White Widow x1, Panel PP 32w LED, 0.16m2

syrukatka 10.02.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam w mojej pierwszej fotorelacji.

Nasiono z thcthc, wziąłem kilka odmian, lecz po niewykielkowaniu paru pomieszaly mi się i w końcowym efekcie nie wiem jaka odmianę mam haha Oczywiście fem, podejrzewam white widow.

Growbox 40x40 ze sklepu.

Oświetlenie plantphotonics 32w, ustawiony na weg.

Wentylacja narazie żadna, lecz jak zacznę czuć to podłączam wentylator z filtrem węglowym, którego mam w szafce.

Ziemia zwykla od growmix z perlitem.

Donica 14L

Nawozy jak najtańsze, bo jedna roślina. Zestaw startowy od HESI. Obecnie używam tnt complex.

Miałem robić fluxing by light addict, lecz spenialem i zrobię to na następnej, gdy już będę miał co pobuszyc. Na obecnej będzie niedługo lst i delikatne obrywanie lisci w późnym kwitnieniu.

Niestety nie wiem który dzień, lecz już się zaczyna jakby 4 poziom Następna fotorelację na pewno poprowadzę już dużo lepiej, z informacja o odmianie, dniu etc. Mam zamiar trzymać 15cm nad przez cały okres oświetlenie od szczytu rośliny. Obecnie mam problem z liśćmi które są na brzegach ciut żółte, co trzeba robić?

IMAG0097.jpg

IMAG0098.jpg
    IMAG0101.jpg

• Lubie to x 6
  2. Fajne zdjęcia, wszystko fajnie wygląda, siedze i oglądam ;]

3. B4niTa~th€

B4niTa~th€ Tuptuś

Moze byc tak ze od leda potrzebuje wiecej Magnezu

4. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Czym mierzone PH ?

5. KWKZ

KWKZ Zagubiony

Pewnie deficyt sie pojawi, ale na to przyjdzie jeszcze czas

6. Heniekzbagien

Heniekzbagien Zagubiony

Obstawiam że wyżarła już wszystko z ziemi. Lejesz te nawozy już?
    I ten brak wentylacji oznacza, że nie wymieniasz jej tam powietrza w ogóle?

7. Dzięki za aktywność Kupiłem dziś kalibrator, taki żółty z dwoma przyciskami. Skalibrowalem i zrobiłem od nowa wodę z nawozem. Na 750ml wody dałem 5ml nawozu, górna granica według producenta. Dawać więcej czy trzymać się tego? Dodałem również minimalnie kwasu cytrynowego by obniżyć z 7 na 6.6. Dam znać za kilka dni jak się dziewczyna zachowa i czy zniknie ta żółć.

8. Lepiej nie lej górnej dawki producenta tylko zacznij od małych. Jak nie ma wcale papu to ucieszy sie z tego co dostanie, a duzą dawką tylko popalisz i spowolnisz wzrost

9. Widać profesjonalne podejście a nie pytania o box z kartonu chowany pod podłogą na 5 watowym ledzie z kerfura ;D

10. Kitty Forman

Kitty Forman Moderator Staff Member

@LubięPaczać ja też mam papierowy box hehehe :D

@syrukatka siemka i powodzenia!
    ALe pytania mam hehe. Masz tam jakieś wiatraki w boxie? I jaką masz wilgotność?
    Nic też nie widzę o ziemi, z początkowym NPK była czy czysta?
    Na moje oko, ale to na moje żeby nie było, to ona albo już ma dwa tygodnie albo jeszcze nie ma, ale nie ma raczej więcej. To teraz pytanie, jaka była ziemia i czy miała co wyżerać, czy nie miała?
    Nawozy to ja bym też była za opcją jak kolega wyżej pisał, zaczynać od mniej a nie od najwięcej. Obserwować - reagować hehe.

11. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Kolega pisał w 1 poście ze ma ziemie Plagron Growmix NPK (12-14-24) , to nie kwestia głodu a braku przyswajalności bądź za nisko światło ( miałam PP jesli jest za blisko roślin moze popalić liscie )

12. h3

h3

ja tylko dodam że miałem pp23-32 i z tego co zaobserwowąłem to min odległość od roślin to 30cm. kolega wspominał że trzyma 15cm, tu może też tkwić problem ;)

13. Ryjek

Ryjek Użytkownik

odrazu jak bym u siebie widział, że którejś markotnej konopiejce hps za nisko wisi =)
    zawsze sie zdarzy taki albo ze dwa w poczatkowych fazach rozwoju. Często ludzie mylą to z magnezem i walą tam jakimiś neoMagneForte.
    PH gleby dobre?
    pozdro

14. Zapomniałem zaznaczyć, iż jest to moja pierwsza uprawa. Dzięki za rady. Zmieniłem proporcje nawozu i jest 2.5ml zamiast 5 na 750ml, ph 6.3. Podwyzszylem z 15cm na 25cm od szczytu. Ryjek pytał o ph gleby, nie wiem czym to się robi, ale wbilem ten żółty miernik , którego używałem do wody w glebę, jezeli zrobiłem z siebie debila to mówcie ;f Wynik w paru miejscach ziemii wyszedł taki sam czyli 8ph. Wentylacja obecnie jest pasywna, jedynie mieszak maluski jest. W boxie pewnie wilgotność odpowiednia, bo w pokoju jest 65%. Wsadzę tam ten czytnik wilgotności i temperatury, ale muszę najpierw do tego ustrojstwa kupić te bateryjki płaskie. Pozdro :roluje:

15. Ryjek

Ryjek Użytkownik

ten ph-metr jest tylko do wody. Ale musisz go kalibrować płynem. Nastroić w sensie.. A ph ziemi takim ph metrem można zbadać tak, że powoli przelewasz glebe w donicy, tak aby nie leciała bokami do podstawki ta sama woda którą lejesz i tą wodę która przesiąkła się przez ziemie badasz ph-metrem i takie masz ph gleby w donicy

• Lubie to x 3
  16. Witam. Tak jak mówiłem, zmniejszyłem ilość nawozów, ciut rzadziej podlewam i podwyzszylem pp do 25cm od szczytu. Niestety dalej występuje ten żółty kolor przy krawędziach, lecz raczej się trochę poprawiło. Do którego "piętra" liści polecacie ją trzymać przed kwitnieniem? Box ma 125cm, a ona sama w nim. Obecnie jest piąte "piętro". Pozdrawiam i niżej zarzucam focisze :)

IMAG0107~2.jpg

IMAG0121.jpg

A tu ten defekt żółtawy.
    IMAG0119~3.jpg

• Lubie to x 1
  17. Heniekzbagien

Heniekzbagien Zagubiony

Wrzuć foty przy wyłączonym ledzie

18. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

19. .Salam alejkum

.Salam alejkum Błyskotlwy Staff Member

gdzie kupiłeś panel?

20. Nie znam sie na ledach , ale gdzies słyszałem że lepiej wyżej trzymać niż niżej, ile w tym prawdy nie wiem.
    Rosną takie krasnoludy krzaczaste gdy jest za nisko!

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...