W jaki sposób oszczędzacie na emeryturę?

karson 02.06.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. karson

karson Tuptuś

Ostatnio czytałem pewien artykuł i mamy mieć bardzo niskie emerytury. O ile oczywiscie będziemy je mieli.

Czy oszczedzacie w jakiś inny sposob?

2. handluj bronia,ludzmi narkotykami na skale global;na i odkladaj w rajach podatkowych
    ez nie haha

3. Cherrissimo

Cherrissimo Tuptuś

Ja inwestuję w dzieci. Jak to pierdolnie to wejdzie system azjatycki gdzie młodsze pokolenie troszczy się o starsze. Na spotach zacznę hodować kurczaki...uprawiać kapustę..,siąde przy drodze i będę np miotły sprzedawać i jakoś to bedzie.

• Lubie to x 1
  4. TSW

TSW Błyskotlwy

po ile miotła?

5. starmilks

starmilks Tuptuś

Raczej nie zapowiada sie to w różowych barwach. Z biegiem lat liczba biednych seniorów dramatycznie wzrośnie. Za 10 lat będą stanowić 30 proc. ogółu. Za 30 lat przekroczy 50 proc. Za to osób pracujących nie będzie tak dużo tak wiec bedzie problem ze składkami. Szacuje się, ze nasze składki będą o wiele niższe od składek osób starszych obecnie.
    Widzę dwie dobre opcje odkładania na przyszłość
    inwestowanie w nieruchomośći o ile ktoś ma fundusze
    jak również pracownicze plany kapitałowe www.nn.pl/dla-firmy/ppk.html - na comiesięczną składkę składają się tutaj pracodawca i pracownik. A pieniądze należą do pracownika tak wiec nikt na tym nie położy ręki jak na ofe.

6. Nieruchomości wbrew ogólnej opinii wcale nie są jakimś super zabezpieczeniem... Bańka pęknie kolejny raz i to szybciej niż się wszystkim wydaje...
    Światowy kryzys jest już za rogiem i to na taką skalę jakiej jeszcze nie było. Moim zdaniem w tej chwili najlepiej gromadzić kruszce, a przede wszystkim srebro, które w tej chwili jest relatywnie tanie. Osobiście widzę potencjał w tym walorze ze względu na to jak wygląda obecna sytuacja wielu spółek zagranicznych i nie tylko...

Do 2021 spodziewam się wzrostu ceny srebra o 50-70%, na przestrzeni 5-10 lat może to być nawet 500-1000%.

Jeśli ktoś śledzi sytuację na zagranicznych giełdach to z pewnością zdaje sobie sprawę z tego, że problemy zaczęły się już dawno temu. Wystarczy spojrzeć na notowania gigantów takich jak Amazon, Microsoft czy Adobe. Bańka już dawno pękła. Pytanie tylko jak długo jeszcze rynki będą pompowane sztucznym kapitałem...

Od 2 lat obserwuję to wszystko, zajmowałem się kiedyś analizą wykresów dla pewnej firmy. W listopadzie ubiegłego roku pisałem o pęknięciu bańki na Amazonie i wszystko idzie w tej chwili jak po sznurku...

Oczywiście żeby nie było, nie jest to żadna porada inwestycyjna. To tylko moje przemyślenia...

Aczkolwiek... Cieszę się, że ludzie zaczynają wreszcie myśleć o takich rzeczach, chociaż zdaję sobie że jest to nadal tylko odsetek społeczeństwa.

• Lubie to x 2
  7. Nie wierzcie w żadne renty,emerytury i inne bzdury. Z każdej wypłaty odkładajcie kasę i zakopujcie w glebę tak jak weki z baką,co niektórzy już powinni mieć wprawę :) tego nikt Wam nie odbierze.

Jeśli chodzi o inwestycje to tylko jedna jest taka która ma sens a mianowicie - ziemia. Dlaczego zakup ziemi?

Ponieważ ona została nam podarowana żebyśmy mogli żyć na niej długo zdrowo i szczęśliwie tylko my o tym zapomnieliśmy,albo ktoś nam to wymazał.
    Ziemia daje nam plony,owoce,warzywa,zioła,hodowla kur jajka a kóz i krów mleko,czystsze powietrze,studnie i wody gruntowe dają nam wodę czyli wszystko potrzebne do życia a całą reszta to ściema,świecidełka które mają nas od tego odciągnąć.
    Jeśli zniknie pieniądz lub będzie problem z żywnością lub jeśli woda zostanie zakręcona ludziom to myślicie że człowiek który jest samodzielny załamie się psychicznie i umrze z głodu czy będzie miał to po prostu w dupie? Jak myślicie?

• Lubie to x 1
  8. Oszczędzam ale za dużo zainteresowań i trochę ubywa :niewiem: ale powoli do przodu a co do srebra to słyszałem że to dobra inwestycja.

