1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Uprawa bez lamp. INDOOR

Dyskusja w dziale Dobór oświetlenia rozpoczęta przez scot w dniu 24.01.2012

1. Witam
    Mam pytanie czy jest możliwość żeby uprawić konopie bez lamp?

2. ciapek

ciapek Forumowy guru

Nie, ponieważ swiatło jest niezbedne do uprawy.

3. A nie wystarczy słońce które będzie świeciło na roślinę przez okno?

4. Salam alejkum

Salam alejkum Administrator Staff Member Administrator

w zimie i tak odpada w lecie jest taka możliwość zależna jest ona od tego ile godzin dziennie świeci ci słońce w okno

5. Punky

Punky Weteran

Jest możliwa uprawa bez lamp, ale latem i musisz mieć zajebiste warunki! Przynajmniej 12h roślina musi być naświetlana i to nie troszkę, tylko dużo.

6. Salam alejkum

Salam alejkum Administrator Staff Member Administrator

chyba zapomniałeś o automatach kolego ;)

7. Automata mógłbym posadzić latem w domu bez lamp?

8. Witam serdecznie . Mam pytanie odnośnie nasion indoor (White Widow - Holenderski Skun).

Dostosowałem się do poleceń uprawy indoor w growboxie 2 roślin. W 1 z donic miałem ziemie mieszaną 50 na 50 (skład: ziemia z pod pokrzyw 50% i kupna ziemia 5,5 - 6.5 ph ,a w drugiej z donic miałem ziemie kupną . Początkowe naświetlanie 16/8 h ,wilgotność gleby ok.45% (nawadniane po przez spodeczek),wilgotność powietrza 60% i 24 stopnie + wentylacja . Po takich staraniach nasiona tego gatunku ,tylko lekko wykiełkowały(kiełek miał ok. 7 mm. długości) i zostały umieszczone w glebie na około 1,5 cm. głębokości . Po tygodniu naświetlania nic nie wzeszło . Postanowiłem sprawdzić glebe i kiełkujące nasiona ,lecz ku mojemu zdziwieniu ich tam nie było.Po prostu wyparowały,mimo idealnych warunków . Co mogło być powodem tego ,że nasiona feminizowane nie wzeszły ????? Proszę o odpowiedź. Z góry bardzo dziękuję .

9. diselryder

diselryder Geniusz

Nasiona ci wyparowały?Zrozumiałbym jakby tak długo leżały aż się rozłożyły ale żeby zniknęły.Podstawowy błąd że nie grzebie się w ziemi kiedy są tam nasiona.Nasiona mogą wychodzić z ziemi nawet do dwóch tygodni.

A że zniknęło może jak tam grzebałeś opadło niżej na spód.
    Zamawiaj następne i do dzieła.Załóż fotorelkę.Każdy ci pomoże w miarę własnych możliwości.

SpeCuuu likes this.
  10. Ok zamówię następne ,ale z jakiej strony polecacie ? Pytam ,ponieważ Ja zamawiałem ze strony holenderskiskun.pl i już nie zamówię od tego sprzedawcy i założę fotorelkę xDDD .

Adako likes this.
  11. diselryder

diselryder Geniusz

Zajrzyj do działu sklepy na forum.JA POLECAM PIERWSZE CZTERY.

12. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

SpeCuuu likes this.
  13. Oto chodzi ,że właśnie stosowałem się do tego przewodnika w/w przez kolegę i nic nie wzeszło (mój błąd ,że grzebałem w ziemi) ,ale zobaczymy , może coś wyrośnie choć w to wątpię ,bo nie mam szczęścia :-/ ,lecz się nie poddam . Zamówiłem nowe i będę wrzucał fotki z ich opisami . Pozdrawiam

14. diselryder

diselryder Geniusz

Pierwsze koty za płoty kolego.Nie stresuj się.Bierz się za następne pechy,załóż fotorelację i zadawaj w niej pytania a ktoś na bieżąco zawsze Ci pomoże.

Z fartem.

15. Ok ,dzięki za wszelkie info :-D . Jak przyjdą nasiona to będą fotki itd. . Pozdrawiam i jeszcze raz dziękuję .

nasiona marihuany, nasiona konopi