1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Trądzik różowaty

Dyskusja w dziale Problemy ze zdrowiem rozpoczęta przez starmilks w dniu 14.06.2017

1. starmilks

starmilks Zagubiony

Ma ktoś może? Sam mam to od kilku dobrych lat. Już nawet zarost tego nie przykrywa. Mam totalnie czerwoną twarz, szczególnie jak jest gorąco albo zimno. Mam pytanie czy marihuana ma wpływ na zwiększenie trądziku?
    I czy da się to wyleczyć?

2. zder

zder Zagubiony

Marihuana raczej wpływu na trądzik nie ma. bo jak niby? Trądzik rózowaty to nie jest choroba tylko typ skóry i określone czynniki mają wpływ na jego nasilenie. Na przykłąd nieodpowiednia dieta. Oraz alkohol ( jeśli się dużo pije to trądzik się nasila). ogólnie warto jest unikać słónca oraz stosować kosmetyki, które służą do walki z tym rodzajem trądziku. Jakich używasz? Trądziku nie da się tak naprawdę do konca wyleczyć ale jeśli się stosuje do pewnych zasad to mozna go naprawdę sporo zredukować.

3. Fubar

Fubar Wiedza nadprzyrodzona

To nie zazdroszcze, znam 2 ludzi którzy też na to chorują/chorowali.

Według mnie, na zwykły trądzik marihuana ma pośredni wpływ, na różowaty do końca nie wiem. Chyba najlepiej obserwować siebie po spożyciu i ocenić czy jest pogorszenie stanu skóry.

Czy da się wyleczyć TR ? Uważam, że tak, trzeba tylko znaleźć przyczynę. A wydaje się, że wszystko może go powodować, od nieprawidłowego składu łoju na skórze po Helicobacter pylori w żołądku. Znajoma z pracy po 4 latach walki z chorobą wyzdrowiała w ciągu kilku dni gdy zaczęła spożywać kwas gamma-linolenowy z oleju z wiesiołka.

Z kolei na znajomego to już nie zadziałało. Musisz szukać swojej przyczyny choroby.

4. starmilks

starmilks Zagubiony

Krem nivea Jak na razie.

5. zder

zder Zagubiony

Krem nivea? Patrzyłeś na skład? Sama parafinaDziwi mnie osobiście popularność tego kremu, któy ma tak zły skład.Działa tutaj jedynie reklama oraz to,ze ludzie maja do tego sentyment. Na pewno nie zaleczysz tym trądizku rózowatego. Najlepiej kup sobie kosmetyki do trądizku rozowatego, które mają lepszy skład. Jakbyś wybrał sie do dermatologa to ten na pewno poleciłby Ci coś innego. Na przykład Acnerose. W skladzie wszystko jest naturalne, nie ma tam zapychaczy jak w tych drogeryjnych kosmetykach. Antybiotyki sobie odpusć. Nie leczy się tym trądizku rożowatego i można sobie narobić więcej krzywdy niż pożytku.

6. starmilks

starmilks Zagubiony

Ale to jest na receptę? Nie mam na razie mozliwości wybrania się do lekarza ( antybiotyki miał mi załatwić kumpel).

7. zder

zder Zagubiony

Aha. Czyli widzę,ze osiedlowe leczenie? Normalnie jak jakieś dziecko we mgle. Na acnerose nie musisz mieć recepty. Kupisz sobie bez problemu w aptekach i w sklepach. W połączzeniu ze zmianą diety powinno Ci pomóc i zmienić stan Twojej cery ( przynajmniej mi bardzo pomogło). Tyle,ze sam nie leczyłem się sam ale wolałem sie dopytać o leczenie kogoś zorientowanego.

8. ZIELONA

ZIELONA Administrator Administrator

U nas mało info na ten temat ale w Stanach leczą trądzik ( rózne rodzaje ) , ropne atopowe zapalenie skóry , enzemy , czerniaka i rózne trudno gojace sie owrzodzenia olejkiem RSO .

Szukaj na stronach anglojęzycznych ( PubMed)

9. Chyba żartujecie z tym Nivea!
    Jak ma się trądzik różowaty to trzeba czytać składy - najlepiej, żeby kosmetyki nie zawierały SLSów.
    Niestety w supermarkecie takich nie zakupimy.
    Znalazłam coś takiego : https://acnerose.pl/ - czy ktoś z osób walczących z różowatym miał okazję testowac któryś z produktów?
    Będę wdzięczna za opinie

10. Hej, zgadza się, krem Nivea na pewno nie pomoże ;d tylko przetłuści skórę.
    @kermit89 - ja stosowałam i ogólnie polecam, efekty są po tyg., nie mam już żadnego zaczerwienienia, więc spoko. :)
    Jakby co, to pytaj.

11. 2515

2515 Forumowy guru

Nie wiem jak wygląda twój problem, ale mi trądzik różowaty wygląda na jakiś stan zapalny, może w twoim przypadku ma to związek z innym schorzeniem, może ma to podłoże naczyniowe, spróbuj czegoś na stany zapalne.

12. RastaMann

RastaMann Błyskotlwy

Izotrytoina tylko i wyłącznie np izotek. Lek ma swoje skutki uboczne podczas terapii,drogo to wychodzi ale skuteczność mozna zobaczyć na necie w fotorelacjach. Ja już z 10 lat mam spokój.

13. DonPerignon

DonPerignon Autorytet

Chłopie dlaczego tu pytasz jak wyleczyc?Qrwa zamiast isc do dermatologa to pytasz na forum.Pytanie czy Mj dziala jakos na trądzik to ok ale jak leczyc?Sorry ale wg mnie jestes nastolatkiem skoro o takie rzeczy pytasz
    Zapierdalaj do lekarza i lecz bo pozniej bedziesz mial dziury na twarzy i bedziesz chcial wypelniac laserowo

14. 2515

2515 Forumowy guru

Na czym polega zabieg wypełniania laserowego ? Czy może to nic innego jak samo złuszczanie skóry ?

15. Najpierw idź do lekarza i dowiedź się dokładnie co ty masz. Moja mamuśka rok latała po lekarzach z TR prywatna dermatolog wyciągała tylko kasę na zabiegi. Okazało się że to nie TR tylko nużeniec i u niej się uaktywniał - leczenie było proste, teraz jest 100 razy lepiej. Także polecam poszukać lekarza który zna się na rzeczy.

1 person likes this.
  16. Niestety ale nie jest to choroba ale typ skóry. I jak masz to nie wyleczysz tego ale możesz zmniejszyć:
    stosujac odpowiednie kosmetyki
    oczyszczajac skórę
    oraz dbając o odpowiednią dietę

Warto jest również suplementować dla zdrowia witaminy i minerały

nasiona marihuany, nasiona konopi