WR x FB - AF (Bebook)- 2x 23w + 14w [0.07m2]

Muzyk 06.09.2015

Thread Status:
Not open for further replies.
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Muzyk

Muzyk poprzedni nick - Wiki

Witam serdecznie!

Przejdźmy od razu do sedna :]

Nasionko: White Russian x Flash Babylon (automat femka), które dostałem kiedyś od Bebooka

Growbox: PcBox - 18cm na 40cm (wymiary oczywiście środka, a nie obudowy).
    Większość szczelin uszczelniona "kropelką", grubą folią i taśmą wszelkiego rodzaju. Od środka wyłożone kocem ratowniczym.
    Oświetlenie to dwie żarówki Osram po 23w każda (1600 lumenów sztuka, barwa 2700K) i jedna Philips 14w (ok. 750lm i 3000K).
    Chwilowo jednak w boxie zamiast jednej 23w jest 14w, bo oczywiście musiała się spalić (pieprzone zdarzenia losowe!).
    Przynajmniej oddali mi za nią kasę w sklepie i na dniach kupię nową (akurat się skończyły, pieprzone zdarzenia losowe x2).
    Odbłyśnik z puszek po browarach.
    Wentylacja to dwa wiatraki komputerowe - 12V wlot i 12V wylot, a dodatkowo bardzo prowizorycznie zamontowałem dwa wiatraczki mieszające, bodajże 6V, w razie jakby temperatura zbyt skoczyła.

Ziemia: Uniwersalna do kwiatów 5,5-6,5 pH, wymieszana ze styropianem i na spód doniczki poszły kamyki.

Donica: Samoróbka, bo musiała idealnie wejść do boxa, ok. 8,5 litra.

Nawozy: Biohumus na weg, a na flo spróbuję przetestować nawóz z bananów i może nawóz z odchodów (nie moich haha)

Trening: LST

Fotoperiod: 18/6

Dodatkowo: Na flo zbuduję jakiś filtr węglowy w kształt rękawa. Do pomiarów termohigrometr, który pokazuje mi dane z ostatnich 12 godzin :]

Sionko moczone 24h, potem na chusteczki, kiełkowało jakoś 2 dni, potem poszło do ziemii i kolejne 2 dni wychodziło.

Dzień 1

Przy zgaszonych lampach:
    Temp: 22.8
    Wilgotność: 52%

Przy włączonych:
    Chwilowo brak pomiaru, bo światełko pójdzie w ruch od pełnego cyklu, czyli dziś od północy :)

Jest to ogółem moja druga uprawa, pierwsza była na out (niestety niedokończona, bo ktoś podpieprzył roślinki).

Życzcie mi szczęścia i liczę na rady :]

• Lubie to x 6
  2. Czegewara

Czegewara Tuptuś

z odchodów na flo się za bardzo nie nadają gdyż zawierają za dużo azotu już lepiej z tych bananów

• Lubie to x 1
  3. GRASS O MATIC

GRASS O MATIC Banned Zbanowany

tak jak kolega pisze odchody na weg z biohumusem banany już susz na flo może być melasa :) piękne fotki będę stałym widzem :)

• Lubie to x 1
  4. Muzyk

W takim razie odchody pójdą na wega, dzięki za rady :) Będę musial je doprawiać sokiem z cytryny, bo z tego co czytałem gołębi nawóz cholernie podnosi pH, albo w ogóle sobie odpuszczę ten pomysł. Zobaczę jak będzie rosło i wtedy pomyślę haha

5. Muzyk

Dzień 2 WEG

Przy zgaszonych lampach:
    Temp: 21-22 stopnie
    Wilgotność: ok. 50%

Przy włączonych:
    Temp: 25-28 stopni
    Wilgotność: 42%

Wygląda na to, że wszystko idzie dobrze :] Wilgotnością już się zająłem, bo umieściłem w boxie miskę z gąbkami nasączonymi wodą (na razie brak fotek i brak danych, bo dopiero wsadzone).

Jak wam się podoba moje maleństwo? :P
    Z fartem!

• Lubie to x 3
  6. Miś Ted

Miś Ted Użytkownik

Tym aparatem to mozesz trichomy przed scinka ogladac... :D Hmm.. Z tym filtrem weglowym to kolego mozesz spokojnie miesiac poczekac o ile w ogole bedzie potrzebny przy jednej roslince. Ogolnie elegancko. Po co ten styropian? W celu zwiekszenia por w glebie czy jak?

• Lubie to x 1
  7. Muzyk

No taki miałem zamysł żeby robić fotki triochomów, poza tym strasznie podobają mi się zdjęcia makro :]
    Styropian jest tanim zamiennikiem perlitu, magazynuje wodę w ziemi i napowietrza. Ogólnie to po prostu ziemia wolniej wysycha.

