1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Wykiełkowały w wodzie, co robić???

Dyskusja w dziale kiełkowanie nasion rozpoczęta przez bigsmoke w dniu 11.06.2013

 1. bigsmoke

  bigsmoke Błyskotlwy

  Witam! Być może juz jest taki temat na forum aczkolwiek ja go nie znalazłem i dlatego zakładam ten, ponieważ mam pewien problem. Chodzi o to, że wrzuciłem nasiona do wody i kilka wykiełkowało już w wodzie po ok 10h, a reszta jeszcze nie i teraz pytanie, co mam zrobić z tymi ziarenkami, które już wykiełkowały, wsadzić do doniczki czy poczekać na resztę??? Błagam pomóżcie!!

  Z góry dzięki!!;)
   
 2. Żwirek

  Żwirek Stary wyjadacz

 3. bigsmoke

  bigsmoke Błyskotlwy

  Dzięki, ale właśnie o to chodzi że nie moge tego tu znaleźć:/
   
 4. Żwirek

  Żwirek Stary wyjadacz

 5. siemasiema123

  siemasiema123 Inspiracja

  jak opadly a dno ;) dawaj wszystie na chusteczki badz waciki do jakiegos niewielkiego pojemnika np zakretka od sloika ;) przykryj czyms ;) zeby woda szybko nie parowala i daj gdzies w ciemne miejsce ;) te co juz wykielkowalo rozwina sie powoli :) a nastepne popekaja ;) i ta ktore beda mialy po mniejwiecej 1cm korzenia wkladaj do ziemi ;) Pomoglem ? Postaw Blunta ;d !
   
  szuwar123 likes this.
 6. Akaczka47

  Akaczka47 Wiedza nadprzyrodzona

  Wykiełkowane wkładaj do doniczki a namoczone na wacik wilgotny i w ciemne miejsce i spokojnie czekaj:)
   
 7. bigsmoke

  bigsmoke Błyskotlwy

  nie jeszcze nie wszystkie opadły i oprócz tych które wykiełkowały tylko w jednym pojawiła się szczelinka a reszta nasion bez zmian i jeszcze nie wszystkie opadły na dno. Postawie blanta tylko proszę pomóż mi:))

  --- Dodano ---

  tp cp w końcu do wody czy na wacik te wykiełkowane bo teraz to juz sie pogubiłem:o (te kiełki nie są jakieś duże dopiero co wyszły ze skorupki
  )
   
 8. siemasiema123

  siemasiema123 Inspiracja

  Jak Ci tylko opada na dno ziarenka ;) to kladziesz jre na waciki/chusteczki/wate/ wilgotna :) i dajesz w ciemne miejsce :) zeby pekly i korzen sie rozwinal ;) a jak juz pekly to kladz je od razu niech sie troszke rozwina na wacikach tylko nie doprowadz do tego zeby wacik byl suchy !! poczytaj :)
   
  bigsmoke likes this.
 9. bigsmoke

  bigsmoke Błyskotlwy

  Mam jeszcze jedno pytanie. Czy nasiona które są pod chusteczką można spryskać wodą utlenioną, aby pleść się nie wdarła?:)
   
 10. TomislaV

  TomislaV Forumowy guru

  Pleśń sie nie wedrze. Bezpieczniej będzie niż nie robić, wrzucasz wszystkie na chusteczki albo waciki, czekasz pare dni ( ja już po dwóch dniach mam kielki prawie centymetrowe) bo i pózniej do ziemi na 1-2cm głębokości i kielkirm w bok albo na dół.
   

nasiona marihuany, nasiona konopi