Wielka ściema

chili 01.02.2018

 1. chili

  chili Gość

  Tak jak wcześniejsza, z podobnym hukiem ogłoszona przez rząd „refundacja” leków z konopi,
  nowa ustawa dotycząca medycznej marihuany to kolejny blef i bubel prawny –
  nieudolnie udający współczucie świstek papieru

  Wszystkie krajowe niezależne (jeszcze, bo wkrótce ma być jak u naszych bratanków Węgrów) media zgodnie informują, że wyczekiwana przez długie lata ustawa o medycznej marihuanie to bubel, porażka i rozczarowanie. Karolina Kowalska wyjaśnia w Rzeczpospolitej w artykule „Chorzy poczekają rok na medyczną marihuanę”, że nie ma chętnych do sprowadzania medycznej marihuany, bo brakuje przepisów o dopuszczaniu jej do obrotu. Teoretycznie, od 1 listopada konopie mogą być w Polsce wykorzystywane do wytwarzania preparatów farmaceutycznych, które posłużą do leczenia pacjentów. Zanim jednak chorzy legalnie skorzystają w Polsce z takich leków, upłynie wiele miesięcy. Projekt rozporządzenia w sprawie wzoru wniosku o dopuszczenie do obrotu tego surowca wciąż jest w konsultacjach, a nawet po jego publikacji starania o dystrybucję surowca mogą trwać miesiącami.
  By wytwarzać leki, potrzebny jest susz, który zgodnie z prawem należy sprowadzić z zagranicy, tłumaczy Paweł Trzciński, rzecznik Głównego Inspektoratu Farmaceutycznego (GIF). Na decyzję o rejestracji surowca farmaceutycznego przed wprowadzeniem na rynek Urząd Rejestracji Produktów Leczniczych (URPL) ma 270 dni. GIF stara się przekonać dystrybutorów, że administracja jest przychylna tego rodzaju biznesowi, ale nikt się nie zgłasza. Zdaniem Mariusza Politowicza z Naczelnej Rady Aptekarskiej może chodzić o stygmatyzację leków narkotycznych w Polsce. Potencjalni dystrybutorzy mogą się obawiać nadmiernych kontroli, które sparaliżują funkcjonowanie zarówno importera, hurtownika, jak i apteki. Nawet jednak, gdyby chętny się znalazł, a URPL po dziewięciu miesiącach wydał pozwolenie, trzeba będzie jeszcze przeszkolić farmaceutów i lekarzy.


  całość art -
  https://www.softsecrets.com/pl/aktualnosci/kraj/wielka-sciema/
   
  • Lubie to x 2
 2. 2515

  2515 Zagubiony

  Tylko THC .... reszta to bubel wydaję mi się, chyba że ma bardzo wysokie stężenia kannabinoidów, powyżej 10%....
  Był przypadek z CBD, ale to THC ma najszerszy zakres, i tu nie potrzeba żadnej wiedzy, aby rozpocząć leczenie, trzeba palić lub najlepije samemu ekstrakt alkoholowy przygotować, za nim Polski rząd do tego dojdzie.
  Oni skupiją się teraz na tym czy asystentki, pielegniarki powinny zajmować się tym samym co lekarz, a nie szukaniem skutecznych leków, a w efekcie sprowadzają gówno z zagranicy ?
  Ale mysle że kto szuka lekarstwa to je znajdzie sam.
   
 3. Ghost Rider

  Ghost Rider Użytkownik

  Niestety mozna pomazyc o hodowli legalnej mari jako producent w pl ... a jak juz tak bedzie to i tak waskie grono bedzie moglo brac udzial w przetargach ...
   
  • Lubie to x 1
 4. 2515

  2515 Zagubiony

  Obawiam się tego samego, chyba że do celów medyczno-naukowych na mniejszą skalę.
   
Loading...
Loading...