1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Uprawa Outdoor od A do Z

Dyskusja w dziale Początkujący OUTDOOR rozpoczęta przez Usatysfakcjonowany w dniu 03.05.2012

Tagi:
 1. WYBÓR NASION
  Wybór zależy od was co wybierzecie, albo wysoka smukła sativke albo niska zwarta indyjke, lub 50%sativa/50%indica
  Są tez nasiona automatycznie zakwitające niezależnie od fotoperiodu (cyklu oświetlenia) takie są gotowe w ok 70dni od kiełka
  Z sativek plonu wychodzi w granicach 80g (z jednej rośliny) przy dobry warunkach klimatycznych.
  Z indyjek wychodzi ok 50-60g (z jednej rośliny) przy dobrych warunkach.
  Zaś przy automatycznie zakwitających odmianach ok 30-40g (z jednej rośliny) przy odpowiednich warunkach.
  Oczywiście plon może być większy lub mniejszy, to będzie zależało, od wielu czynników jak np. gleba, oświetlenie, nawozy, treningi, geny i zwierząt.
  Wybór należy do was, co wybierzecie wasza sprawa i wasz gust. Mogę jedynie was poinformować żebyście patrzyli kiedy dana odmiana dochodzi. Holandia zaczyna zbiory wcześniej, aż ok 27dni. Możecie się tym sugerować ze ok 27dni wcześniej w Holandii zaczynają się zbiory, jeśli dodacie 27dni i wyjdzie wam ok koniec października początek listopada, to znaczy ze nie dojdą w pełni gotowe. Środek października jeszcze przejdzie, choć nie wiadomo pogoda zaskakuje rolników co roku i różnie to bywa. Ale jeśli pogoda będzie dopisywała i nie będzie opadów czy przymrozków to na pewno dojdą. Najlepiej żeby nie przekraczało okresu polowy października.
  Tutaj znajdziecie większość odmian, resztą zajmą się banki nasion to od nich zależy czy dostaniemy dana odmiane:


  Jaką odmianę wybrać
  Nasiona marihuany
  Tutaj znajdziecie listę banków nasion konopi:
  Sklepy z nasionami marihuany
  SPOT(miejsce uprawy)

  Zanim zaczniecie kiełkować nasiona, warto przygotować najpierw dobre miejsce na rośliny które będziecie uprawiać, aby później nie robić tego na ostatni moment i przyjść następnym razem z sadzonkami na gotowe.
  Kiedy będziecie szukać miejsca na wasze roślinki warto najpierw rozejrzeć się po okolicy, sugerujcie się tym aby nikt nie znalazł waszego ogródka.
  Czyli:
  - z dala od terenów zabudowanych (mieszkalnych)
  - nie powinno być żadnych dróg czy ścieżek obok ogródka
  - nie powinno być śmieci, wiadomo nie ma śmieci to nie ma ludzi, lecz nie mowie że na pewno ktoś tamtędy nie chodził
  - miejsce nie powinno znajdować się w dole, ponieważ z góry ktoś może zaobserwować ogródek, rozglądając się po okolicy
  - możecie szukać pokrzyw, ziemia obok pokrzyw ma takie samo zapotrzebowanie co konopia, jest żyzna i sprzyja warunkom konopi.

