Wykiełkowały ale nie wychodzą ponad glebę

bramboreczek 25.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. A lałeś jej wczoraj tego biohumusa? To ph ziemi też mógłbyś zmierzyć bo też może być tak że zbyt wysokie i zjada coś z liści przez to

2. Jutro się rozglądnę za jakimś miernikiem ph, może w ogrodniczym będą mieć.
    Tak, lałem wczoraj biohumusa, 35ml na litr wody, podlałem coś koło 60ml/80ml tym roztworem nie za dużo, tydzień temu dałem połowe dawki. Odpuszcze narazie nawozy, zobaczę co czas pokaże. Roślinka już wydaje charakterystyczny zapach, taki jakby korzenny i przebija się nutka cytryny.

3. Capi bo szykuje się do kwitnienia:) wydaje mi się że to od biohumusa bo tymi biohumusami z agrecolu łatwo przenawozić...pewnie ustanie i wszystko będzie ok bo teraz sporo azotu potrzebuje ale miernik dla pewności nie zaszkodzi:)

4. lepiej było w ogóle nie dawać nawozów, podeślę jeszcze kilka fotek ;p

5. biohumus którego używałem ma skład taki (zawartość w % m/m): azot całkowity co najmniej 1%, fosfor fotka6.png co najmniej 0,5%, potas co najmniej 1%
    fotka1.png fotka2.png fotka3.png

6. Będzie żyła:) moze troszkę jeszcze się pogłebi a potem te czubki liści obumrą i zbrązowieją i bedą Ci przypominać żebyś nie lał chujowych nawozów a tak to wszystko będzie git:)

• Lubie to x 1
  7. Drugi wierzchołek sie tym zaraził, na głównym póki co się nie pogłębia. Ph meter udało mi sie kupić za 30zł ale taki wbijany w ziemię (wiem, chujowy) no i on pokazuje lekko ponad 6, ma podziałkę kreskową więc tych dziesiątych części nie widać ale na oko koło 6,3

555.png

8. Ja bym się nawet cieszył na Twoim miejscu...teraz wiesz że ma dużą ilośc azotu na indukcję i potasu jak będzie zaczynać kwitnąć...pomyśł sobie że bez tego mogło by Ci zjeść liście z głodu:) lepszy liść z przypaloną końcówką niż żółty i z plamami a potem w ogóle liścia nima i fotosyntezy nima:)

• Lubie to x 1
  9. Bodajże 23 dzień, lst jak widać nie wyszło, ale walić to :D Mnóstwo liści, na niektórych są takie białe malutkie kropki, pryskałem kiedyś kilka razy kranówą więc może to jakiś osad :P (przejechałem pazurem po kropce i zeszła, a paznokieć capi :) ) Ziemię podlewam Dobrowianką, biohumusa odstawiłem. Kupować jakiś nawóz na flo już czy poczekać? W sumie to nie wiem jak rozpoznać kiedy zaczyna się faza kwitnienia

888.png

10. Już możesz kupić na flo i polać delikatnie...poprawiaj trochę to lst tak żeby szczyty były na tej samej wysokości...teraz musisz to na bieżąco ogarniać...odciągnij delikatnie jeszcze główny szczyt tak żeby się zrównał z resztą..do kwitnienia jeszcze koło tygodnia..poznasz po tym że białe włochy zaczną się pojawiać

• WOW ! x 1
  11. Takie coś się pojawiło. To są te włoski? Odgiąłem delikatnie główny szczyt jeszcze tak jak mówisz ostatnie poprawki ;p
    1.png
    2.png 3.png

12. To preflowery

• Lubie to x 1
  13. No i też ze światłem jest tak że zawsze miała 18/6, ale od wczoraj miała go 14 godzin, dzisiaj też 14 do jutra, a tak to 12/12 dam z tego względu że w robocie będe od 8 rano do 18, a nie chce zostawiać tych żarówek bo są one wkręcone w dół szuflady który jest zrobiony z takiej cienkiej warstwy drewna coś ala tektura, boje się żeby pożaru nie było z tego. Póki co były włączane wielokrotnie po 18 godzin i nic sie nie działo ale nigdy nie wiadomo :)

14. Dopiero pokazała że to samica:) teraz będzie jeazcze przynajmniej z 10 dni się rozciągać a potem białe włochy wyjdą wszędzie i wtedy zacznie już tylko powoli kwitnąć a mało rosnąć...to nie od oświetlenia zakwita tylko po prostu przyszedł na nią czas bo to automat...12 też da radę ale to trochę mało jak na automata...może zmniejszyć plon...dobrze by było jak byś zabezpieczył jakoś instalację elektryczną i naświetlał przez 16-18 godzin

15. No i to białe coś to moze być maczniak czy jak to tam zwą, u mnie zaczyna też się pojawiać, ale dziś wjedzie woda z czosnkiem i cebula w oprusku, mam nadzieję, że pomoże.

• HAHA XD x 1
  16. Na głównym szczycie jest ten niebieski kabel, ostatnie poprawki lst. Przyznam szczerze, że po podliczeniu powierzchni tej szafki po przeniesieniu z pc boxa nie dostarczałem jej potrzebnych lumenów, było ich dużo mniej niż według kalkulatora zamiast 5000 niekiedy było 3000 niekiedy 4000, ale i tak jestem zadowolony :D
    obsłyśniki też na odpierdol zrobione z pudełka, papieru od góry w ogóle nie ma, od strony dzwiczek od szafki też nii ma
    10.png

Last edited: 18.11.2019
  17. Całkiem ładna:) ale ten dolny odrost który teraz jest najwyżej też mógłbyś jeszcze zglebować żeby był na tej samej wsokości co inne bo teraz tylko on wystrzeli najbardziej a i jeszcze by się trochę odsłoniło przy okazji

• Lubie to x 1
  18. zjebałem lst po całości, bałem się odginałem niewiele a teraz głównego szczytu już nie odegnę bo jest zbyt sztywny, no ale cuś z tego będzie :D 2 szczyty oprócz głównego są na tej samej wysokości, ten 3 nisko też byłby na tej samej wysokości ale zglebowałem go konkretniej żeby te mniejsze odgałęzienia jeszcze podrosły przez te pare dni

787.jpg

Last edited: 22.11.2019
  19. Braki w oświetleniu wyjdą dopiero przy kwitnieniu

• Lubie to x 1
  20. obecnie ma 4200 lumenów na powierzchnię 25cm x 40 cm
    ostatnie 2 dni (środa, czwartek) miała tylko po 11 godzin światła, ale innymi dniami nadrabiałem (poniedziałek, wtorek) po 24 godziny, zobaczymy jak to będzie :P
    Ucieszy mnie nawet 5g

W dodatku korzonki już wystają przez otwory w doniczce ze spodu, przydałoby się jej pewnie 7 litrowa donica albo nawet 10

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...