1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Wentylatory do box'a-potrzebna pomoc

Dyskusja w dziale Warsztat - dział techniczny rozpoczęta przez Glutek w dniu 02.01.2017

1. Glutek

Glutek Inspiracja

Witam Was ;d za niedługo mam plan startować z boxem i mam do was pytanie. Miał ktoś do czynienia z tymi wentylatorami? Wentylator osiowo-kanaBowy 280m3/h fi 150mm - SensiShop Najlepszy GrowShop w Katowicach i na Zlsku ktoś jest w stanie wystawić opinie o nich? Jak wygląda podłączenie takiego wentylatora, co jest mi potrzebne i jak to podłączyć, do tego chciałbym regulować sobie obroty ;] Podstawy elektryki znam haha ale doświadczony bardzo w tym temacie nie jestem i byłbym bardzo wdzięczny za pomoc. Pozdro!! :bongo: nagitarze

2. MJmafia

MJmafia Forumowy guru

Wentylator wygląda normalnie, spytaj ich ile decybeli ma i czy ci będzie odpowiadał żeby nie był za głośny sam w sobie pozatym sprawdź ile powietrza musi przefiltrować w twoim boxie tak aby wystarczyło dolicz z 10-15% mocy extra bo jak podepniesz filtr to moc wenta spadnie. Z wentylatora będzie wystawał już gotowy kabel trzeba tylko zarobić końcówki i najlepiej kupić wtyczkę z uziemieniem taką za 1,50 zł i podłączyć żółty uziemienie, brązowy faza a niebieski zero. Sterownik do obrotów kupujesz oddzielnie i podpinasz do niego wentylator obroty ustawiasz na sterowniku. :rastaman:

3. Glutek

Glutek Inspiracja

Specyfikację wentylatora znam. Bardziej chodzi mi o jego żywotność np. Co do tego sterownika to obojętnie jaki czy musi być jakiś specjalny pod ten wentylator?

EDIT
    https://sklep.avt.pl/avt1613.html taki byłby dobry?

EDIT 2
    A może by tak użyć wentylatorów komputerowych Noctua?? Tylko czy one dadzą radę? Z moich obliczeń wynika, że potrzebuje 182m3/h. https://www.morele.net/noctua-nf-f12-industrialppc-3000-pwm-666882/ Te byłyby odpowiednie? Będę miał też zamontowany filtr własnej roboty. mattiv prosiłbym o twoją wypowiedź bo wiem, że używałeś tych wentylatorów i możesz się wypowiedzieć ;] Pozdro nagitarze

Last edited: 04.01.2017
  4. mattiv

mattiv Expert

wszystko zalezy od wielkości boxa, resztę damy rady;]