Tajemnicza choroba cz. 1

varrok 28.06.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witajcie, oto mój Plant, uprawiany w dużej 35 litrowej donicy, dziś zastosowałem prymitywne lst, pierwsze w zasadzie w życiu,zobaczymy czy będzie ok. :)

Meritum: spójrzcie na zdjęcie, roślina jest wygięta, wyzwijana, sucha, liście zolkna i usychają, wręcz się kruszą, efektem przelania nie może to być, z uwagi że mało podlewalem, w obawie przed przesłaniem. :))

Zdjęcia ze sznurkami pokazują roślinę po zrobiony lst, po podlaniu całej powierzchni ziemi i wstawieniu 5 szklanek z wodą w celu uzyskania większej wilgotności. =)

Plant jest w wysokim boxie pokrytym mylarem, 120/40/40, 150w, automat White Widow XXL auto od dinafem.

Pytanie czy to się jeszcze da uratować? Roślina ma około miesiąca.

I pytanie, kiedy ona wejdzie na flo, wiem że jeszcze wcześnie ;)

Pozdrawiam ! :)

2. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

A gdzie fotka/fotki?

3. Oto zdjęcia miałem wczoraj jakiś problem z siecią i się nie dodały ;) może to wina telefonu

(widzę że tych samych wątków dodalo się wczoraj kilka, czy da radę usunąć resztę zbędnych?) z góry bardzo dziękuję

20190628_123426.jpg

20190628_123417.jpg

20190628_123356.jpg

20190628_125158.jpg

4. marcopolo

Nic nie piszesz jakie oswietlenie,PH,czym i jak czesto nawozisz?
    Ona wyglada na zasuszona,popalona nawozem,do tego prawdopodobnie problem z PH.
    Moim zdaniem szkoda zachodu,zwlaszcza ze to auto.

5. Nie nawoże jej, to sama ziemia i woda, lampa 150w hps, pH 5,1

6. Myślę nad nawilżaczem z higrostatem i małym wentylatorem mieszającym, może to uratuje roślinę, generalnie mi jej szkoda bo przywiazalem się do niej, dawała radę miesiąc, problem się zaczął 2 tygodnie temu

7. TSW

TSW Błyskotlwy

wyjeb to w chuj, wyglada jakby ktoś ci sabotaż zrobił, 0soby trzecie maja dostęp do krzacora?

8. Myślę że to się da uratować bo odzyla trochę po dobie, pytanie tylko co może być powodem że tak się dzieje?

9. TSW

TSW Błyskotlwy

Ja widzialem takie jazdy jak przesadziłem z dolomitem

10. marcopolo

PH 5,1 troche nisko:)
    PS. W ciu.l nisko!

11. Jak mogę podbić to pH generalnie to jest już dość ukorzeniony Plant ponad miesiąc żyje, w wielkiej donicy, jakiś środek, porady? Będę wdzięczny

12. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

zobacz sobie na stronie miejskich wodociągów które zaopatrują twój rejon jakie ph ma woda w kranie i jesli ok to lej sporo

• Lubie to x 1
    • Nie lubie. x 1
  13. Ok podlalem ją konkretnie aż się na podstawke wylalo, w boxie jest dość sucho więc to i tak wyparuje, jeśli chodzi o wielkość tego planta (urwalem z lodygami niektóre liście wiatrakowe które były suche) to powinien być większy? Ma ponad miesiąc a jego wysokość to około 20/25cm, wciąż na wegu bo rosną mu nowe wiatraki, jeśli wygram walkę z pH i zolknieciem to myślę że coś z tego będzie (tego planta traktuje jako naukę, bo to mój 1 Plant po wielu latach)

