USA: rezygnują z leków na receptę na rzecz medycznej marihuany

ZIELONA 25.01.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  Amerykańcy specjaliści podają, że ponad 40 procent pacjentów korzystających z medycznej marihuany przestaje realizować recepty na dotychczas przyjmowane leki.

  Naukowcy z Uniwersytetu w Michigan postanowili sprawdzić, jak zmieniło się leczenie pacjentów po zalegalizowaniu medycznej marihuany. Respondenci byli zgodni: wolą medyczną marihuanę od farmaceutyków, głównie ze względu na łagodne skutki uboczne lub ich brak - pisze portal Radia Zet.

  Badanie opublikowane w Journal of Psychoactive Drugs, wykazało, że aż 42 proc. chorych, którym przepisano medyczną marihuanę, zdecydowało się zrezygnować z dotychczas przyjmowanych leków na receptę.

  Jak czytamy na portalu, skuteczność medycznej marihuany w leczeniu bólu potwierdza wiele badań, m.in. analiza naukowców z izraelskiego Uniwersytetu Ben-Guriona w Beer-Sheva oraz Hebrajskiego Uniwersytetu w Jerozolimie, opublikowana w European Journal of Internal Medicine. Po sześciomiesięcznej terapii medyczną marihuaną prawie 1/5 seniorów cierpiących na przewlekłe bóle i choroby nowotworowe podjęła decyzję o rezygnacji z opioidów lub zmniejszeniu ich dawki.

  Badanie naukowców z Uniwersytetu w Michigan ujawniło jednocześnie niebezpieczną tendencję: pacjenci, odczuwając ulgę po zastosowaniu medycznej marihuany, decydują się na odstawienie leków na receptę, nie informując o tym swojego lekarza. Do pominięcia tego faktu w rozmowie z lekarzem prowadzącym przyznało się aż 30 proc. badanych.

  Więcej: https://zdrowie.radiozet.pl/
   
 2. Lanrete

  Lanrete Tuptuś

  Odstawiają leki bo maryśka daje rozum i świadomość co się dzieje w naszym organiźmie, też odstawiłem leki, pi....le szprycować się chemią kiedy mogę stosować naturalne lekarstwo które dopiero teraz jest doceniane.
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...