Test oswietlenia

marcopolo 17.06.2020

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Tak jak w temacie.
    Box :0.36m2
    Oswietlenie: domowa skladanka kolegi-Lanrete,100w full spectrum,
    Ziemia: mieszanka ziemi kwiatowej+perlit/doniczki 3L/
    Nasiona: Bebook automix
    Tem:21-28*C
    Wilgotnosc: 40-50%
    Nawozy: zestaw Biocanna
    Dlugosc zycia: ok.35 dni/9 dzien FLO/
    Trening: delikatne naginanie,
    Rosliny pozostawione z sadzonek na out-a.

20200617_160728.jpg

20200617_160807.jpg

20200617_160820.jpg

• Lubie to x 2
    • WOW ! x 1
    Last edited: 17.06.2020
  2. Lanrete

Lanrete Tuptuś

Nie mi oceniać , ale jak na 3l doniczki to weg całkiem ładnie poszedł, jak flo pójdzie równie dobrze to będę zadowolony. Widać Grower ma rękę do kwiatków.

3. marcopolo

Tak ,sam podlewam,sam dbam…..a plany byly inne:)

4. Lanrete

Lanrete Tuptuś

I jak oceniasz na tym etapie to światełko ? i w jakiej odległości trzymasz od plantów?

5. marcopolo

Swiatelko jest 20-30 cm nad plantami.Szczerze ,moim zdaniem to chyba troche malo/W/,mialem kiedys pp 90W I bylo duzo lepiej.Zobaczymy.
    Moge sie mylic,jest jeszcze za wczesnie aby wydac osad:)
    Mimo wszystko,ladnie ida:)

6. Lanrete

Lanrete Tuptuś

Eee no nie ma co porównywać tego z PP tutaj koszty są zdecydowanie na innym poziomie takich paneli DIY mozna za tą kwotę zrobić kilka. Pożyjemy zobaczymy, pewnie fajerwerków nie będzie ale miło zobaczyc że coś zrobione swoimi rękami działa i nawet coś pod tym rośnie i miewa się całkiem całkiem :)

• Lubie to x 1
  7. Lanrete

Lanrete Tuptuś

Marco pokaz jak dziewczyny się mają

8. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

a można wiedzieć co za diody w tym diy? ja zamierzam wzbogacić w jakieś coby różowe outletowo nabyte naświetlacze na diodach samsunga i chętnie zaczerpnę porady:)

9. Lanrete

Lanrete Tuptuś

ojjojoj nic nie poradze to zwykłe chińczyki na 230V

Last edited: 26.06.2020
  10. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

11. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

12. Lanrete

Lanrete Tuptuś

Jak bym miał kase to bym zrobił na citizenie w fullspektrum te są jakie są ważne ale to zapewne dobrze wiesz aby miały dobre chłodzenie i paste to moze troche poświecą od bidy

13. Lanrete

Lanrete Tuptuś

far red no cóż zobaczymy jak marco spuchną bo to podejżewam jeden chuj

14. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

no planowałem jakoś dojebać dwa radiatory po jednej i drugiej stronie naświetlacza i po jednej diodzie na radiator a wentylator jakiś duży wspólny dla obydwu diód i naświetlacza...jak na 200w lampkę fullspectrum za takie śmiszne pieniądze to może dawać radę ale raczej nie dał bym ich zamiast mojej cmh:) za kiepskie uv i far red...ale od hpsa250 to myślę że będą lepsze...a koszty wyprodukowania wyniosą mnie zaledwie około 200zł

rośliny nie spuchną bardziej od far red bo far red nie stymuluje w żaden sposób produkcji biomasy ale za to długość fali 730 sprawia że roślina myśli że rośnie w cieniu innej rośliny dzięki czemu rozrasta się chcąc wyjść z cienia dlatego szczyty są po prostu większe...tyle w teorii hehe:)

15. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

jak możesz to nakreśl mi trochę o chuj chodzi z tą pastą (pewnie o chłodzenie) i jak to się smaruje żeby była bajka:)

16. Lanrete

Lanrete Tuptuś

Nie świruj masz taką wiedzę której nie ma tutaj nikt.

17. Lanrete

Lanrete Tuptuś

takie cos wyczytałem
    "Daleka czerwień (700–800 nm) wywołuje w roślinach tzw. syndrom unikania cienia, tj. stymuluje wzrost elongacyjny, ogranicza rozgałęzianie, liście stają się cienkie i duże, stymuluje kwitnienie i ukorzenianie."
    jeszcze to
    "Wyniki badań przeprowadzonych na Uniwersytecie w Wageningen nad plonowaniem dwóch odmian pomidorów gałązkowych i dwóch odmian koktajlowych sadzonych w 2016 r. wskazują również na pozytywny wpływ dalekiej czerwieni na wielkość plonu."

18. green kondor402

green kondor402 Tuptuś

nie no teraz trochę przesadziłeś:) jest tu jeszcze kilku drani ze starej gwardii którzy wiedzą więcej tylko że nie udzialają się za często:) a z tą pastą to na poważnie nie wiem o co chodzi...chciałem polecieć na lamusa i zapytać się bo szybciej ale może faktycznie sam sobie to ogarnę na internetach...możesz czuć się zaszczycony bo niewielu growerom uwierzył bym na słowo bez samodzielnego oczytania się na necie:)

no praktycznie to samo co ja wyczytałem kiedyś tylko że ja czytałem artykół stricte odnośnie wpływu podczerwieni na konopie a tu jest ogólnie na wszystkie rośliny...w tamtym artykule wyszczególniona była długość fali 730 jako najważniejsza dla tego zjawiska...ogólnie raczej lepiej mieć niż nie mieć bo na pewno nie zaszkodzi a może pomoże:)

nie wiem czy moje the ultimate nie czerpią sobie korzyści z tego zjawiska...objawy się zgadzają...cienkie duże liście i nawet kształt topów tak jakby właśnie robiły jakieś uniki na boki żeby wydostać się spod ''sztucznego cienia''
    i ciekawe jest to że jeden z największych i najbardziej spuchniętych topów siedzi pod mieszakiem i ma niewiele światła a kiedyś miał jeszcze mniej...nawet go jeszcze nie było w fotorelacji taki schowany a ciśnie jebany jak w pełnym słońcu...może również ir się do tego przyczynia

19. skolopendra

skolopendra Tuptuś

20. marcopolo

A spoko-dzieki haha:)
    Wieczorkiem cos wstawie.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...