycznie wcale się nie rozdzielają - nie mogłem jednak przesadzić ich już w sobotę, ponieważ sklepy specjalistyczne były już zamknięte. Dlatego mam dla Was radę, jeśli macie małe kostki, 3x3x3cm w których macie roślinkę, to polecam już w pierwszy dzień po wykiełkowaniu przesadzić je do czegoś większego by nie hamować rozwoju Waszego małego - wielkiego szczęścia :)
    A tutaj pare fotek: IMG_5503.JPG Ak47: IMG_5504.JPG
    Big Princess: IMG_5505.JPG
    Easy Bud: IMG_5505.JPG IMG_5506.JPG

Jeszcze co do podlewania, na razie na 7 doniczek poszło mi 200ml wody, ale to takie pierwsze podlewanie a praktycznie skraplanie, nawilżanie, żeby od razu mi w wodzie korzenie nie pływały.
    Mam nadzieje, że system korzeniowy nie rozrośnie się nadmiernie w przeciągu tygodnia - za tyle planuje wsadzić je w spot.
    Pozdro Trynek

3. ciekaw jst tej ksiezniczki
    out wwa ?? hmmmmmm

z fartem

4. Dzięki, też jestem jej ciekaw. 23% thc ponoć ma, duże plony przy małym wzroście [wydaje mi się, że podpucha produceta], poza tym zostałem zapewniony, że idealne pod polskie warunki atmosferyczne :P
    "nie twój interes... bambo"

5. Dawno mnie tu nie było, niestety nie udało mi się zrealizować mojego planu z wsadzeniem roślinek do ziemi, ponieważ nadal spędzają czas w litrowych doniczkach, choć mają już dwa tygodnie. (od tygodnia spędzają czas na świeżym powietrzu)
    Uda mi się je wsadzić do gleby na spocie w 20. dniu ich życia.
    <w związku, że chwilowo nie mam wpływu na fotografa, przepraszam za jakość zdjęć>:
    IMG_0293.JPG IMG_0294.JPG

Niepokoi mnie trochę stosunek ich wysokości do stopnia rozwinięcia już 2 tygodniowych liści, mają dopiero słabo rozbudowany pierwszy poziom, poza tym są powyginane.
    btw. będą sadzone na takim planie (jestem kurła architektem a jeszcze trochę bo i by swastyka powstała :D) IMG_5554.JPG

IMG_0295.JPG

• Lubie to x 1
  6. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Wsadzaj do ziemi bo sie polamia haha,podsyp pod same liscie.
    Powyginane i powyciagane z powodu braku wystarczajacej ilosci swiatelka,ale dadza rade-spoko:)

• Lubie to x 1
  7. kleoss12321

kleoss12321 Użytkownik

Bardzo wyciągnięte, znajdź lepiej naświetlone miejsce, od razu do dziury je ładuj i podsyp pod same liście, jak kolega wyżej napisał. Co do rozwoju, to z powodu małej ilości słońca. Moje mają około 9 dni i naprawdę są duuużo bardziej rozwinięte. Jak ogarnę nowy telefon, bądź jakiś aparat, to postaram sie fotorelke założyć. Z farcikiem do konca, zadbaj troche o nie, a nie pożałujesz.

• Lubie to x 1
  8. powyciagaly sie bo kolega nie dał wyciagnac sie im i wpakowal do donic i tez za płytko dlatego tak wygladaja. kazda sie wyciaga nawet ta ktora ma full slonca.

9. kleoss12321

kleoss12321 Użytkownik

Weź wykop taką swastykę XDDDDDDD

• Kocham to ! x 1
    • HAHA XD x 1
  10. Ciężko mi się do tego odnieść, prawie tydzień na litrowe donice to mało czasu? wolałem, żeby spędzały czas w donicy jak w kostce z easy plug 3x3x3cm,

moja inwencja twórcza jest nieograniczona, więc nie wykluczam takiej możliwości zwłaszcza, że chcę coś dosadzić.

PS. update: ostatnio ślimaki or smth like that zjadło mi 2 planty i 2 nadgryzło (wg relacji mojej siostry xD), więc nie wiem właściwie co się dzieje z "moją" uprawą. W każdym razie jutro wrzucę zdj.
    PS.2 tylko jedna roślinka jest tak wyciągnięta, reszta w normie.

11. trzeba było wsadzic je z plugow np do doniczek 200ml dac im sie wyciagnac i dopiero do litrowych.

12. Jako, że człowiek uczy się na błędach stwierdzam, że lepiej późno niż wcale. Butelki nałożone na pozostałe planty (4 roślinki zostały zjedzone przez ślimaki :( a jedna jest w połowie zjedzona - zdaje się być pozbawiona stożka wzrostu, pozostawiłem, może da mi nawet 2g bądź też nic.
    Na pierwszym zdjęciu od góry możemy zauważyć Big Princess(lewa) i Easy Bud(prawa), w połowie zjedzona nie wiem czym jest (MOŻE AK47?XD)
    Jestem pozytywnie nastawiony, planuje jeszcze dosadzić pare automatów tam w zamian zjedzonych, ale już z pełną troską, by nie było przypału, slimaków, mrówek i co tam chcesz jeszcze. Planty mają 3 tygodnie.
    Małe jak na swój wiek, ale to przez to, że od końca 1. tygodnia były na zewnatrz i nikt o nie nie dbał przez 2 tygodnie :(
    Nie wiem, czy nie zacząć już zabawy z Biohumusem chociaż, żeby zniwelować braki, a raczej niedobór wzrostu.

IMG_5655.JPG IMG_5656.JPG
    XD
    Cóż, można powiedzieć, że już "po ptokach".

ps. Można ufać thc-thc? Mam na myśli jakoś nasion od mało popularnych producentów? (kiedyś tam kupiłem i nic mi nie wykiełkowało)

13. Brałem w tamtym roku i wszystkie kiełkowały. Po roku leżenia w szufladzie również 2 wykiełkowały. Kumpel bral tez i problemow nie bylo :DD

14. szkoda...ale jak ty nakretek nie dales to co sie dziwic
    jak tak robisz to ucinasz nakrecasz,bierzesz kawalek druta nagrzewasz i duzo ale MALYCH dziurek robisz
    jest os zglos sie moze wygrasz
    thc-thc nie wiem ale ganja farmer mi pake wyslal z nowymi pechami jak mi bb 3/3 nie wykielkowalo :D

15. Idą przymrozki więc życzę szczęścia ;) Ja czekam na poprawę pogody z autosami.

16. thc-thc.4/4 auto wykielkowaly.

17. U mnie thc-thc 20/20 auto wykielkowaly.

18. Przeżyły mimo wszystko :D
    No cóż może się zdecyduję jednak ponownie zaufać thc-thc - mają w sumie spoko promocje, tylko ciekawe jakiej jakości są te nasiona etc. XD
    Za pare dni wstawię aktualizację po miesiącu na zewnątrz. Poźdro[*]

19. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

@trynek z thc-thc miałem najlepsze jakościowo nasiona a zamawiałem z wielu sklepów

• Lubie to x 4
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...