1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Wegetarianizm; Zdrowe odżywianie.

Dyskusja w dziale Nauka i Natura rozpoczęta przez PanBadura w dniu 06.09.2017

1. Gandalf.

Gandalf. Expert

Z tym ze mieso nie jest potrzebne dla zdrowia , masz na mysli cialo,kondycja,sylwetka, czy zapotrzebowanie, umyslowe (?) mam na mysli pragnienie i jego skutek o o tak. bo mozna byc zdrowym wewnatrz a gorzej juz moze byc na zewnatrz itd

1 person likes this.
  2. Zielonylisc

Zielonylisc Wiedza nadprzyrodzona

Mieso zawiera żelazo, które jest nam potrzebne i żadne suplementy nie dostarcza w pełni tego co mieso, kiedys nie było tabletek...troche ten cały wegetarianizm to oszukiwanie ludzkiej natury...

3. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

E tam .....

2 people like this.
  4. redisTUO

redisTUO Forumowy guru

Bang!! Są bez szans :)

5. Zielonylisc

Pietruszka zamiast mielonego...hmm kusząca propozycja haha spoko jak pisałem kto co lubi ;d:

1 person likes this.
  6. Evidox

Evidox Wiedza nadprzyrodzona

Panie Badura u mnie jest problem z gastrem po paleniu a że kocham jeść ( urodzony mięsożerca) i staram się mieć zbilansowana dietę bo gdy nie uważam co jem zaraz to widać na wadze, prosił bym o podzielenie się z nami kilkoma przepisami jakimi cie raczy twoja kobieta na gastro. Coś prostego lecz sycacego był bym wdzięczny. Ostatnio zacząłem jest dużo żurawiny bo jest zdrowa smaczna i można ją jeść grając na kompie bo nie wytluszcza mi klawiatury co prawda chodzę po niej częściej za potrzeba bo jest moczo pedna

7. Stary Zgreed

Stary Zgreed Banned

Prosty przykład Eskimosi przetrwali do dzisiaj na diecie nisko węglowodanowej i wysoko tłuszczowej,jedli jedynie ryby i focze mięso, ich metabolizm się tak zmienił,wskażnik występowania w ich populacji nadwagi i chorób serca był 4x mniejszy niż w populacji Europejskiej.Dieta zawsze była uzależniona od kontekstu ekologicznego i konkretnych adaptacji genetycznych. Zamiast więc szukać „naturalnej” diety Homo Sapiens, warto wykorzystać naukę i sprawdzić co faktycznie nam służy, a co w dłuższej perspektywie jest dla nas niebezpieczne.

8. PanBadura

PanBadura Weteran

Ja mam zaleconą żurawinę ze względu na moje kamienie na nerkach ;d tak więc też czasem wcinam, chociaż wolę żurawinową herbatę. Teraz na gastro często sięgam po jogurt naturalny z płatkami, wafle ryżowe, często odgrzewam po prostu obiad, albo robię kanapki. Ostatnio też wkręciłem się w fistaszki, te orzechy takie w łupinach. Jadałem sporo orzechów z puszek, ale raz że wkurzało mnie że są bardzo mocno solone to do tego jeszcze pewnie jakoś przetworzone. Uważam że orzechy są bardzo zdrowe. Więc tak jak potrafiłem zjadać prawie całą taką puchę sam, tak teraz podczas łupania dużo tego nie zjadam. Bo raz że trzeba się nałupać, a dwa że powolne takie chrupanie szybciej nasyca. Tak więc polecam fistaszki, moim zdaniem bardzo zdrowa przekąska.

A jeśli chcesz jakieś fajne przepisy to kiedyś mając podobny dylemat założyłem ten wątek:
    https://forum.nasionakonopi.pl/238,...loryczne-potrawy-do-szamania-po-spaleniu.html

POLECAM!

1 person likes this.
  9. Evidox

Evidox Wiedza nadprzyrodzona

Dzięki za odpowiedź orzechy są zdrowe a jak kupie nie lupione to faktycznie mniej zjem. Temacik z linka przejrzę w domu ;]

10. PanBadura

PanBadura Weteran

Ogólnie, zrób tak jak ja. Czyli rozkmiń sobie co lubisz wpierniczać do piwa, ganji, na gastro. Jak już rozkminisz to poświęć minimum czasu i pogogluj, zainteresuj się i znajdź sobie jak najzdrowszy zbliżony do tego zamiennik :) Znajdź coś co będzie Ci smakowało ale warunek jest taki, że musi być dużo zdrowsze. Jeśli będziesz się tego trzymał to już jesteś na plus. W ten sposób idzie sobie ogarnąć niemal wszystko. Powodzonka!

11. 2515

2515 Forumowy guru

Ktoś tu wcześniej wspominał o szkodliwych dodatkach chemicznych w jedzeniu. Teraz wszytko jest za trute, warzywa owoce, powietrze, "woda" itd skażenie jest wszędzie, lub infekcje bakteryjne. Bio żarcie będziesz miał jak sobie coś sam wyhodujesz (.......) , jarosz czy wegetarianin niema to znaczenia, nieważne co jesz bo i tak rak może cię wyniszczyć .... ale zachowując pewien umiar w tym, mamy chyba większe szanse uniknąć tego.

