Wykiełkowały ale nie wychodzą ponad glebę

bramboreczek 25.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. tymczasem, 3 w nocy inspekcja wpadła :P
    to pod doniczką to pudełko po gumie do włosów żeby podwyższyć by światło było bliżej ^^
    Albo mi sie zdaje albo nie, ale po nawozie jakby szybciej ruszyła

l123.png

Last edited: 11.11.2019
  2. Pewnie ci się nie zdaje :) A ta kartka papieru pod rośliną po co??

3. moze za dobrze zaczelo rosnac i chce zeby mu korzenie zaczely gnic :DD

4. kartka żeby światło się odbijało i żeby od spodu liście też dostawały go trochę, widziałem gdzieś na fotorelacjach kilka osób tak robiło, no ale spoko, wywaliłem już skoro mają gnić korzenie :D

689.png

5. [​IMG]

6. Dobra nie ważne :D hehe
    Chyba dobry czas na trening lst?

7. Możesz zacząć

8. Chyba 18 dzień. Roślinka doznała podwójnego stresu, raz że przesadziłem ją do doniczki (nie wiem ile litrów ale albo 3, 3,5 albo 4, na spodzie ma napis 17cm chyba chodzi o średnicę a wysokość około 15,5cm

1-główny szczyt
    2-szczyt do którego dociera teraz najwięcej światła
    3,4 - z tymi na dole jest problem bo inne liście i 2 której nie mogę ruszyć je zasłania, trzeba by było się we fryzjera zabawić, ale póki co nic nie chce odcinać bo czytałem że to ryzykowne i lepiej odginać

6888.png

9. To auto, czy sezon?

10. automat
    zareagowała troche liście opadły, prawdopodobnie przelałem przy przesadzaniu

11. już widze że zjebałem lst, nie dość że nie wiem jak się go robi, chociaż coś tam czytałem to mogłem od 14 dnia robić a nie od 18, rozwinęłyby sie bardziej dolne partie pomidorków, a dopiero później sie brać za ta górna, za tydzień zacznie sie pewnie tzw. flo (chyba że sie pomylili i dostałem sezonówkę) i już sie nie robi wtedy lst.No ale chuj tam, będę miał nauczke na przyszłość. W sumie pierwsza roślinka w życiu (nigdy nic nie sadziłem, nawet cebuli :) ) to chyba nie jest źle. W dodatku jade bez miernika ph ziemii i bez miernika wilgotności powietrza. Roślinka troche karzeł jak na 18 dzień co nie? Widziałem korzenie jak przesadzałem, troche sie chyba spóźniłem bo sie poplątały całkowicie

888.png

12. Zglebój jeszcze osobno te wiatraki co zasłaniają światło dolnym partiom tak żeby odsłonić wszystko ładnie...rośnie wolniej bo ma za wysoką temperature i za małą wentylację

13. akurat temperatura nie przekracza 25 stopni, ale co do wentylacji to mogłaby być lepsza

14. Zmierz temperaturę między żarówka a szczytem bo po liściach wygląda jak by miała za ciepło...Ogólnie w boksie może być 25 ale przy szczycie już 30 może mieć

15. między żarówkami a ziemią jest koło 23 stopni, nie wydaje mi się żeby na szczycie było ponad 30. Mogę potestować i podwyższyć żarówki. Jak mierzyłem w poniedziałek było 26 na szczytach. Temperatura otoczenia w pokoju jest 20-21 stopni. Staram się często wietrzyć pokój no i wentylator włączać.
    Udało mi się odsłonić 3 szczyty, główny dałem niżej, czerwoną linią zaznaczyłem potencjalne cięcie, rozrosłyby się wtedy te 2 mniejsze i byłyby 2 szczyty z głównego, ale zbyt ryzykownę i raczej sie nie podejmę :D

654321.png

16. Żarówki i tak będziesz musiał zaraz podnosić bo wystrzeli na indukcji...daruj sobie fim czy toping...po tym lst i tak Ci tą PCpuszkę rozkurwi:) i ogólnie na automatach nie wskazane...teraz powinno ładnie wszystko ruszyć i się rozkrzaczyć

17. ogólnie od momentu przesadzenia już nie jest w PC boxie tylko w takiej szafce w biurku którą uchylam i wentylator włączam żeby świeże powietrze docierało. Żarówki są zawieszone na śrubie wkręconej do szuflady :D
    Wolę żeby na boki rosła niż do góry :P

18. Wiedziałem, że nie ominą mnie problemy. Na głównym szczycie (tylko na nim) zaczęły powstawać takie jasnozielone końcówki liści.
    888.png
    777.png

oddaliłem je od źródła światła, żeby wykluczyć zbyt duże natężenie światła. Może być też złe PH ziemi, to też musze sprawdzić

Last edited: 14.11.2019
  19. Wyluzuj szorty:) nic złego się nie dzieje...zaczęła indukować i dlatego...chuj znajet od czego to zależy ale często gęsto tak bywa kiedy weg się kończy a zaczyna flo...nie powinno to pstępować i te końcówki powinny już zostać takie jasno zielone ale tylko końcówki...jak zacznie się pogłębiać to już coś będzie nie teges...rób swoje i nic nie kombinuj bo przedobrzysz:) u mnie planty które tak mają rosną nawet lepiej niż te które tak nie mają

20. Może być minimalnie za dużo nawozu ale to też nie szkodzi:) teraz polej wodą samą

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...