8. Xorax

Xorax Tuptuś

A ja że tak zapytam z czego wykonałeś donicę ? I jakiej wysokości masz ? Ja roboię też pcboxa i mam donicę która tak dość pasuje tylko że ma 14 cm wysokości a szkoda mi tyle miejsca.

9. Muzyk

Użyłem łubianki takiej jak na owoce :D Po prostu odciąłem rączkę i wyłożyłem środek grubym workiem na śmieci i jeszcze wywinąłem go na zewnątrz żeby ładniej wyglądało. Nie wiem ile ma dokładnie wysokości, chyba podobnie jak Twoja.

• Lubie to x 1
  10. Xorax

Xorax Tuptuś

Łubianka, genialne tylko gdzie ja dostanę łubiankę, trzeba pochodzić po warzywaniakach. Oby roślinka Ci zdrowa rosła i z fartem. ;]

• Lubie to x 1
  11. Muzyk

Przejdź się na targ i zakup sobie łubiankę malin. Tylko pomierz sobie dokładnie, bo moja weszła idealnie jakby była do tego stworzona :]

12. KIMkolwiek

KIMkolwiek Zagubiony

zajebiste foty !!
    uwielbiam patrzec na takie maluszki ... czasem szkoda ze tak szybko rosna :(
    radzisz sobie wzorowo :DD i pomysl na doniczke tez ciekawy :d
    pozdro ! Trzymam kciuki :S

• Lubie to x 1
  13. Muzyk

Ja bym chciał żeby mój maluszek rósł szybciej, bo nie mogę się już doczekać ścinki haha Nie paliłem zielonego od początku sierpnia, a u mnie w mieście o dobre rzeczy strasznie ciężko, dlatego cierpię katusze czekając ;D

A to czy radzę sobie wzorowo to jeszcze się okaże, bo to dopiero początek przygody :]

14. siemka, super fotki, brawo, ze sie nie poddales po pierwszej porazce :) co do tych gąbek, moim zdaniem nic nie dają, miałem je w swoim boxie i nic nie dawały więc zainwestowałem w nawilżacz(naprawdę wart tych pieniędzy, poszukaj może jakiś tańszy i mniejszy) trzymam kciuki! :)

• Lubie to x 1
  15. Muzyk

Dzień 3 WEG

Przy zgaszonych lampach:
    Temp: 22-23 stopnie
    Wilgotność: ok. 50%

Przy włączonych:
    Temp: 26-28 stopni
    Wilgotność: 40%

ukryty19 Na razie ciężko mi stwierdzić na ile te gąbki pomogły, bo jak teraz zajrzałem to cała woda z miski wyparowała, więc tym razem dolałem więcej i za jakąś godzinę sprawdzę pomiar. Wieczorem może jeszcze powsadzam do boxa jakieś mokre szmaty, jeśli miska z gąbkami nie pomoże, a jutro rano sprawdzę efekty.

Oprócz wilgotności na razie nie widać żadnych problemów. Na fotkach makro już pojawia się drugie piętro liści z czego się cieszę ;]

Bardzo cieszy mnie aktywność w temacie i miło, że podobają wam się fotki :d

--- Dodano ---

Dzień 4 WEG

Przy zgaszonych lampach:
    Temp: 22-23 stopnie
    Wilgotność: ok. 55%

Przy włączonych:
    Temp: 25-26 stopni
    Wilgotność: 45-50%

Wilgotność nawet się poprawiła, jeszcze dodam do tego może te mokre szmaty to jeszcze skoczy o 10%. Z dnia na dzień maluszek rośnie coraz bardziej :]

Od którego dnia można by zacząć lać biohumus? Oczywiście na początek pół dawki ;D

• Lubie to x 3
  16. nawozy leje sie od 2-3 tygodnia zycia rosliny

• Lubie to x 1
  17. ladnie powodzenia:piwo:

• Lubie to x 1
  18. Zajebiste zdjęcia, serio zajebiście sie to ogląda. Też mam white russian także życzę dobrych plonów. Z fartem :)

• Lubie to x 1
  19. Muzyk

Na razie to taki maluszek. Jak podrośie to dopiero będą super fotki makro ;] Cieszę się, że FR się miło przegląda, bo właśnie taki miałem zamysł żeby było ładnie, przejrzyście, bez opisów na pół strony i z dobrymi zdjęciami.

20. Al Bundy

Al Bundy Zagubiony

Te opisy na pół strony to przytyk w moim kierunku? haha Niech będzie.
    Ładne zdjęcia, 100 razy ładniejsze od moich. Jednak żeby faktycznie było
    bardziej przejrzyście pooddzielałbym je 2-3 linijkami, bo strasznie się zlewają,
    aż "oczy bolą patrzeć". Powodzenia :piwo:

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Thread Status:
Not open for further replies.
Loading...