1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Zaćmienie słońca już 20 marca – zobacz, w jakich godzinach będzie najlepiej widoczne

Dyskusja w dziale Nauka i Natura rozpoczęta przez ZIELONA w dniu 15.03.2015

1. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

Całkowite zaćmienie Słońca, które będzie miało miejsce 20 marca 2015 będzie widoczne nad północą częścią Oceanu Atlantyckiego, na Morzu Norweskim i Morzu Arktycznym.

Zaćmienie będzie widoczne jako częściowe w całej Europie, a także na większości obszaru Afryki Zachodniej, Afryki Północnej oraz na części obszaru Bliskiego Wschodu, Azji Środkowej i azjatyckiej części Rosji. W Polsce przesłonięciu ulegnie - w zależności od regionu kraju - od ok. 60% do ok. 75% tarczy słonecznej.

Jest to najbliższe całkowite zaćmienie Słońca widoczne w Europie (kolejne nastąpi 12 sierpnia 2026). 20 marca jest dniem równonocy wiosennej, zatem zaćmienie nastąpi w dniu, gdy Słońce po raz pierwszy pojawi się tam od 6 miesięcy.

wiecej info - Zaćmienie Słońca już 20 marca - zobacz, w jakich godzinach będzie najlepiej widoczne

2. Nancy

Nancy Wiedza nadprzyrodzona

Tez na to czekam, mam nadzieje ze chmury wszystkiego nie popsuja...

3. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

U Ciebie Nancy na bank bedzie wieksze to zaćmienie pogoda podobno ma dopisać - zobaczymy ;]

1 person likes this.
  4. Modliszka

Modliszka Expert

No dziewczyny widzę że nie tylko mnie jara to wydarzenie
    hehe

Oby kurcze ładne niebo było bo czekać 10 lat to mi się nie będzie chciało hehe

joł

5. JaraczPatryk

JaraczPatryk Dyskutant

No ja też wyczekuje z niecierpliwością, no i mam nadzieje że pogoda dopisze. ;]

6. Nancy

Nancy Wiedza nadprzyrodzona

Niestety nie udalo mi sie dzisiaj nic zobaczyc:(

a jak tam u Was wrazenia?

1 person likes this.
  7. JaraczPatryk

JaraczPatryk Dyskutant

U mnie wszystko wporzo, miałem widoki z pierwszego rzędu, niebo przejrzyste jak nigdy. Żałuj że nie widziałeś, a było na co popatrzeć zwłaszcza po lufie ;]

8. TheSpecialOne

TheSpecialOne Expert

Przez szkiełko od celownika PCS-5 GABRO było idealnie widać.pozdRo!

9. p0werful str0ng

p0werful str0ng dobry z NATURY

od spawarki ochronnik dla oczu nie wiem jak sie nazywa fachowo ale jest to najlepsza rzecz to tego typu poglądów. Bardzo ładnie oraz wyraznie ukazał sie zacpane słonce

10. Modliszka

Modliszka Expert

podwójne przyciemniane okulary,w jednym ręku szklanka z cydrem w drugim pyszny joint i wzrok skierowany na słońce i przedstawieni podobało mi sie bardzo ale to bardzo bardzo

idealne powitanie wiosny ;d

--- Dodano ---

brakowało tylko topienia marzanny :]

11. smokeweed24

smokeweed24 Guest

Napierdalało to słońce że nic nie było widać haha ja nie zaobserwowałem nic oprócz delikatnego przyciemnienia ;]

nasiona marihuany, nasiona konopi