Walka o udany debiut

KondzioRRE 11.07.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Cześć wszystkim!

Uprawą konopi zadebiutowałem w kwietniu tego roku. Uprawa jest prowadzona w warunkach outdoor. Niestety wygląd roślin znacznie odbiega od tego wzorowego zatem poproszę trochę rad.

Obydwie rośliny zostały zasadzone 30 kwietnia 2019 roku. Początkowo w warunkach domowych, po tygodniu przeniosłem w doniczce na balkon, po czym 19 maja 2019 roku przesadziłem do spotu z glebą o ph 6,0-6,5 wymieszaną z perlitem. Trochę zaniedbałem roślinę z nawożeniem poprzez wyjazd oraz nadmierne deszcze. Mimo wszystko rośliny otrzymywały nawóz o nazwie Advanced Nutrients Grow.

Obecnie mija już 11 tydzień od zasadzenia i to najbardziej mnie martwi, albowiem na etykiecie podanej przez sprzedawcę widnieje zapis, iż czas zbiorów powinien nastąpić właśnie po upływie 11 tygodni, podczas gdy jak widać rośliny nie nadają się jeszcze do jakichkolwiek zbiorów...

Wobec powyższego bardzo proszę o pomoc w zbadaniu etapu kwitnienia rośliny, czy jeszcze będzie gotowa do zbiorów, a jeśli tak do Waszym zdaniem ile jeszcze czasu powinny dojrzewać.

Poniżej zdjęcie pierwszego z nich:
    1) DUTCH PASSION - Auto Daiquiri Lime - widoczne dziury w liściach, obstawiam szkodniki takie jak mszyce lub prosionek szorski -
    czy polecacie jakiś konkretny środek owadobójczy?

photo_2019-07-11_11-52-14.jpg
    photo_2019-07-11_11-52-18.jpg

2) Blackberry Auto od Fastbuds - ta roślina powinna dojrzeć szybciej, ale jak widać nie idzie jej to do końca.

photo_2019-07-11_11-58-01.jpg

Też widoczne ubytki w liściach, podejrzewam, że z tego samego powodu.

Wobec powyższego bardzo proszę o porady. To mój debiut, pierwsze rośliny, zatem wszelką krytykę, jak i pomoc przyjmę z otwartymi ramionami!

Z góry dziękuję

2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Odstaw nawoz na faze wegetacyja,kup cos z przewaga PiK i dokarmiaj.Jescze ,przy odpowiednim dokarmianiu maja szanse przybrac na masie.Ubytki sa spowodowane przez robale,zalecam jakis oprysk oraz cos na pleche.

3. Cześć!

Dzięki za podpowiedź, zrobiłem dokładnie tak jak napisałeś. Chciałbym jeszcze spytać jak oceniasz - ile czasu wymagają rośliny aby były gotowe do ścięcia? Z tego co wyczytałem zależy to od fazy kwitnienia, podczas której trichomy produkują żywicę. Jedna z roślin (a dokładnie druga wymieniona) zaczęła już produkcję, jednak ciężko mi ocenić kiedy będzie w fazie, która pozwala na zbiory - czy mowa tu o dniach, tygodniach, miesiącach? Wedle informacji podanek przez producenta zbiory powinny już nastąpić, podczas kiedy rośliny nie są do tego w żadnym stopniu gotowe. Pytam też z powodu mojej pracy, często wyjeżdżam i nie chcę aby zbiory przepadły przez zbyt późną reakcję na optymalny moment kwitnienia rośliny.

Dziękuję z góry za pomoc.

4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

To co pisze na opakowaniu odnosnie czasu uprawy mozna pomiedzy bajki wlozyc.Najlepiej jak kupisz lupke jubilerska i po kolorze trichomkow sam ocenisz czy roslina jest juz gotowa.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...