Za duża roślina w boxie a światło

varrok 09.07.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam, mam mały problem, otóż automat który znajduje się w boxie 40.40.120 przerosł moje oczekiwaniami i niedługo będzie wyższy aniżeli samo dostępne miejsce w tymże boxie. Roślina to White widow XXL auto dinafem, jest na fazie weg która trwa już 1.5 miesiąca i skończyć się nie chce, teraz mam więc pytanie, jak wiele stracił bym gdybym tą roślinę wyjął z boxa i po prostu sobie pozwolił jej rosnąć na światłe słonecznym / parapetowym. Co w tej sytuacji robić najlepiej, pozdrawiam.

2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Dziwne to auto,ktore po 1,5 miesiaca nie kwitnie.U mnie autosy kwitly po 3 max 4 tygodniach.
    Prawdopodobnie kolego masz sezonika,wystaw go na out,lub zmien tryb swiecenia na 12/12.

• Lubie to x 1
  3. MissJokerSmoker

MissJokerSmoker Użytkownik

Aaa, a ja mam mutanta od RQS Sweet Skunk auto, który zaczął kwitnąć po... 10tygodniach od wyjścia z ziemi! Różnie te badyle rosną:p

• Lubie to x 1
  4. MissJokerSmoker

Ah, zapomniałam - ponaginaj lub hst zrób, to się zmieści.

• Lubie to x 1
  5. MissJokerSmoker

Ah, zapomniałam - ponaginaj lub hst zrób, to się zmieści. Poczytaj o treningach.

• Lubie to x 1
  6. marcopolo

Box 40x40 nie pozostawia wiele miejsca na manewry,oczywiscie HST i naginanie jak najbardziej,tylko ze podczas flo jest jeden wielki poroblem,robi sie wielki busz.

• Lubie to x 1
  7. Roślina to jak najbardziej automat, trochę przejść ma za sobą, generalnie wygląda teraz tak, nie bardzo wiem czy jest sens robić u automata jakiś hst czy topping FIM, wolałbym ją zostawić w pomieszczeniu już bez lampy, żeby sobie doszła do fazy kwitnienia, ale posłucham was bo walczę cały czas o tą roślinę, co robić zatem ?

20190711_162449.jpg

20190711_162440.jpg

20190711_162425.jpg

20190711_162415.jpg

8. Generalnie usunąłem te chore liście razem z lodygami , poczytałem o ucinaniu szczytów jakbym to podwiązał na LST i zrobił jednocześnie topping zyskał bym mega dużo miejsca. Porada: jak najlepiej zrobić dziurę w donicy do sznurków na LST?

9. Miś Ted

Miś Ted Użytkownik

Zrób scroga i nie pierdol o jakims lst czy innym chujstwie . Nie pal tych szczytów lampą bo żal. Siatka Ci wyjaśni sprawe. Ważne - przesusz odrobinę roślinę przed gięciem na siatce bo wtedy jest bardziej elastyczna jeśli tego nie zrobisz to zrobisz niekontrolowane hst japierdole I o zgrozo ... automatów się nie tnie... więc toping i fiming odpada w chuuj. Siata na 70 cm wysokości lampa na samą góre i lecisz

• Lubie to x 1
  10. Odnośnie scrog , dzięki za podpowiedź ! Tak wyglądają rośliny bo zrobiony LST (zrobiłem to zanim przeczytałem Twojego posta, aczkolwiek zyskałem sporo miejsca, jeśli chodzi o siatkę, jaką to ma być siatka, mam ją zrobić sam czy jest opcja takie coś kupić?

20190711_175546.jpg

20190711_175529.jpg

20190711_175517.jpg

11. Miś Ted

Miś Ted Użytkownik

Możesz zrobić sam ale te kupione są z elastycznego materiału który znacznie ułatwia przeciąganie topów przez otwory siatki. Ja się zaopatrywałem za moich dobrych czasów w grower.com.pl - Pozdrawiam chłopaków! Tam zawsze dostawałem wszystko co chciałem na dobrym rabacie i chłopaki mają całkiem niezłą wiedzę. Odwiąż te biedne skrępowane rośliny i daj im życ na siatce.