  Po prostu chodzi o to aby nie dowiedziały się o ukrytym ogródku przypadkowe osoby.
  Aby rośliny wyrosły wysokie i dały dorodny plon, trzeba idealnego miejsca o które nie łatwo.
  Najlepiej szukać najbardziej osłonecznionych miejsc, wysokich traw w których będą się chować i zlewać z otoczeniem rośliny. We wrześniu to idealny moment na to, ponieważ w kwietniu/maju nie zobaczycie tych wysokich traw i nie znajdziecie idealnego spota. Jeśli będziecie się obawiać ze ktoś może zobaczyć wasze rośliny, zawsze możecie zastosować trening FIM czyli przyciąć stożek wzrostowy, dzięki temu wasze rośliny wypuszcza 2 nowe pędy, będą niższe ok 160cm ale za to szersze nie tracąc na plonie w końcowych efektach. Nie zawsze są to 2 nowe pędy, może być ich od 2 do nawet 5, z większą ilością pędów się nie spotkałem. Można również zastosować trening metoda LST czyli w krótkim objaśnieniu, wyginanie, odsłanianie nowych pędów roślin. Metoda ta ma na celu zwiększenie plonu oraz zmniejszenie wysokości rośliny.
  Jeśli to możliwe to najlepiej nie wybierać ogródka tam gdzie przebywają zwierzęta typu sarny, zające czy dziki, mogą narobić wam wiele szkód. Ale jeśli nie macie innego wyjścia to możecie kupić Anti-Bissan odstraszający środek na dziką zwierzynę w płynie, do rozpylania w kolo ogródka, tworząc barierę zapachową.
  Warto pobawić się trochę w detektywa szukając wszelkich śladów zwierząt.
  [​IMG] 7-daniel, 8-dzik, 9-sarna, 10-jeleń(odchody zimowe),11- jeleń(odchody letnie)
  [​IMG]Odchody lisa
  [​IMG]Nora lisa  Jak już znajdziecie miejsce to wykopcie w nim tyle dołków ile będziecie chcieli mieć roślin.
  Dołki powinny być mniej więcej na 20l ziemi. Co do ziemi to różnie ludzie sadza np kupują najtańsza ziemie w ogrodniczym z dodatkiem torfu i piachu z odczynnikiem pH 6-6,5.
  Ja osobiście mieszam 50-50% ziemie kupna z ziemia z pola, i dodaje 2 garści Dolomitu dla lepszej żyznosci gleby i ustabilizowania pH w podłożu. Można przekopać ziemie i dodać dolomitu ale ziemia już wtedy nie będzie taka pulchna po pewnym czasie, co jest to minusem dla rozwoju korzeni.

  SADZENIE
  Sadzić powinno się w okresie od połowy kwietnia do polowy maja, wtedy jest najlepszy okres.
  Jeśli już przygotowaliście miejsce w którym będziecie sadzić możecie zacząć kiełkować, radzę kiełkować więcej niż chcecie mieć roślinek, tylko najsilniejsze rośliny przetrwają.
  Zwykłe odmiany czyli te bez autoflo, najlepiej kiełkować wrzucając do wody na samym początku nasiona na 12/24h, nasiona z autoflo maja twardsza skorupkę więc warto żeby pomoczyły się dłużej 24/48h, żeby skorupki namiękły, Ważne aby naczynko w którym będą się moczyć nasionka było otwarte. Potem wyciągniecie nasiona z wody, połóżcie na talerzyk z wacikiem czy chusteczką (co będzie pod ręką) i przykryjcie drugą warstwa wacika, nalejcie tylko tyle wody aby zwilżyć wacik, jeśli się przeleje przechylcie talerzyk żeby nadmiar wody z niego spłyną. Kiełkować najlepiej w ciemnym miejscu i w temp pokojowej. Jeśli wyrosną wam kiełki na dług ok 1-1,5cm, przygotujcie doniczki na sadzonki, włóżcie do ziemi kiełkiem do dołu na ok 1-2cm. Sadzonki minimum tyg wysadzacie na dwór do wcześniej przygotowanych dołków. Warto robić sadzonki ponieważ jak się włoży kiełek bezpośrednio do ziemi na spocie, może zostać od razu zjedzony, lub jak tylko wyrośnie po deszczu przyjdzie ślimak i zrobi sobie ucztę bez was, ale jeśli nie macie wyboru to włóżcie kiełek od razu do ziemi, od razu mogę powiedzieć że nie zawsze się tak przyjmują. Zazwyczaj rośliny ukorzeniają się przez 2-3 tygodnie, wiec jak zrobicie sadzonki da to wam większy procent na przetrwanie roślin zanim zostaną zjedzone. Można wysypać trociny pod roślinki na ślimaki, ale jak tylko spadnie deszcz(a tylko wtedy ślimaki wychodzą) może zmyć trociny. Lepszym sposobem jest Ślimakol dostępny w ogrodniczym, jest odporny na deszcz i skuteczny. Pamiętajcie żeby wasze doniczki miały dziurki spod spodu. Nawet jeśli sadzonki nie będą robione na dworze, jest szansa że roślinki wam zwiędną. A tak to nadmiar wody będzie odparowywał lub się wylewał.
  Jeśli sami będziecie chcieli takie doniczki to koniecznie zróbcie w nich od spodu dziurki. Najlepiej aby kubki jak najmniej przebijały światło, żeby korzenie nie widziały światła. Ewentualnie możecie czymś obkleić.
  [​IMG]
  Najlepszą ziemie jaką powinniście użyć do sadzonek to ziemia torfowa z dodatkiem piachu i torfu o pH 6-6,5
  Ja osobiście używam takiej [​IMG]
  [​IMG]

