Vaporizer - TITAN II czy Flowermate AURA?

L4nceR 04.12.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. L4nceR

L4nceR Kumaty

Witam!
    Planuję zakupić w miarę na moją kieszeń (< 350zł) vaporyzator przenośny z regulacją temperatury.
    Mam 2 opcje:
    Titan II HEBE
    Flowermate AURA

Oba są dość renomowane marki, obu są recenzje (chociaż flowermate inny vapo, ale chodzi o firmę).
    Nie wiem czy warto dawać te 100zł więcej na flowermate. Tam tylko różnicą chyba jest że dodatkowo można palić olejki i woski no i próg temperatur większy. Bateria (chyba) też lepiej trzyma.

Polećcie który wybrać? Ewentualnie coś z własnego doświadczenia spełniające warunki z drugiej linijki tego postu.

Liczę na pomoc i że nie zostawicie tematu bez echa.

2. Flowermate w przypadku Twoich wymagań sprawdzi się o wiele lepiej, głównie ze względu na wyższy próg temperatury oraz lepszy, dłuższy czas pracy baterii, na plus także to że możesz palić olejki czego nie uświadczysz w Titanie II, wiec tutaj sprawa jets prosta i wg mnie warto dopłacić te 100zł.

3. Master!

Master! Kumaty

Ja tez wlasnie poszukuje vapka i na 99% juz się zdecydwalem na Flowermate Swift Pro. Co myślicie o tym wyborze?

4. vapuj.pl

vapuj.pl Użytkownik

Bardzo fajny nowy model od Flowermate. Czyli spodziewać możemy się dość dobrego wykonania. Bateria też powinna swoje wytrzymać jak to przystało na Flowermate. Ciekawostką są wymienne pierścienie. Myślę że nie będziesz zawiedziony. Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą https://vapuj.pl/flowermate-swift-pro.html

5. L4nceR

L4nceR Kumaty

Kilka dni od napisaniu tego tematu bez echa zdecydowałem się zapłacić ~100zł więcej i wziąć Flowermate AURA.
    Na dzień dzisiejszy trochę z niej paliłem, ale aby w pełni sprawdzić możliwości tego vaporyzatora trochę muszę się jeszcze pofatygować - tym bardziej, że nie lubię mocno męczyć sprzętu.

Jak już w pełni zaznajomię się z tym vapo to na pewno zdam recenzję o nim :)

--- Dodano ---

PS. Wiecie może czy jako "olejki" można myśleć coś w stronę liquidów? Mam resztki haszu i też myślałem wykorzystać przez vapo ale nie wiem czy się da i w jakiej temperaturze.

6. 2515

2515 Zagubiony

Dzisiaj odebrałem zamówienie, vaporizer "flowermate aura", a że temat jest powiązany z tym własnie modelem, postanowiłem nie zakładać nowego tematu, i przyłączyć się do tej konwersacji.

Miałem do wyboru między tym a "XVAPE XMAX Vital vaporizer",i nie wiem czy dobrze wybrałem. Kierowałem się komorą na olejek której nie posiada ten drugi (co chyba i tak można dokupić oddzielnie.... ) , ale bateria jest znacznie słabsza w AURZE, XMAX też jest trochę mniejszy od AURY. Cena ta sama , wykonanie też.
    Nie podoba mi się w nim to że, ten ustnik nasuwa się tylko na gumowy oring, mam nadzieję że nie będzie spadał w spodniach.

Jeszcze nie używałem i może lepiej odesłać i zamienić na XMAX ?
    XMAX chyba lepiej będzie leżał w spodniach (ma bardziej płaski kształt) ale, komora na olejek to wydatek kolejnych 25pln, choć nie potrzebuję jej na tę chwilę.

7. Fubar

Fubar Zagubiony

Miałem Flowermate Aura, odsprzedałem po paru użyciach, bo nie potrafiłem się tym upalić :D Nie wiem czy tak już jest w vapkach czy ocb.

To że ma słabą baterie kompletnie nie odczułem, na prawde. Ustnik na o-ring też mnie rozbawił, sądzę, że po jakimś czasie się wyrobi i będzie spadać. Ale to już nie mój problem, puściłem 20zł taniej niż kupiłem i poszedł w 2 dni :D Na tym skończyła się moja przygoda z vaporyzatorami.

• Lubie to x 1
  8. 2515

2515 Zagubiony

Również nie wiem co myśleć tak naprawdę o vaporyzerch , to mój pierwszy zakup tego typu ale, opierając się na doniesieniach ze środowiska naukowego ( choć tutaj niemożna być także pewnym wyników, chyba że potwierdzają to niezależne laboratoria) para z vaporyzera jest mniej szkodliwa.... czy na pewno tak jest ? pewnie nieszybko się tego dowiemy.

Jeśli chodzi o moc "palonego" zioła z vapa, opinie są różne na ten temat.....

Last edited: 05.10.2017
  9. 2515

2515 Zagubiony

Wymieniłem na Vitala. Jedyna chyba przewaga Vitala nad Aurą, poza tym że jest mniejszy to bateria. Vital nieposiada nawet oringa, który by zabezpieczał ustnik przed wysunięciem.....
    Jest także ostrzeżenie w instrukcji Vitala, aby nie zostawiać go włączonego gdy bateria ma 2%, bo powoduje to problemy z ładowaniem lub nawet będzie to niemożliwe.....
    Vital nie posiada wymiennych komór na susz i olejek.

