Szklarnia

Topomaniak 14.09.2019

1. Topomaniak

Topomaniak Gość

Siema!
    Mam 2 krzaczory w szklarni, 1 pestka kupna (nie pamietam jaka odmiana, na bank sativa) druga z tematu, rosły zajebiście (1 uprawa), późno zaczęły kwitnąć, końcem sierpnia pokazały się białe włoski wraz z formującymi się topami. Posadzone w polowie maja, zjebałem bo 3 tygodnie rosły w doniczce na oknie, później przeniesione do szklarni. Ziema uniwersalna, podlewana na wege biohumusem + gnojówka z pokrzyw, na flo burza kwiatów plus oprysk z potasu.
    Nie wiem w czym problem, bardzo wolno rosną, praktycznie od tygodniu sa na taki samym etapie w dodatku 3-4 dni temu topy z białych zrobiły się w brązowe, w dodatku bardzo żywiczne. Dzisiaj wyciąłem wszystkie brązowe tak jakby to była pleśń.
    Podlałem burzą kwiatów i podsypałem dolomitem. Planuje zakupić jakiś preparat na pleśń, ale dopiero w poniedziałek. Jak myślicie, pójdzie pleśń na reszte? dojdą do końca? pogoda chujowa, w nocy dosyć zimno w dzień też nie rozpieszcza. Jeżeli chodzi o same rośliny, po liściach widać ze raczej niczego im nie brakuje, są mocno zielone, bez żadnych przebarwień, jedynie te topy brązowe, jakby usychały. Stadium rozowiju to takie jak zaczynają dopiero kwitnąć i pojawiają się topy z białymi włoskami.

2. No pogoda teraz nie jest najlepsza, ale teraz ten tydzień ma ładnie być ~20*C. Mógłbyś zdjęcie wstawić, bo normalnie,to brązowe włoski, to końcówka kwitnienia

3. Damiani1357

Damiani1357 Gość

no raczej przy początku kwitnienia pleśn sie nie pojawia

4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Jesli sa mocno zielone to mogles przesadzic z nawozem,ma to rowniez wplyw na kwitnienie,duzo azotu spowalnia indukcje oraz samo kwitnienie,kup cos na pleche,pryskaj I zwracaj uwage czy plesniucha sie nie rozwija.W szklarni jest ten problem ze slabo z wetylacja,moim zdaniem niepotrzebnie wywaliles te topki,za wczesnie na plesn.

Loading...
Loading...