Wyciszenie wentylatora kanałowego

lion_chronic 21.03.2015

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam
    Zapewne wielu z nas zastanawiało się jak wyciszyć pracę wentylatora akceptowanego dla uszu.
    Nie wiem czy była już owa recenzja o wyciszeniu wentylatora kanałowego , ale krótko na temat zaprezentuje moją 2godzinną pracę jak udało mi się wyciszyć 2biegowy wentylator o wydajności 360m3/h. Nawet gdy box znajduje się w kwadracie gdzie śpimy - ta metoda ułatwi Nam zasypianie :odlot:

Wiadomo też jest dużo dostępnych tłumików akustycznych lub regulatorów obrotów i nie każdy z nich zadziała poprawnie.. Na przykład mój wentylator na wyższym biegu podpiąłem do regulatora obrotów SMScom i zaczął dziwnie burczeć. (regulator wart 100zł leży bez użytku)
    Te wentylatory o mocniejszych wydajnościachm3/h zazwyczaj pracują głośno co może nawet 'WYKLUCZYĆ NASZĄ UPRAWĘ MERY'

NIE akceptowane db pracy wentylatora dla niechcianych gości poza ścianą=przypał!

To co potrzebujesz :

1X karton lub płyta OSB .. ja użyłem kartonu
    - Wata izolacyjna lub najlepiej użyć maty wytłumiającej->dostępna na alledrogo w cenie 25zł - ja użyłem waty z przewodu izolowanego.

KROK1 - wykładamy karton watą tak by odrysować kółko na odpowiedniej wysokości w moim przypadku przewód izolowany to 125mm

KROK2 - wkładamy wentylator patrząc w którą stronę będzie dmuchał :)

UPYCHAJĄC JAK NAJWIĘCEJ WATY ZAKLEJAMY TAŚMĄ! NASTĘPNIE IZOLUJEMY PRZEWODY I KONIEC

5!

• Lubie to x 1
  2. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

• Lubie to x 1
  3. A jednak gościły :DD I TAK Z NUDÓW PISAŁEM WIĘC przyjemność po mojej stronie:)
    dzięki za link i poprawe. Kolega widać bardziej profesjonalnie to zrobił jak opisałem co lepiej użyć :)
    MATA WYGŁUSZAJĄCA + OSB.
    5!

4. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Tak czy inaczej - brawo za dobre chęci :piwko:

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...

Użytkownicy znaleźli tę stronę, wyszukując:

1. wyciszenie wentylatora kanałowego

Loading...