PS- pamietaj o lizakowaniu wszystkiego z pod siatki bez najmniejszych skrupułów, z tego co na dole i tak zawsze chuja bedzie a jak tą energię puścisz na góre to będzie gitara

• Lubie to x 1
  12. " Lizakowaniu tego wszystkiego " masz na myśli liście wiatrakowe na dolnych partiach? Jeśli źle rozumiem to proszę daj znać o co chodzi, a odnośnie siatki, załatwię to bo widzę że to fajna rzecz :)

13. Miś Ted

Miś Ted Użytkownik

Wszystkiego to znaczy WSZYSTKIEGO nie widze innych wariacji w tym temacie :) Pod siatką ma być goły badyl bez odrostów listków itd... jak coś odrasta to to ucinasz i tyle... Miałem w swojej fotorelacji fajnie to pokazane niestety stare zdjęcia nie działają

• Lubie to x 2
  14. Jej jak patrzę na te zdj to mam wrażenie że moje krzaki na zewnątrz podług Twojego to mają bezstresowe życie. Xd

Hmm z indorkami nie miałam zbytnio styczności także znawcy nie będę zgrywac. Co do tego lizakowania to Ted z bardzo mądrze mówi.
    Bo rozmawiając na chłopski rozum to

Pod siatką = bez światła
    Brak światła = fotosynteza leży
    A co za tym idzie utrzymanie tych liści przerasta wartość z nich płynąca xd

Jedyny minus ścinania to stres xd

Hmm polecam asahi sl dolistnie. Xd

15. Przejrzałam się zdj bo kolor mi się nietypowy wydaje xd

,, jest na fazie weg która trwa już 1.5 miesiąca"

Hmm w tym sezonie posadzilam swoje pierwsze krzaki także sama jeste

16. Przejrzałam się zdj bo kolor mi się nietypowy wydaje xd

,, jest na fazie weg która trwa już 1.5 miesiąca"

Hmm w tym sezonie posadzilam swoje pierwsze krzaki także jestem zielona w temacie wiec na mnie możesz brać poprawkę nie mniej jednak uwazam ze ten krzak jest juz w fazie kwitnienia i to nie krótko xd z 2tyg moze nawet? Nie wiem czemu tylko mi sie wydaję że ona ma aż nadto azotu, gdy w trakcie początkowych faz kwitnienia to jego braki jako pierwsze mogły by sie ukazywać. Futrowales ją czymś?

Hmm sądzisz ze faz weg bo kwiatów nie zawiazuje? Ma 1,5msc? 45dni, półmetek życia. Mam krzaka o takiej samej nazwie tylko bez tego xxl i mi w kwitnienie uderzyl po 2tyg a może nawet wcześniej.
    Wiesz krzaka bym sobie uciąć za to nie dała, ale wydaję mi się, że jak teraz bys azot odstawil i z miejsca dolistnie i w korzeń walnął jej pełną dawkę a nawet 1,5 dawki fosforu i potasu to w przeciągu Max tyg ujrzał byś jak kwiatostan buduje xd jak dolistnie był by problem to nieco później.

Dlaczego tak uważam?
    Bo wydaje mi sie że ona chcę lecieć w kwiaty, ale ich będzie sporo a ona jie jest wstanie nawet garstki wykarmic.

Parę przykładów na szybko niedoboru Potasu K który właśnie roślinki do kwiatów tworzenia wykorzystują xd krzak jest sporawy i deformowany to w lodyge bedzie myślał uderzyć także fosforu juz na zaś warto by miał pod dostatkiem.

• Lubie to x 1
  17. Czyli rozumiem ze planton K albo jakiś nawóz na flo dość w trymiga? Dziękuję za podpowiedź

18. marcopolo

Jesli masz mozliwosc kup PiK 13/14 I po klopocie.Jesli nie to zapewne w ogrodniczym bedzie cos z przewaga PiK

• Lubie to x 1
  19. Last edited: 16.07.2019
  20. Kupiłem w ogrodniczym nawóz planta do pelargonii i roślin kwitnących, ma dużo P i K więc myślę że to strzał w dziesiątkę. Zrobiłem też lizakowanie wszystkiego co było w dolnych partiach, młode liście wiatrakowe zarówno jak i stare plus łodygi mniejsze, większe poszły na wyrzut, wliczając w to żółte i suche liście. Jakieś 4 dni temu przelaczylem oświetlenie na 12/12 i teraz będę obserwował co będzie działo się dalej. Siatka do scroga jest w drodze a Plant wygląda na dzień dzisiejszy tak.

Pojawia się jednak pytanie, co z tej rośliny będzie w ogóle w sensie produktywnym? Mogę liczyć na jakikolwiek dobry zbiór, czy raczej nie? Podzielcie się spostrzeżeniami, pozdrawiam was!

:)

20190719_222129.jpg

21. marcopolo

Brak lisci,gorsza fotosynteza a tym samym wzost rosliny,To ze nakarmisz ja PiK nie jest jednoznaczne ze topy beda puchly.
    Zobaczymy co z tego wyjdzie.

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...