1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

THC, sativa i indica

Dyskusja w dziale Offtop rozpoczęta przez poweas w dniu 11.03.2018

1. poweas

poweas Tuptuś

Witam, w każdym badaniu jest wszystko odnośnie tylko thc, a działanie się różni w sativie od indi. Mianowicie chodzi mi o motywację, ogólne samopoczucie. W każdym badaniu jest że długotrwałe stosowanie THC wywołuje pogorszenie motywacji, podatność na irytacje, po jakimś czasie wiadomo lekka deprecha wjeżdża też zależy u kogo ale w wiekoszci z tego co sie orientuje tak jest . Rozumiem że mózg może się przyzwyczaić do lenistwa etc po indi. Ale w przypadku sativy (90%+) jest to odmienne działanie, więc czy przypadkiem w badaniach nie są używane tylko indi z THC? Bo wydaje mi się że po sativce nie ma tylu skutków ubocznych co po indi czyli irytacja, spadek motywacji i deprecha. Chcialbym usłyszeć wasze zdanie na ten temat, wiem że są tutaj znawcy i palacze długoterminowo :]

2. chili

chili Expert

Badania są na wysokie dawki THC i skutki długotrwałego przyjmowania wysokich dawek THC a przecież cannabis posiada inne kannabinoidy ( CBDA,CBC,CBDV,CBN,CBG,CBGA,THCA,THCV ) oraz terpeny i flawnoidy które w wiekszym lub mniejszym stopniu łagodza stany lekowe , zaleznie od odmiany.
    W latach 90 zaczeto eksperymentować z odmianami o wysokim THC który wyparł CBD , * sławetny Skunk . w obecnych czasach w zasadzie mamy same crossy / krzyżówki sati/ indi i czesto ruderalis w automatach .
    Ja myślę że wszystko w nadmiarze szkodzi , THC po za dużym potencjałem przeciwbólowym i rozluźniającym ma skutki uboczne , wpływa na wiele funkcji w naszym organizmie i układzie nerwowym ( mózgu ) .
    Dawka i częstotliwość przyjmowania ma ogromne znaczenie w tym przypadku .

1 person likes this.

nasiona marihuany, nasiona konopi