14. v3nom

v3nom Użytkownik

pierwsze i podstawowe pytanie, czym sprawdzałeś to pH ?
    bo wartość jest zdecydowanie za niska i ciężko zajebać takie pH więc być może problem z miernikiem jest bo ciężko uwierzyć że w miesiąc tak zakwasiłeś ziemię.
    druga sprawa to podlanie wodą tak, żeby na podstawkę wylało to nie jest "konkretne podlanie" tylko zwykłe podlanie i tak powinieneś podlewać roślinkę na tym etapie.
    konkretne podlanie to zajebanie jej ze 20 litrów na raz czyli wykonanie tzw flusha, jeśli twoja woda ma pH w granicach 6,5 to musisz napierdalać jej tyle żeby wypłukać wszystko co złe z ziemi.
    nie nawoziłeś jej więc masz bogatą glebę czy po prostu olewasz i jedziesz na żywca ?
    pamiętaj że przy wykonaniu flasha wypłuczesz wszystkie składniki odżywcze z ziemi, mikroelementy i pierwiastki więc jeśli roślinka jeszcze nie kwitnie to na koniec płukania warto zapierdolić ze 3-4 korki biohumusa albo jakiegoś nawozu z azotem.
    z tej roślinki już za dużo nie pojarasz ale skoro traktujesz to jako naukę, nie goni cię czas i nie masz parcia na błyskawiczne jaranko to zostaw ją i pielęgnuj

• Lubie to x 1
  15. Z tego co napisałeś rozumiem że nawożenie jest koniecznością? :) dzięki że się dowiedziałem że tak mam ją podlewać zawsze, bo moje podlewanie takie nie było (kolejna nauka) mam miernik pH i mniej więcej takie ono mi wyszło ale powtórzę ten pomiar jutro i dam znać.

Dobrym rozwiązaniem jest ją po prostu nawozić, co każde podlanie?

16. LubięPaczać

LubięPaczać Tuptuś

Oczywiście że nawożenie jest koniecznością. To jest roślina która na wegu potrzebuje dużo azotu a na flo potas i fosfor. Oczywiście nawozić trzeba z głową o czym znajdziesz informacje na forum

• Nie lubie. x 1
  17. v3nom

v3nom Użytkownik

raczej jest wymagane nawożenie, skąd roślina ma brać składniki pokarmowe do zdrowego rozwoju ?
    wszystko ma wpływ, nawet podlewanie.
    najprościej jest metodą 'ważenia donicy' czyli orientacyjnie sprawdzasz w rękach jak ciężka jest donica gdy jest pełna i się z niej wylewa dołem a potem, po 2-3 dniach sprawdzasz ciężar ponownie, uwierz mi że poczujesz czy woda w donicy jeszcze jest czy nie i czy to już jest moment podlania czy może jeszcze z jeden dwa dni poczekać.
    ten miernik pH masz elektroniczny czy taki glebowy ?
    i nie jest dobrym rozwiązaniem nawozić co każde podlanie, typowe minimum to nawożenie co drugie podlanie ale sam musisz sprawdzać czy roślina jest głodna i wykazuje niedobory (delikatne odbarwianie się liści na początku głodu) lub czy dałeś jej za dużo (popalone końcówki liści, popalone pistille, zahamowanie wzrostu itd)
    musisz poczytać o tym i zacząć obserwować roślinę bo żeby zareagować na czas i podać mikroelementy lub odstawić jedzenie to tylko twoja decyzja i to też właśnie od nich będzie zależy efekt finalny

zdecydowanie masz braki w podstawach i warto byłoby jak najprędzej się podszkolić, poczytać, poobserwować fotorelację ludzi którzy uprawiają na podobnych powierzchniach lub na podobnym setupie

• Lubie to x 1
  18. Heniekzbagien

Heniekzbagien Użytkownik

A ten miernik to kalibrujesz kolego?

19. Miernik mam glebowy, do wymieszania z wodą i ziemia, dzisiaj zacznę ją nawozić, lepiej późno niż wcale, usunąłem chore liście, podlalem dużą ilością wody zadbalem o wilgoć roślina odzyla zaczęła rosnąć.

Bardzo wam dziękuję za wskazówki szczególnie Tobie venom.

Mam jeszcze pytanie czy warto zainwestować w nawilżacz z higrometrem? A może sami jakiś używacie

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...