Polecane sklepy

Najtańsze vaporyzatory na rynku

Światowa Organizacja Zdrowia widzi potencjał leczniczy marihuany

Dyskusja w dziale Medyczna Marihuana Aktualności rozpoczęta przez ZIELONA w dniu 12.02.2019

 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  Światowa Organizacja Zdrowia rekomenduje zmianę klasyfikacji marihuany w traktatach regulujących międzynarodową politykę narkotykową. Chodzi o przeniesienie marihuany i żywicy konopi – czyli haszyszu – z Wykazu IV oenzetowskiej konwencji o środkach odurzających do Wykazu I. Tłumaczymy, co to znaczy w praktyce.

  Pierwszy raz od lat pojawiła się szansa na wprowadzenie do klasyfikacji substancji psychoaktywnych odrobiny racjonalności. W Wykazie IV znajdują się substancje uznane za szkodliwe i pozbawione medycznego zastosowania. Wśród nich jest również heroina i część syntetycznych opioidów. Wykaz I z kolei zawiera substancje, które wymagają kontroli, ale których zastosowanie medyczne jest duże. Wśród nich – oksykodon, silny przeciwbólowy opioid, którego przepisywanie niczym witaminy C na wszelkie dolegliwości bólowe stało się jedną z przyczyn epidemii opioidów w USA.

  Opublikowany właśnie dokument WHO rekomenduje przeniesienie THC, substancji aktywnej w marihuanie, z listy najgroźniejszych substancji Konwencji o substancjach psychotropowych do Wykazu I Jednolitej konwencji o środkach odurzających.

  Teraz rekomendację musi rozpatrzyć Komisja Środków Odurzających (CND) Organizacji Narodów Zjednoczonych, która podejmuje ostateczne decyzje dotyczące umieszczania poszczególnych substancji w różnych wykazach. Komisja spotyka się już w marcu, ale zmiennych jest zbyt wiele, żeby wyrokować, jaka będzie decyzja dotycząca reklasyfikacji marihuany.


  całość art - Światowa Organizacja Zdrowia widzi potencjał leczniczy marihuany
   
  cappi lubi to.
 2. Kitty Forman

  Kitty Forman Moderator Staff Member

  Pozostaje mieć nadzieję, że Matka Natura strzeli ich tam jakoś po łbach, tą komisję, i zadecydują tak jak byśmy sobie tego życzyli. ;D
   
 3. Sadzić,palić,zalegalizować 8) :D
   

Podziel się tą stroną

Loading...