1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Wegetacja i Kwitnienie

Dyskusja w dziale Dobór oświetlenia rozpoczęta przez Salam alejkum w dniu 07.02.2012

 1. Salam alejkum

  Salam alejkum Administrator Staff Member Administrator

  Wzrost konopi indyjskich jest warunkowany liczbą godzin światła na jakie są wystawione każdego dnia. Im więcej godzin światła tym szybszy wzrost. Większość hodowców domowych w okresie wegetacji stosuje 18 godzin światła i 6 ciemności - nocy. Odpowiada to warunkom naturalnym, jakie możemy spotkać około 21 czerwca, gdy dzień jest najdłuższy.

  To taki niewinny żarcik jaki robimy naszym roślinkom zapewniając im najdłuższe i najładniejsze dni podczas całego cyklu wegetacji.
  Możesz oczywiście dać swoim roślinom więcej światła 19, 20, a nawet 24 godziny każdego dnia. Przy 24 godzinach lampy pala się oczywiście przez okrągłą dobę. Jeśli Wasze krzaki będą miały zapewnione mniej niż 18 godzin światła na dzień istnieje szansa, że może rozpocząć się kwitnienie. Niektóre odmiany zaczynają kwitnąć już przy 16-16 godzinach światła.

  Jeżeli mówimy o „indukcji kwitnienia” mamy na myśli przestawienie zegarów sterujących oświetleniem w ten sposób, żeby na 12 godzin światła przypadało również 12 godzin ciemności. Jest to optymalne ustawienie dla całego procesu kwitnienia. Jeżeli zastosujecie dłuższy niż 12 godzin okres ciemności Wasze rośliny nieco szybciej zakwitną, ale ilość jaką zbierzecie z krzaka będzie mniejsza, bo będzie on myślał, że zima jest już za pasem. Czasem warto pod sam koniec kwitnienia wydłużyć nieco okres ciemności, aby wasze kwiaty były gotowe do zbioru nieco wcześniej.

  Dlaczego właśnie 12 godzin? Ponieważ rośliny potrzebują światła do produkcji kwiatów i THC. Im więcej światła, tym szybszy rozwój kwiatów i więcej THC. Idealną proporcją jest właśnie 12 na 12 godzin przy której, krzaki będą produkowały wspaniałe kwiaty bogate w THC. Ilość jaką zbierzecie przy tych warunkach będzie także największa.

  [​IMG] [​IMG]
   
  Oskar2004, Squash and xewus12 like this.
 2. Dawka

  Dawka Użytkownik

  czy naświetlanie rozpocząć 12/12 gdy np automat zacznie kwitnąć czy mozna jeszcze poczekać jakiś czas?
   
 3. Punky

  Punky Weteran

  Automat nie wymaga zmiany fotoperiodu! Dla automata ustawia się na stałe 20/4
   
  xewus12 likes this.
 4. Dawka

  Dawka Użytkownik

  i to nie daje różnicy w plonach ?
   
 5. Gietson

  Gietson Błyskotlwy

  A można mniej swiecic? Np. 10/14 ? Mam automata OUTDOOR, ale wpakowalem do boxa bo zapomnialem ze to out i dalem na IN. ;p
   
 6. agricola69

  agricola69 Autorytet

  możesz mniej świecić, ale roślina nie wykorzysta 100% swoich możliwości.
   
 7. Punky

  Punky Weteran

  W niczym nie przeszkadza że dałeś outa na in, gorzej jakbyś zrobił odwrotnie.

  10/14 opłaca ustawić się w ostatnim tygodniu kwitnienia, wtedy roślina bardziej się żywiczy.
   
 8. panklex

  panklex Użytkownik

  A ile czasu potrzebuje na zakwitnięcie po zmianie oświetlenia na 12/12. Kurde nigdzie znaleźć tego nie mogę
   
 9. SzajN

  SzajN Inspiracja

  5-7 dni powinno już być widoczne.
   
 10. Brodaczyna

  Brodaczyna Inspiracja

  Może głupie pytanie ale jak na razie jestem zielony i przy tylu informacjach jakie ostatnio przyjąłem ,to mi się wszystko wali . WRACAJĄC - kiedy będę wiedział że mogę przejść już na 12/12 ? Lecz jak na razie jestem w fazie budowania boxa i właśnie się zastanawiam nad automatami jakimiś .
   
 11. jojo

  jojo Kumaty

  na 12/12 przechodzisz wlasciwie wtedy gdy chcesz Normalnie jak gdzies kidys przeczytalem min to 30cm(bez treningow) ale im wieksza i bardziej krzaczaca sie roslina w okresie wegetacji tym wiecej pozniej wyprodukuje kwiatow a automaty jak napisane wyzej przez caly okres zycia maja swiatlo 20/4
   
  xewus12 and Brodaczyna like this.
 12. Brodaczyna

  Brodaczyna Inspiracja

  Wielkie dzieki za pomoc :) Duży buch :)
   
 13. igorek555

  igorek555 Błyskotlwy

  witam mam pytanie własnie mam zamiar przełączyć na kwitnienie i słszałem że jak się przełancza to robi sie krzaczką noc 48 godzin ? i potem 12 na12 czy mogę tą przerwe nocną zrobić krutszą np.30 godzin ? a tak wogule czy tak się przełancza? proszę o radę jak wygląda w miare dokładnie proces przełączenia na kwitnienie?
   
 14. Dr Smoke

  Dr Smoke Wiedza nadprzyrodzona

  Są podzielone teorie co do przelaczania w autmatach jedni ustawiaja 18/6 do scinki drudzy 12/12
   
 15. technik200

  technik200 Autorytet

  Siemka moje ziarenko to Amnezja (Automat) i zwracam się do was z pytanie jak dam 14/10 czy mi to bd odpowiadać , oczywiście jest to INDOOR.
   
 16. Stringer

  Stringer Expert

  to w koncu co nasiona automatyczne czy sezonowe indor?
  automat najlepiej 20/4
  przy in sezonowych sam przelaczasz fotoperiod
  14/10 nie da ci za duzego plonu
   
 17. technik200

  technik200 Autorytet

  Mam automata a jak dam 16/8 to da rade ?
   
 18. Stringer

  Stringer Expert

  to daj juz te 18/6
   
 19. Crune

  Crune Stary wyjadacz

  16/8 ostatecznie da rade jak tak bardzo chcesz 16/8
   
 20. Pawlix

  Pawlix Autorytet

  mam pytanko mówicie ze jeśli roślince skraca się dzień to ona zaczyna kwitnąć a co wtedy gdy roślina ma na 8godzin światła na 16 godzin ciemni od początku i się jej czas skraca czyli powinna zaczynać kwitnąć to mnie ciekawi czy taka reg własnie by przeszła na kwitnienie przy takich krótkich czasach naświetlania chodzi mi o out