  PODLEWANE
  Co do podlewania to konopie są bardzo odpornymi roślinami, gdy większość roślin w kolo pada z pragnienia, one z pewnością padną ostatnie. Bez opadów wytrzymują do ponad 3 tyg, w nocy wilgotność wzrasta co pozwala przetrwać roślinie. Roślina wtedy pochłania wilgoć przez aparaty szparkowe, lecz najlepiej je podlewać co tydz i do tego nie dopuścić, gdyż rośliny potrzebują regularnie wody w korzeniach by móc się dobrze rozwijać. Do puki są małe lejcie 0,5l wody na dołek, później ok 1-2l. Pamiętajcie aby unikać podlewania czy spryskiwania (rozpylania dolistnego nawozu) na słońcu, ponieważ rośliny maja to do siebie ze gromadzą w sobie nadmiar wody który jest w podłożu, przez co listki staja się wilgotniejsze i zaczynają wysychać zwijając się do środka, to samo dotyczy spryskiwania, listki na mokną i szybko wyparuje z nich woda i się zwiną do środka. Normalnie to listki mają mało wilgotności w sobie gdy jest upał, aparaty szparkowe są otwarte gdy świeci słońce by móc doprowadzić do fotosyntezy aparaty szparkowe pobierają dwutlenek węgla górna powloką liścia, a dolna wypuszczając tlen, w ten oto sposób gdy roślina oddycha wypuszczając z siebie nadmiar wody i usycha.
  Za pierwszym razem nic się nie stanie, ale drugiego trzeciego razu może się stać tak że pousychają listki.

  NAWOŻENIE
  Co do nawozów to kolejny klucz do sukcesu, najlepszym i najtańszym nawozem na rynku jest Biohumus Extra Kwiaty Zielone do fazy wzrostu. Po 2 tyg od wyjścia roślinek możecie zacząć go używać. Zalecam inna dawkę niż jest na opakowaniu, ponieważ ona jest przystosowana do roślin domowych w doniczkach kilku litrowych a nie kilkudziesięciu. Na początek możecie dawać 1 nasadkę na 1l wody tak ze 2-3 tyg, potem podlewajcie już 2 nasadki na 1l. Biohumus jest nawozem organicznym nie da się go przenawozić, ile byście nie lali i tak będzie dobrze. Najlepiej lać tak jak napisałem, większą dawką nie przyspieszy wzrostu rośliny ani nie pomoże, będzie dokładnie tak samo rosnąć jak byście dawali mniejsza dawkę. Wiec na ma sensu marnować nawozu.

  Kolejny nawóz jaki wam się przyda to Planton K, również dostaniecie go w ogrodniczym, jest odpowiedni do konopi w fazie kwitnienia. Tutaj tez zalecam inna dawkę, od początku jak tylko pokażą się preflowery (włoski) 1 łyżeczka na 5l wody, tak przez 2 tyg potem 1 łyżeczka na 2-3l wody i tak do końca.