9. Jest to jakiś pomysł Topas :) Mądrze prawisz, jednakże na tym chorym świecie ludzie właśnie wolą zapłacić krocie za te świecidełka, które w gruncie rzeczy nie mają żadnej wartości. Pieniądz tak szybko nie zniknie, to najlepsze narzędzie do trzymania mas za mordę i zmuszania ich do niewolniczej roboty tylko po to żeby mogli żyć. Ci ludzie nie są wolni, ale są też na tyle zmanipulowani żeby w to wierzyć. Jeśli pieniądz nie będzie istniał w obecnej formie to zostanie wprowadzony system pieniądza elektronicznego opartego na blockchainie i nie będzie to Bitcoin tylko coś co w dalszym ciągu będzie kontrolowała banksterka i wielmożni tego świata.

Kiedy wybucha panika i nastaje światowy kryzys, ludzie uciekają do świecidełek, złota i innych kruszców, które mają swoją historię i choć realnie nie mają żadnej wartości (jak obecnie każda waluta), to jednak znajdują zastosowanie w sytuacjach kryzysowych.
    Za coś jednak tę ziemię trzeba kupić ;) I tak właśnie koło się zatacza...

10. Im większy cel się stawia tym szybciej się zrealizuje,pracując nawet w zwykłym zakładzie produkcyjnym bez problemu każdy by odłożył na ziemię w ciągu kilku lat. Wcale nie są takie drogie. Ludzie więcej wydają na samochody i ich utrzymanie.

Krąg się zatacza tylko dla tych którzy dalej wierzą w te świecidełka i nic nie zmieniają w życiu.

11. Chyba mnie do końca nie zrozumiałeś ;)

To co piszesz jest dla mnie oczywiste, ale zauważ że dobre 90% społeczeństwa nie posiada absolutnie żadnej wiedzy ekonomicznej. Ci ludzie nie wiedzą jak zarządzać kapitałem i wydają na głupoty. Zwłaszcza w tych czasach stało się to bardzo modne. Sam zaobserwowałem u ludzi zachowanie, które jest powtarzalne i z pewnością też macie wśród swoich znajomych ludzi, którzy gdy tylko zaczynają ciut więcej zarabiać przepuszczają coraz więcej kasy. Więc to czy ktoś pracuje w zakładzie produkcyjnym czy też prowadzi własny biznes niczego nie zmienia.
    A co do kwestii wyznaczania sobie celów i planowania swojej przyszłości, mogę polecić książkę Briana Tracy "Zjedz tę żabę". Ogólnie kluczem do sukcesu jest chęć zmiany w sobie i zdobywanie wiedzy od ludzi, którzy już coś osiągnęli ciężką pracą... (nie mówię o przekrętach ;))

12. Chyba mnie do końca nie zrozumiałeś ;)

To co piszesz jest dla mnie oczywiste, ale zauważ że dobre 90% społeczeństwa nie posiada absolutnie żadnej wiedzy ekonomicznej. Ci ludzie nie wiedzą jak zarządzać kapitałem i wydają na głupoty. Zwłaszcza w tych czasach stało się to bardzo modne. Sam zaobserwowałem u ludzi zachowanie, które jest powtarzalne i z pewnością też macie wśród swoich znajomych ludzi, którzy gdy tylko zaczynają ciut więcej zarabiać przepuszczają coraz więcej kasy. Więc to czy ktoś pracuje w zakładzie produkcyjnym czy też prowadzi własny biznes niczego nie zmienia.
    A co do kwestii wyznaczania sobie celów i planowania swojej przyszłości, mogę polecić książkę Briana Tracy "Zjedz tę żabę". Ogólnie kluczem do sukcesu jest chęć zmiany w sobie i zdobywanie wiedzy od ludzi, którzy już coś osiągnęli ciężką pracą... (nie mówię o przekrętach ;))

13. Coś posty nam się dublują,jakiś błąd na forum,wystarczy raz kliknąć i odczekać ,potem się pojawi.

Szkoły są po to,że żeby uczyć ludzi jak zostać niewolnikiem systemu. Niestety samemu trzeba dojść do tego jak zarządzać pieniędzmi.

Cwancyk bogactwa polega nie na tym ile zarabiamy ale ile wydajemy i takie coś powinno być podstawą nauczania w szkołach.
    To jest bardzo ważne żeby odkładać kasiorkę na wyznaczone cele. Człowiek zarabiający mało może być bogaty jeśli mniej wydaje niż zarabia. Ten który zarabia 1o0tyś może być biedny jeśli wszystko wydaje,jedzie na kredytach i całkowicie uzależnił się od tego żeby mieć co najmniej 100tyś miesięcznie lub nawet więcej.

Ci którzy tyle wydają robią to ponieważ nie mają dalszych celów na które mogli by odkładać a po za tym szukają szczęścia w zakupach które je dają ale tylko na chwilę i tak w kółko i tylko wyższy cel,plan,marzenie są rozwiązaniem tych problemów.

14. LastNinja

LastNinja hidden in the shadow

Złoto. Jest to kruszec ,który jeszcze nigdy nie stracił jako inwestycja długoterminowa a i łatwy w transporcie i do ukrycia.

15. Łoś

Łoś Tuptuś

Ambra- wymiociny kaszalota wielkości pięści do wielkości głowy, waży od 1 do 20kg
    Bardzo cenna ;)

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...