WIATRAK 92mm - cichy i wydajny?

LaceDone 16.04.2015

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. LaceDone

LaceDone Użytkownik

Szukam wentylatora 92mm bardzo cichego niemalże niesłyszalnego który jest zarazem dość wydajny. Myślę że jak będzie niesłyszalny to nawet te 50m3/h mnie usatysfakcjonuje
    Ktoś polecał z silentium więc poszperałem i znalazłem, ale każdy ok. 20dB - nie wiem czy nie byłoby słychać? Jeden wiatrak miałem 20dB to napizgał jakby daleko był włączony młot pneumatyczny (coś w środku było nie tak).. dlatego pytam.
    Na razie tak pomyślałem może coś z tych:
    - Noiseblocker L-XE1R
    - SilentiumPC Mistral 92

Nic innego nie widziałem w internecie ciekawego. Pytanie do was: jakie są dobre i bardzo ciche wentylatory [muszą być 92!] ??

2. mattiv

mattiv Błyskotlwy

polecam wentylatorki z firmy Noctua, mam takiego na wylocie 14x14 pod filtrem i na boxa 50x50 spokojnie daje rade, do tego mieszający Be Quiet i regulator obrotów, cisza i spokój, a boxa mam w sypialni;]

3. LaceDone

LaceDone Użytkownik

Dzięki za odp.
    Te wiatraki Noctua to przyznam że do najtańszych nie należą.. znalazłem taki ciekawy wentylator za 49zł.
    Według producenta ma daje on 64,3 m3/h przy 17.6dB a przykładowo z Silentium też 92mm 75m3/h przy 21dB.

Najbardziej zależy mi jednak aby uprawa była bezprzypałowa więc najważniejsze aby nie było nic słychać.. ale czy naprawdę warto dawać prawie 50zł za wiatrak? Oczywiście mam potencjometr którym mogę zmniejszyć napięcie ale went musi być 100% pewniak..

4. skurwiel#

skurwiel# Zagubiony

Kup Chifteca za 20 zł ;) Albo 80x80 albo 120x120 są niesłyszalne. W sumie polecam Ci 120x120 i mniejsze napięcie to nawet nie będziesz wiedział że pracuje :piwo:

5. mattiv

mattiv Błyskotlwy

te 3.4 db to się tylko tak wydaje ze mała róznica, poza tym to są dane producenta, więc dołóż te 5-10db
    lepiej kupić większe, pracują na wolniejszych obrotach i przez to są dużo cichsze, regilator obrotów taki do kompa, też robi duzo
    ps. sama mata weglowa mało da, lepiej w filtr zainwestować, lub samemu zrobić (są na forum poradniki)

https://forum.nasionakonopi.pl/galeria/displayimage-412-57667.html#top_display_media

6. LaceDone

LaceDone Użytkownik

Dodam że chcę zrobić matę węglową ok. 3-4 warstw i czy mi to przepcha.. bo widziałem pewnego gościa pułapki świetlne typu żaluzje ale to dodatkowy dźwięk powietrza..

7. mattiv

mattiv Błyskotlwy

8. skurwiel#

skurwiel# Zagubiony

Kup 120x120 i puść pełną parą....Też będzie cicho

9. LaceDone

LaceDone Użytkownik

Tylko że otwór mam 9cm więc idealnie pasowało by coś z 92mm wiatrakami bo tak to nie wiem czy jak dodatkowo będzie się odbijać od ścianki powietrze to nie będzie słychać czasem :/ na rynku jest sporo fajnych wentyli ale albo są strasznie drogie albo nie mają 92`ek.. Ale posprawdzam wasze propozycje jeszcze

--- Dodano ---

A tutaj na przykład Zephyra 92mm podają znów inne parametry [link]:
    głośność: 13.9 dB
    przepływ powietrza: 57.41m3/h

Człowiek zwariować może..

--- Dodano ---

Aaa.. bo jeden to Mistral a drugi Zephyr.. mój błąd :D

Tak wgl. który z tych najbardziej polecacie:
    AAB Cooling Super Silent Fan 9
    AAB Cooling Super Silent Fan 9 Blue LED - chociaż chyba prawie to samo co wyżej..
    SilentiumPC Zephyr 92mm

??

10. LaceDone

LaceDone Użytkownik

Odpowie ktoś? W Poniedziałek chcę już zamówić wiatrak i nie wiem na który się zdecydować.. :(

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...