Torf na out, czy się nada?

sadojaraczv2 20.05.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. witam,
    niedaleko spota odkryłem przyschnięte bagno (przynajmniej myślę, że to było bagno) ziemia na nim jest bardzo czarna błotna o konsystencji gówna, podejrzewam, że jest zasadowa. Niepokoją mnie jedynie 2 rzeczy, pierwsza to fakt iż na tej ziemi nic nie rośnie (może to normalne jeśli było to bagno i jest to błotniste?) i druga, że są tam co prawda robaki ale bardzo słabo ruchliwe, niemal nie żywe.
    Obecnie mam 40l zwykłej ziemi z perlitem i 16l kokosowej i jest tego mało.
    czy mogę użyć tego znalezionego torfu i pomieszać to z ziemią ze spota w stosunku powiedzmy 1:1 (ziemia w spocie jest kwasowa bo choinki itp)?
    dodaje kilka zdj miejscówki z której te ziemie pozyskuje, robaki i porównanie do ziemi ze spota.
    pzdr IMG_20180515_170440484.jpg Zrzut ekranu (279).png Zrzut ekranu (283).png Zrzut ekranu (290).png

2. mlynu345

mlynu345 Tuptuś

osobiście nigdy nie sadziłem na takiej ziemi ale myślę że jakbyś wymieszał ze spotową rzucił dolomit to będzie ok i ewentualnie jakiś obornik

3. Ja taką ziemię przetestowałem na pomidorach, bez zarzutów. Polecam.

Tyle, że u mnie to było bagno przy rzece i jak w zimę dostałem się tam po tą ziemię, tak teraz tam rośnie taki busz (szczególnie z pokrzyw), że żeby tam wejść trzeba ubrać się grubo, no i komarów tam jak szarańcza jakaś, ale ziemia warta zachodu ;d

Na dniach w mojej fr pojawi się właśnie ES w takim medium.

4. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Jeśli chodzi o te robaki jak to nazwałeś to są to dżdżownice i jak żyje nie spotkałam się z wyścigowymi robakami , dżdżownice są bardzo mało ruchliwe i to jest normalne :)
    Co do miejscówki i gleby bagiennej /torfowej to w każdej porządnej mieszance ogrodniczej ( ziemi) jest torf ( kwaśny ) .
    nadaje sie tylko potrzeba do niej dodać dolomitu .

5. Też sadze ES ;-)

A z czym mieszasz te ziemie? Bo jeśli jest mocno kwasowa to nie nada się zbytnio
    A to dobrze, pamiętam jak zbieram czasami te rosówki na ryby (spod np pieńka czy kamienia) to one troche uciekają ;-)

Dzięki za info, a czego mogę jeszcze użyć zamiast dolmitu by zobojętnić glebe?

6. Możesz użyć darmowego wapna od jakiegoś rolnika (taka biała hałda na polu), tylko nie wiem czy nie da się tym przedobrzyć (poczytaj sobie).

7. ZIELONA

ZIELONA Autorytet Administrator

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...