1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Zacieranie nasion marihuany i poprawa kiełkowalności

Dyskusja w dziale Jaką odmianę wybrać rozpoczęta przez Sensimila w dniu 03.03.2014

 1. Sensimila

  Sensimila Wiedza nadprzyrodzona

  Zacieranie nasion marihuany


  View attachment 16403

  Czy masz problemy z kiełkującymi nasionami marihuany? Niektóre nasiona mogą być uparte jak diabli, ale przez zacieranie nasion marihuany można zwiększyć kiełkowalność do 100%.

  Większość zdrowych nasion marihuany kiełkują dobrze, jeśli są posadzone w wełnie mineralnej lub właściwej glebie, a następnie dostarcza się odpowiedniej ilości wody , ciepła i powietrza. Niestety nie zawsze jest to wystarczające aby stworzyć idealne warunki. Aby nasiona marihuany były zdatne do kiełkowania, woda musi przeciekać obok twardej powłoki zewnętrznej, aby rozpocząć zmiany hormonalne w zarodku nasion, mówią to "aby się obudzić i wrócić do pracy".

  Istnieje wiele powodów, dlaczego woda może mieć problemy z dostaniem się do zarodka. Nasiona marihuany niektórych hybrydyzacji ma grube muszle, inne mogą mieć warstwę oleju. Jest to również wspólne dla nasion starszych lub nasion, które były przechowywane w niewłaściwy sposób. Niezależnie od przypadku, zacieranie nasion marihuany może dać kolejną szansę na nasiona, które nie kiełkowały tradycyjnymi metodami.

  Jak zdzierać nasiona marihuany

  Sposobem jest stosowanie papieru ściernego do tworzenia małych zadrapań na zewnętrznej warstwie powłoki, które umożliwią dostanie się wody aż do zarodka. Żwirek z papieru nie musi towarzyszyć całą drogę powłoki nasion, stosuje się go tylko do tworzenia rys w warstwach peryferyjnych. Dokładna ścieralność papieru nie ma znaczenia aż tak bardzo, ale coś pomiędzy 60 a 200 powinna działać prawidłowo.

  Jeśli papier ścierny jest wam tak obcy jak Lunar Lander to jako pomocną informację dodam, że ziarno jest mierzone przez liczbę cząstek ścierniwa, które pasują na cal kwadratowy. W związku z tym niższa liczba grys, ostrzejszy papier ścierny.

  Papier ścierny w arkuszach zazwyczaj przychodzi o tej samej wielkości co papier do drukarki, ale dla zacierania nasiona marihuany potrzeba tylko ćwierć arkusza. Należy złożyć papier ścierny w połowie w jednym kierunku, a następnie z powrotem w innym kierunku wzdłuż tego samego zgniecenia. Powtarzanie tej metody kilka razy osłabi papier ścierny i będzie się łatwiej zginał. Możesz oczywiście używać nożyczek. Weź kartkę na pół i złóż go ponownie na pół powtarzając tak, że masz jedną czwartą kartkę papieru ściernego. Upewniając się, że zrobiłeś to dobrze, zaciśnij bokiem rolkię papieru ściernego do rurki o średnicy nie większej niż kciuk i obejmij palcem środkowym. Umieść kawałek taśmy na szwie, aby zapobiec papier ścierny przed rozwinięciem.

  Nasiona muszą być suche w dotyku, nie mogą być wysuszone w przypadku zetknięcia się z wilgocią, ponieważ już penetruje ona osłonę i proces kiełkowania się rozpoczął. Umieść kciuk na jednym końcu i wsyp swoje nasiona, a następnie umieść środkowy palec na drugim końcu. Teraz trzymać rurkę poziomo i potrząśnij w tę i z powrotem, aby nasiona stykały się z żwirkiem papieru ściernego. To nie trwa długo więc 20 energicznych trzęsień powinno załatwić sprawę. Usuń nasiona i zdmuchnij luźny pył.

  Gratulacje, właśnie zdarłeś nasiona marihuany. Przy odrobinie szczęścia, wszystkie z nich będą teraz kiełkować. Jeśli masz pytania na temat najlepszego sposobu, aby kontynuować kiełkowania po zacieraniu, sprawdź ten artykuł na kiełkujących nasionach marihuany.

  http://youtu.be/VjD1NCBmc8Y  Alternatywne metody zacierania


  W ramach przygotowań do pisania tego artykułu, rozmawiałem z wielu innymi producentami których znam, aby zobaczyć czy mają jakiekolwiek inne własne unikalne metody zacierania nasion marihuany. W ten sposób, podaję kilka alternatywnych metod, które pozwolą na zacieranie nasion, ale o różnym stopniu skuteczności.

  Można przesunąć tę samą rurkę z papieru ściernego, dodać kilka tabletek, wsypać nasiona i wstrząsnąć.
  zalety: nie potrzebujesz taśmy.
  wady: Musisz użyć tabletek w pastylkach.

  Możesz dodać nasiona i czysty piasek do słoika konserwowego i wstrząsnąć.
  zalety: Nie trzeba papieru ściernego.
  wady: Musisz przesiać piasek przez sito aby uzyskać nasiona, po tej metodzie będą zauważalne małe zadrapania.

  Można umieścić piasek lub papier ścierny na stole i nasiona pocierać ręką ruchami okrężnymi.
  zalety: można ściśle monitorować ilość zarysowania
  wady: Jeśli naciskasz zbyt mocno to łatwo przesadzić z zacieraniem.

  Można indywidualnie oskrobać każde nasiono, trzymając je w dłoni i zacierać go z płyty ściernej.
  zalety: Możesz upewnić się, że każde nasiono jest dobrze roztarte
  wady: nasiona marihuany są małe i trudno je trzymać. Jeśli masz dużo nasion to będzie trwać wiecznie.

  Oryginalne źródło: Scuffing Marijuana Seeds – Marijuana Growers HQ
   

  Attached Files:

  Last edited: 02.04.2014
  marcin75, , Bebook and 2 others like this.