Za dużo nawozu? Cinderella'99 af, 12dzień

Wielorazowynik 26.01.2020

1. Siemanko,
    W doniczce ziemia ze sklepu ( do bonsai i jakas inna zmixowana) plus kapsułki GrowCaps zamówione z rqs, dodane zgodnie z zaleceniami. Trochę perlitu i kermazyt na wierzchu. Myślę, że za dużo jest pokarmu jak zsumując to co jest w ziemi i to co dodałem. Co wy myślicie? Przepłukać nie mam jak, bo jest w doniczce materiałowej. Na liściach 3 dni temu pojawiły się jasne przebarwienia oraz popalone są lekko. Temp w boxie 26 stopni (na zdjęciu mnie, bo był otwarty przez chwilę), wilgotność na poziomie 50%. Zostawić, czy spróbować z tym walczyć jakoś?

2. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

Najlepiej to byś zrobił jak byś przesadził do normalnej ziemi...ziemia do bonsai zawiera akademę pumeks lawę wulkaniczną żwir i chuj wie co jeszcze:) te plamy to raczej niedobór manganu spowodowany nadmiarem magnezu albo żelaza albo czym z tej ziemi właśnie

3. Technik1

Technik1 Tuptuś

Jebnij pół kilo nawozu to szybciej urośnie i da kilogram jarania.
    Do tej pory najważniejsze że trzymasz się zasady pierw dopierdolę a potem będę pytał i płakał na forum ;)
    Powodzenia rolniku

4. No właśnie nie bardzo tak myslalem, po prostu nie pomyślałem, ze kupna gleba będzie już miała w sobie odpowiednio dużo minerałów, po co od razu taka szydera? Nie dziwie się, ze przez takich dzbanów forum wymarło.

5. A panu dziękuje panie zielony kondorze za radę :) plant przesadzony do innej ziemi w poniedziałek, na te chwile nie przybywa przebarwień itd

6. To jakaś apka?

7. Nie, wyświetlacz w boxie

8. Cały box wyglada ogólnie jak zwykła szafka i jest fajnie doposażony, w panelu dotykowym można ustawić sobie wasytko, ile dni na weg, flo, do każdego okresu które ledy maja świecić, ile czasu, moc grzałki i wentylatory

9. 25 dzień życia, rośnie sobie dalej. Rośnie wszerz, a nie w górę ale taki był plan mniej więcej, jutro chciałem delikatnie pousuwać liście żeby więcej światła dostawało się w ten gąszcz. Na jakiś czas zdjąłem dyfuzor z ledów, odbierał zbyt dużo ciepła i temp maksymalnie dochodziła do 25 stopni. Roślinka idealna nie jest, ale daje sobie jakoś radę :) Na razie bez nawozów idzie. Myśle, ze nie potrzebuje w tej chwili żadnych ale mam przygotowany Canna starter bio gdyby był potrzebny.

10.  
  11. Nakarmić ją delikatnie Canna bio flores czy zostawić dopóki nie pojawia się oznaki jakichś niedoborów? Do tej pory dostała 3x Canna bio boost, w bardzo małej dawce. Raz wczoraj i dwa razy w zeszłym tygodniu

12. Wielo

Wielo Gość

Dzień 31
    Założyłem z powrotem dyfuzor na ledy, żeby bardziej rozproszyć światło i doświetlić bardziej schowane szczyty. Wczoraj gratisowo dostały pół łyżeczki bio boosta i pół łyżeczki Canna bio flores, nie mam inaczej jak odmierzyć, nie chce mi się iść po strzykawkę Gdzies po 2-3 ml na 1,5 litrowa butelkę wychodzi. W przyszłym tygodniu dostaną tez raz. Ogolnie Podlewam co 2 dni 0,7l wody, trochę dużo żłopią.

bez dyfuzora

z założonym

13. Tylko mi zdjec nie wyświetla?

14. Mi wyświetla ;)

15. Dzień 35

Pomidorek dostał mała dawkę nawozu i boosta dwa dni temu. Zwiększyłem tez ilość wody, podlalem całą butelką 1,5l. Po tym miałem miałem mała powódź w boxie, szmaciana doniczka puściła trochę wody w narożnikach. Gdyby nie była podwieszona nie byłoby problemu, ale wisieć musi, na dole jest wlot powietrza, zasłoniłaby większość otworu. Jedyne co mnie nie pokoi: czasem liście które zachodzą na siebie „lekko się pocą”. Wentylatorek załatwia sprawę, problem jest tylko taki ze działa on bezprzewodowo i trzeba wymieniać akumulatorek co pare godzin. Nie mam jak puścić kabla na zewnątrz, chyba ze przez ten wlot jakoś pokombinuje. Zobaczę później. Wentylatorek ma tylko wejście USB, chyba mam jakos długi kabel. Ale do rzeczy, przez to pocenie się może wejść pleśń? W boxie są tez dwa wentylatory u góry żeby nie było :)

7A23C0A9-3FCB-40D4-87EA-7CC9F5A46B25.jpeg

E8396005-F949-4137-8BFC-55AB3CAAEC30.jpeg

F72691FF-D163-4867-8CC3-A152C52A9C13.jpeg

Last edited: 18.02.2020
  16. uho667

uho667 Moderator Staff Member

Siemka, fajny box fajny projekt ,gdzie nabyles taka szafeczke ciekawa ?. co do pocenia to wiesz nie powinno tego byc ,mieszajacy w srodku zalatwi sprawe, a powiedz mi prosze ile podlewasz wody na ile litrow donice pozdro

17. qylie

qylie Użytkownik

Szafeczka pierwsza klasa elo, jaki wymiar i co tam świeci ? Jak nie chcesz, żeby Ci się dołem ta szafka rozlazła to podstawka obowiązkowo. Zwiększ moc mieszającego, żeby liście bujały to przestaną pocić. Szkoda, żeby plecha wjechała na kwadrat.

18. Donica 11litrow, ale wydawała mi się za wysoka i spiąłem zszywaczem boki lekko, także jest na bank mniej :D Wcześniej podlewałem 0,7 litra co dwa dni, po tych dwóch dniach ziemia była naprawdę sucha, a donica z pomidorem bardzo lekka. Ostatnim razem chciałem zobaczyć czy wypije więcej, wlałem 1,5litra, trochę wyciekło narożnikami. Edit: Sprawdziłem jeszcze raz i ziemia jednak już sucha, doniczka też lekka. Ale poczekam do wieczora z podlaniem. Wilgotność w boxie doszła do 62%. Wentylator mieszający załatwia sprawe z poceniem po kilku minutach, tylko jak wspominałem wcześniej co kilka godzin trzeba wymienic akumulatorek. Stąd moje obawy o pleśń, padnie bateria w nocy, pójdę do roboty na rano, zapomne wymienić itd

Szafeczka ma wymiary:

wewnętrze 352 x 352 x 600mm
    zewnętrzne 382 x 400 x 765 mm

Świeci w niej 32*3W Osram Square i SSL LEDS. Wg producenta całkowita moc ledow ok 60W. Full spectrum: 400 – 730 nm.

Więcej info tutaj https://minigrowbox.com/

Last edited: 18.02.2020
  19. qylie

qylie Użytkownik

Osram ssl świeciły w plantphotonics, niestety już ich nie produkują. Za 1,2kE to drogi biznes

20. W pyte drogi, ale wygodny. Dostaje szafke do chaty, podłączam do kontaktu, wsadzam donice z nasionkiem i cisne. Niczym sie nie martwie.

Loading...
Loading...