1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Te same warunki, a jedna choruje?

Dyskusja w dziale Choroby, szkodniki i inne problemy z roślinami rozpoczęta przez zajec w dniu 10.10.2018

1. Nie jestem w stanie zidentyfikować problemu z liścmi. Jedyne co przypomina moje objawy to złe ph gleby, z tym, że uprawiam 100% organicznie, żadnych dodatków mineralnych. Tylko, że nie jestem pewien tej ziemi, którą kupiłem.. Compo "BIO" w nazwie, ale BIO ≠ BIO. Przy przesadzaniu sypałem mikoryze od Bioponu - uniwersalną oraz dostały dopiero 1 podlanie z biohumusem Ekodarkopolu, żeby poruszyć mikrożycie w glebie. Wiecie co to dokładniej jest i jak zaradzić? Na razie plamy wyszły tylko na pierwotnym liściu (jednym), tym jednopalczastym oraz na wiatraku z drugiego piętra. Reszta liści jest wyjątkowo zdrowa, tak jak reszta roślin, bo mam jeszcze 2 w szafce, ale nie mają żadnych oznak chorób.

Peace out !

2. Ryjek

Ryjek Weteran

po opryskach, od nawilżacza, albo poprostu gdy liście się stykają, a z donicy paruje po podlaniu.. Często na dwóch, trzech pierwszych piętrach u rośliny. Nie należy się tym ani troche przejmować, ani usuwać takiego liścia.. zostawić jak jest.

3. uho667

uho667 Moderator Moderator

4. Ryjek

Ryjek Weteran

u mnie nie ma uprawy, aby to zawsze trzy dni po opryskach nie występowało, a PH mam idealne.
    ale racja.. wiele problemów wygląda tak samo.

5. uho667

uho667 Moderator Moderator

moje rosliny sa lane do bolu zawsze daje im 1 l wody w opryku co 2 dni ,i zadnej takiej plamki nie mialem,ale mialem takich duzo jak ph mialo problemy

opryski zeby doszlo do popalenia to chyba dawka z 50 % wieksza musi byc ale to i tak wychnie wyparuje zanim zrobi duza szkode moze ph oprysku zle i dziwne ze tylko done liscie na bardzo zdrowo wygladajaych roslinach robilem u siebie takie fotki kiedys dla kogos na frum moze znajde i pokaze

Ryjek likes this.

6. To wygląda dokładnie tak samo. Dzięki za uspokojenie, zostawiam i patrze co się będzie działo.

nasiona marihuany, nasiona konopi