--- Dodano ---

Czy vaporizer powinno się używać z wymienną komorą czy można bez, ładować do samej ceramicznej ?
    To chyba niema żadnego znaczenia prawda ?
    Gdybym jednak zaczął używać takiego wkładu to czy, po jakimś czasie będzie może tak że, susz zacznie się przyklejać do tej wyciąganej komory ?

Last edited: 17.10.2017
  10. A po co większy próg temperatur? 220 wystarczy, nawet 200.
    Ja polecem Titana każdemu początkującemu, więcej możesz przeczytać w mojej recenzji->waporazatory przenośne.

11. vapuj.pl

vapuj.pl Użytkownik

To zależy od danego modelu. Np w Titanie 2 200 stopni to już dość wysoka temperatura, a np. porównując do Flowermate V5 PRO tam śmiało można ustawić większą np. 210 a efekty będą podobne. Wszystko zależy od konkretnego modelu i jego budowy. Temperatura temperaturze nie równa. Titan 2 to już trochę archaiczny model, długo się nagrzewa i jest zrobiony z materiałów dość niskiej jakości. Teraz lepiej już kupować nowsze modele jak np. wyżej wymieniony Vital albo Aura. Ewentualnie są też w podobnej cenie np. X-Max V2 Pro.

12. 2515

2515 Zagubiony

Co do tego Vitala na którego wymieniłem Aurę to, chyba źle zrobiłem..... Po miesiącu użytkowania ustnik po dwóch stronach zaczął pękać. Jest to spowodowane prawdopodobnie ciepłem od komory, które powoduje że plastikowy ustnik nagrzewa się i rozszerza, co powoduje dalej powstawanie pęknięć....... Tutaj chyba najlepszym rozwiązaniem byłby szklany materiał.

13. vapuj.pl

vapuj.pl Użytkownik

Faktycznie, najlepiej jak takie elementy są szklane czy metalowe, wtedy ich trwałość jest znacznie lepsza. Nie należy zapominać że Vital to jeden z najtańszych waporyzatorów, taki budżetowiec, więc jest wykonany głównie z tworzywa sztucznego. Ktoś kto intensywnie używa vaporizera powinien zaopatrzyć się raczej w coś konkretniejszego, z resztą apetyt rośnie w miarę jedzenia. Jednakże nie odnotowaliśmy jak dotąd takich zgłoszeń, więc jest to chyba odosobniony i nie powtarzający się nagminnie przypadek. W takim razie nie pozostaje nic innego jak zgłosić reklamację.

Last edited: 27.11.2017
  14. 2515

2515 Zagubiony

Na rok jest chyba gwarancja, która powinna to obejmować. Vaporizera używam w sposób właściwy, a ta szczelina powstaje po obu stronach. Wymiana tej części przypuszczam że, problem rozwiąże na krótko, do momentu gdy materiał znów zacznie pękać. Na razie zaczekam, zobaczę co się będzie dziać z tym dalej.

15. Adamus10

Adamus10 Tuptuś

Siema wszystkim :)

Chyba się nie obrazicie jeżeli podepnę się pod wątek :]

Vaporyzator miałby mi służyć na kilka użyć w tygodniu, (w weekend po meczu, może w tygodniu na wieczorny chill :)
    Także nie musi być mega wytrzymała bateria. Zależy mi na regulacji temperatury, zeby bylo te 220 stopni oraz na panelu LED zeby latwo odczytac temperature :)
    Znalazlem kilka niezlych urządzeń, czy ktoś miał z którymś z nich styczność ?

1.https://vapuj.pl/flowermate-aura.html
    Fajnie sie prezentuje tylko obawiam sie tego ustnika (chyba plastikowy) grzałka ceramiczna wiec gicior :)

2.https://vapuj.pl/flowermate-vapormax-5-0pro-vaporizer-waporyzator.html
    Flowermate V5 Pro wygąda naprawde obiecująco, tylko ta cena... fajnie ze material ceramiczny i szklany ustnik :)

3.https://vapuj.pl/titan3.html
    Prezentuje sie mega dobrze, ceramika, ustnik metalowy, cena

4.https://vapuj.pl/priams2.html
    tez fajny vapo

Podoba wam się ktorys szczegolnie ? moze macie aktualnie ktorys z nich : ) dziekuje za pomoc

16. 2515

2515 Zagubiony

W przypadku titan3 komora jest szklana, TITAN-3 T3 ma ceramiczną, ogólnie fajne modele.

• Lubie to x 1
  17. Adamus10

Adamus10 Tuptuś

Dzięki za szybka odpowiedz :) a orientujesz sie moze ktory material tworzacy komore jest najlepszy dla naszego zdrowia, czy to raczej bez znaczenia. Mam na mysli metal, ceramika, szklo :)

18. 2515

2515 Zagubiony

Vital to mój pierwszy vap, nie mam porównania do innych. Na pewno szkło, metal może wpłynąć na smak.

19. vapuj.pl

vapuj.pl Użytkownik

Ceramiczna komora jest bardzo dobra. Z wyżej wymienionych vapków kolego Adamus10 najlepiej sprawdzi się Flowermate V5.0 Pro. Ma bardzo mocną baterię i jest to najlepsza opcja spośród wymienionych modeli. Aura też się nieźle sprawdzi. Titan czy Priams to półka niżej.

• Lubie to x 1
  20. Siemano, rozważam zakup flowermate v5.0s, daje rade? Czy szukać czegoś innego?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...

Użytkownicy znaleźli tę stronę, wyszukując:

1. xmax vital problemy z baterią

,
  2. czy ktoś wymieniał baterię w xmax vitak

,
  3. Flowermate AURA forum opinie

Loading...