1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Wybranie odpowiedniego oświetlenia

Dyskusja w dziale Warsztat - dział techniczny rozpoczęta przez Marian Paździoch w dniu 13.04.2018

1. Witam serdecznie!
    Planuje zrobić box'a ze starej lodówki (45cmx50cmx105cm). Jednak chce aby w tym box'ie moje pomidorki były przez 3-4 tygodnie a następnie poszły na spota. Box jest już prawie skończony tylko nie wiem jakiego oświetlenia użyć. Myślałem o świetlówkach Philips tornado 23w. Czy nadadzą się? Co Wy byście mi zaproponowali?Zależałoby mi również aby nie wyszło mnie to zbyt drogo.
    Dzięki wielkie za pomoc i buch z Wami! :>

2. majuan

majuan Błyskotlwy

Przeciez to z 200w trzeba w dodatku czegos wydajnego laduj lampe sodowa hps hst cos takiego

3. Fubar

Fubar Wiedza nadprzyrodzona

A ile tych "pomidorków" tam masz ? Wypełnią całą powierzchnie boxa ? Jeśli nie to przegrodź to jakoś i za bardzo nie zbiedniejesz po zakupie kilku świetlówek, a jeśli będą na całej powierzchni to tak jak kolega wyżej pisze: koło 150-200W by trza ze świetlówek energo zapodać, więc takich 23W byś potrzebował x 7szt.

Można też np. kupić kilka szt. najtańszych "żarówek" ledowych, odciąć klosze rozpraszające i modlić się żeby te kilka tygodni wytrzymały ;d

A jeśli masz w dalszych planach też indoor, to warto zainwestować w porządne oświetlenie które posłuży długo.

Last edited: 21.04.2018 at 20:53
  4. Tsubasa

Tsubasa Wiedza nadprzyrodzona

Chcesz tanio jebnij 2 chińskie coby po 50w za 30 zl sztuka. Wykombuj w radiatory z wiatrakami od procesora i starczy na 3-4 tyg. Po co przepłacać za hpsa. Te chińskie coby są pod 220 v więc nie potrzeba zasilacza.

5. Fubar

Fubar Wiedza nadprzyrodzona

O, włacha, jeszcze COBy są ;d Nosiłem się z zamiarem kupna jakiś czas temu Tsubi, pamietasz pewnie, bo gadaliśmy o tym ;d Ale gdy przeczytałem na youtube pod jednym z filmików o nich tekst jednego gościa który ich używa to stwierdziłem: szkoda życia, a może i nawet mieszkania haha

A leciało to tak: "Kupiłem na aliexpres z 40 sztuk. Do oświetlenia założyłem 24. 4 sztuki spaliły sie po miesiącu. Ogólnie po roku została 1 zapasowa. Zalecam przed diodą wstawić 2A bezpiecznik bo jak się pali dioda to dostaje zwarcia. Ważne. Dostają czasem przebicia na radiator. Koniecznie kabel 3 żyły z uziemieniem"

;d

6. Tsubasa

Tsubasa Wiedza nadprzyrodzona

Kupiłem za 40 zł jedną diodę 50 w brideluxa więc nie jakiś no name. Świecilem z 10 dni rosnikom i jakoś chałupa się nie skopcila ;d gadałem z Tastym to on używał tego no name na 30 zl i też spoko bylo. Ja z kolei słyszałem że te full spectrum pod 220 lubią się sfajczyc.

7. majuan

majuan Błyskotlwy

chodzi o to ze sodowa jest typowa pod uprawe sama zarowa nie droga tylko uklad zasilajacy
    chinska nie wiadomo ile podziala i jedynie pojdzie do smieci a sodowke kupisz nowa wlozysz i tyle..
    biednego na tanie nie stac!