  Nie musicie kupować akurat tych nawozów możecie kupić zestawy nawozów firmy takich jak te:
  Plargon, Atami, Canna czy BioCanna, Hesi, GHE, BioBizz i wiele innych. Ja osobiście używam tylko tych nawozów, ponieważ mam do nich zaufanie i są bardzo tanie, a w uprawie na zewnątrz chodzi oto aby jak najwięcej zyskać jak najmniejszym kosztem. Wiadomo wszystko może się zdarzyć wiec sądzę ze to wy powinniście dokonać decyzji.

  HARVEST
  Ścinać powinno się gdy już będzie ok 80% brązowych włosków. Jeśli nam na to pogoda nie pozwala i będzie zapowiadać się długi okres opadów deszczu nie ma sensu się wstrzymywać, lepiej ściąć wcześniej niż później gdy zacznie kwiatostany atakować pleśń. Takie kwiaty nie nadają się do palenia, raz ze zapach i smak jest okrutny, dwa grzyby szkodzą organizmowi.

  SUSZENIE/PRZECHOWYWANIE
  Co do suszenia to najlepiej suszyć w suchym, ciepłym i przewiewnym pomieszczeniu.
  Można przygotować pudełko ze sznurkami, a później na sznurki powiesić kiście topami do dołu, do tego jakaś wentylacja by się przydała która by wyciągała nadmiar wilgoci, zwykły wiatrak komputerowy podpięty pod źródło prądu o mocy 12v np zasilacz od anteny wystarczy.
  Im dłużej się kwiatostany suszy tym lepszy potem będzie materiał, podniesie się: smak, wygląd, oraz moc.
  Najlepiej wysuszyć do suchej nitki jak to się mówi czy w pieprz, a potem susz włożyć do słoika, dla zwiększenia mocy, zapachu, smaku i wydajności pamiętając o częstym otwieraniu aby wilgoć się nie utrzymywała bo wasze eko ziółko może zaatakować pleśń. Do słoika możecie wrzucić skórkę pomarańczy, grejpfruta czy cytryny, czego chcecie to tam wrzućcie, w taki sposób zwiększycie wilgotność suszu odświeżając smak i wydajność. Nie wrzucajcie za dużej skorki bo tez wam się może pleśń zrobić. Można w ten sposób przechowywać i odświeżać susz.

  Na zdjęciu:
  Biohumus Extra Kwiaty Zielone
  Planton K
  Hesi super VIT
  i Anti-Bissan (dostępny na allegro)
  [​IMG]

  Temat będę odświeżał dodając nowe zdjęcia z Outdooru i dodając kolejne wpisy.
  Jeśli zauważyliście ze czegoś brakuje lub są jakieś niejasności piszcie to poprawię.
  W ten sposób pomożecie mi stworzyć idealny poradnik dla początkującego.

  Narazie to by było na tyle.
  Zastrzegam sobie prawo do kopiowania tego tekstu czy zdjęć i umieszczaniu go na innych forach, jedynie gdzie się może znajdować taki temat to na trawka.org

  Dostałem pozwolenie na zgode na umieszczenie ów poradnika od krecika wiec dodaje :-)
   
  Last edited by a moderator: 27.07.2015
  Longman, Korsakov, Made123 and 21 others like this.
 2. GreenDragon

  GreenDragon Dyskutant

  No i pięknie będzie gdzie początkujących odsyłać albo tych niedowidzących ;p
   
 3. Brawo , dostajesz "dziękuje" właśnie tego szukałem
   
 4. P0RT0WIEC1948

  P0RT0WIEC1948 Stary wyjadacz

  dobry poradnik napewno się przyda wielu growerom początkującym
   
 5. Enteogenny

  Enteogenny Wiedza nadprzyrodzona

  Dobrze że wam się podoba, tylko po co ten spam ? Niema sensu pisać postów nic nie wnoszących do tematu.

  Sory za OT.
   
 6. P0RT0WIEC1948

  P0RT0WIEC1948 Stary wyjadacz

  czy opinia użytkowników jest dla ciebie spamem? chociaż inni będą wiedzieli że warto korzystać z tego poradnika bo jest naprawde dobry ;]
   
  RAJUZZ likes this.
 7. Wujo

  Wujo Guest

  Zapamientam sytuacje bo ja za komentarz poradnika dostalem WARN ;d