Last edited: 08.09.2017
  12. benger

benger Weteran

Ja mam generalnie wyjebane... jem co mam pod ręką nie zastanawiam się czy zdrowe czy nie, będę się marwić jak nie będę mieć co jeść, generalnie mam więc sobie nie żałuje. kto wie czy nie nastąpią gorsze czasy dlatego staram sobie nie odmawiać. mam pare dań których nie zjem np: ser pleśniowy jest dla mnie ochydny jebie wstrętnym zapachem :rzygi:, mięso wieprzowe też dla mnie czymś jebie i go unikam. Kurczaki etc inne miesa w tym ryby jem, następnie często też jadam: banany, jabłka, pomidory, leczo, dynia, buraczki, ogórki, wszelakie kasze gryczane itp, ryż, twaróg, kefiry, chleb biały i ciemny, piwko czasem i to w małych ilościać ( mało ogólnie moim zdaniem pije %), pizza i słodycze ;d robie ogólnie teraz mase;d:

1 person likes this.
  13. Zielonylisc

1 person likes this.
  14. 2515

2515 Forumowy guru

Trochę może nie na temat ale, wiecie że czwartą najbardziej uzależniającą rzeczą po: Narkotykach, Alkoholu, Nikotynie sa Słodycze, puźniej chyba takie używki jak kawa....

15. Oczywiście, że tak, a nawet herbata może uzależnić. Ja ostatnio się uzależniłem chyba trochę od ćwiczeń i w ogóle tego całego zdrowego jedzenia itp. Jestem weganinem i sporo czasu zajmuje mi planowanie posiłków, szczególnie, że nie chcę odpuszczać na siłowni. W związku z tym mam pytanie, czy wiecie, czy białko konopne https://sklep.mlynoliwski.pl/p/2126...pne-1kg--odzywki-bialkowe-dla-sportowcow.html coś takiego, specjalnie dla sportowców może dać takie same efekty, jak te odżywki zwierzęce? Nie chcę eksperymentować za dużo jeśli nie warto.

16. Dieta wegetariańska może byc dobra dla czlowieka jednak pod pewnymi względami

Będziemy śliśle przestrzegali odpowiednich zasad żywienia oraz dbali o to, aby dostarczać organizmowi odpowiedniej ilości białka
    Będizemy kupowali produkty najwyższej jakości
    i stosowali suplementację

Dobrze zbilansowana dieta wegetariańska nie jest jednak tania

17. PanBadura

PanBadura Weteran

pierdolisz. a suplementacja to wydawanie pieniędzy w błoto. Wystarczy dobrze zbilansowana dieta. Rynek suplementów to rynek dla frajerów.

18. 2515

2515 Forumowy guru

Suplementy dobre sa gdy wiesz czego ci brakuje, gdy masz duże zapotrzebowanie na coś i gdy potrafisz to przyswoić, bo inaczej to jest tak jak piszesz paniebadura.
    Mam wrażenie że drszczepanska powiela frazesy czasem.

PanBadura likes this.
  19. PanBadura

PanBadura Weteran

i wiesz jakie kupić, bo witamina C lewoskrętna nie da Ci więcej niż ta prawoskrętna. Ogólnie polecam ten filmik: W którym gościu jawnie odsłania jak wygląda rynek takich suplementowych oszustów. To jest dramat. Ogólnie mam wielkie poszanowanie do telewizji NTV, za wkład za uświadamianie ludzi, natomiast w kilku przypadkach się mylą i chcą być bardziej niezależni niż by mogli, przez co mam wrażenie że sponsoring tego Pana na tym kanale nie jest darmowy. Wystarczy wejść na stronę tego Pana Zięby i zobaczyć jakie produkty i za jaką cenę sprzedaje, a co najważniejsze jak one na nas wpływają. Bo mam wrażenie że takie suplementy są serio tylko dla frajerów. Oczywiście, używanie witamin jest bardzo pomocne w leczeniu różnych chorób. Np. Moja kuzynka miała problem z cerą trądzikiem czy coś, od urodzenia. Doprowadziła się do Awitaminozy, czyli przedawkowania witaminy A. Skutki uboczne z tego co mówiła to nieciekawy wpływ na wątrobę, i przesuszenie ust, co było z resztą widać. Natomiast wątroba się w miarę zregenerowała (podczas kuracji bierze się odpowiednie medykamenty na wątrobę) a cera jest piękna i problem zniknął. Każdy lekarz Ci powie że odpowiednio ułożony plan diety jest w stanie zapewnić Ci zapotrzebowanie na wszelkie pierwiastki i witaminy. Chyba że źle się odżywiasz czy jesteś na coś chory to wtedy można się suplementować, ale też z głową. Kurwa dawno tu nie pisałem. Chyba napiszę doktorat zaraz. Kończę, XD. musiałem się wypisać, bo w strefy wegetarianizmu, suplementacji, zdrowego odżywiania wkraczam coraz głębiej.

nasiona marihuany, nasiona konopi