1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Smell-Away Neutralizator zapachu [RECENZJA]

Dyskusja w dziale Recenzje i testy rozpoczęta przez PanBadura w dniu 31.03.2017

1. PanBadura

PanBadura Weteran

Witam.

Z racji iż dużo osób na forum pyta się o neutralizatory zapachu, chcę co nieco o nich napisać, gdyż stałem się posiadaczem takowego. Chciałem zakupić ONA, jednak sprzedawca polecił mi Smell-away, i stwierdził że jest dużo lepszy i praktyczniejszy. Nie chcę żeby to wyglądało jak reklama, ale trochę jednak będzie tak wyglądać bo z produktu jestem bardzo zadowolony i mimo iż nie mam porównania do wspomnianego wcześniej ONA to poleciłbym produkt, który właśnie recenzuje, chociaż ma on też pewne wady.

To tyle tytułem wstępu. Postaram się napisać to zwięźle i rzeczowo, oraz nie za długo żeby nie zanudzić a przekazać to co najistotniejsze.

Czym jest Smell-away?
    Są to bloczki (kostki) zapachowe, które bardzo intensywnie tłumią inne zapachy. Swoje zastosowanie znajdują nie tylko przy uprawie roślin, ale też zacząłem je stosować przy kociej kuwecie oraz przy koszu na śmieci.

Ile to kosztuje?
    W zależności od ilości, i wielkości kostek cena waha się od około 60zł do 160zł za większą ilość i wielkość kostek.

Jak użyć Smell-away?
    Po prostu jedną taką kostkę kładziemy w boxie, najlepiej przy wylocie. Jeśli to nie wystarczy (chociaż moim zdaniem powinno) to drugą kładziemy gdzieś w pokoju. W przypadku organizowania imprezy, jedną możemy położyć przy drzwiach wejściowych do mieszkania. Mamy gwarantowany spokój. Kostki te można łamać przy użyciu nieco siły. Przy Pcboxie 1/3 takiej jednej kostki włożona do pcboxa powinna wystarczyć na 2-3 tygodnie, po tym czasie dokładamy kolejną część.

Jak to działa?
    Są to kostki wykonane z jakiegoś mocno nasączonego chemią kartonu/włókna/tworzywa. Pachną bardzo intensywnie, każdemu będą pachnieć inaczej, mi pachną one jak gumy balonowe, innym mogą pachnieć jak coś orzeźwiającego, jak zapach ledwo wywieszonego prania, nieco chemicznie. Całość pachnie tak intensywnie że praktycznie nic innego oprócz tych kostek nie czuć.

Czy jestem zadowolony?
    Jestem zadowolony i to bardzo, nie wyobrażam sobie żeby nie stosować ich od tego momentu. Po prostu "must have" przy konspiracji w niewielkich pomieszczeniach i przy grubszym paleniu.

Dlaczego nie ONA?
    ONA z tego co mi wiadomo po otworzeniu powoli traci swoją ważność. Tutaj można ułamać kawałek kostki i po czasie kolejny i kolejny. Druga sprawa to możliwość położenia kilku kostek w tym samym czasie. Wychodzi też taniej.

Czy są jakieś minusy?
    Niestety są. Po pierwsze to radzę łamać/przekrajać kostkę w jakiś gumowych rękawiczkach, lub przez jakiś woreczek, gdyż gdy płyn z kostki obficie odsączy się na rękę to potrafi piec, więc cholera wie co to za chemia, na pewno jest bardzo silna. Drugi minus to ból głowy jeśli przesadzimy z tym w mieszkaniu. Należy to rozstawiać z umiarem i cały czas kontrolować czy nie ma się żadnych zawrotów głowy i podobnych objawów. Z czasem będziemy znać rozmiar i częstotliwość wymiany kostek tak aby wszystko było optymalnie.

Ja od czasu zakupu (2 tygodnie), zużyłem jedynie 2/3 jednej z kostek, co zresztą widać na zdjęciach. Jedna część jest w pcboxie przy wyciągu, druga przy skrytce z merry. Jak przychodzi czas na bucha to trzecia ląduje przy drzwiach, i szlus. Wszystkim polecam.

Zapraszam do udziału w dyskusji jeśli ktoś ma coś do dodania, podważenia, lub chce się o coś dopytać. ŚMIAŁO! Po to tu jesteśmy, żeby się dzielić uwagami, spostrzeżeniami i w miarę możliwości odpowiadać o produktach, które są przydatne!

12 people like this.
  2. Misticzek

Misticzek Autorytet

Spoko sprawa.
    Poradzi sobie z dwiema roślinkami ?
    I czy ta chemia jakoś nie wpływa negatywnie na roślinke

3. PanBadura

PanBadura Weteran

Myślę że poradzi sobie z każdą ilością roślin. Mi wystarcza 1/3 kosteczki w pcboxie przy dwóch roślinkach. Nie zauważyłem nic takiego, kostka leży przy WW od Dinafem. Bez kostki nieźle wali.

2 people like this.
  4. koleszka84

koleszka84 Geniusz

A w jakim stadium są rośliny ? Ciekawe czy nie będzie czuć w późniejszym flo. Czy to to samo co smell ex ?

5. Misticzek

Misticzek Autorytet

Chyba nad tym pomyślę, bo mam zamontowany wiatrak 80x80 komputerowy ktory za pewne nie pociagnie zadnego filtra. A takie cos może być fajnym zamiennikiem ;)

6. Medicum89

Medicum89 Expert

a gdzie mozna to kupic?

7. koleszka84

koleszka84 Geniusz

Na alledrogo jest albo w Google sobie wpisz to wystarcza Ci sklepy

8. PanBadura

PanBadura Weteran

Rośliny są w 60 dniu życia. Są to automaty. Całość można zobaczyć w mojej aktualnej foto relacji. Być może że na którymś zdjęciu widać te kostki. Są już całkiem spore topy i bez tej kostki miałem spory problem z tą White Widow, stąd właśnie zdecydowałem się na zakup jakiegoś neutralizatora. Kupiłem właśnie ten i jestem bardzo z niego zadowolony, od teraz będę dbał żeby mieć tego zapas. To na prawdę działa. Nie wiem jak to się sprawdzi przy dużych, normalnych boxach, podejrzewam że potrzebna będzie cała kostka, albo nawet być może większa, ale to jest a tyle silne że tłumi wszystko. Wydaje mi się że to to samo co SMELL EX, przynajmniej wygląda identyko.

Last edited: 01.04.2017
    1 person likes this.
  9. Kali Mist

Kali Mist Geniusz

Na większą uprawę jedynie filtr węglowy. Do pc boxa styknie. Ja używałem różnych neutralizatorów min. ona i na małą uprawę było ok. Fajny był też spray w takim pojemniku jak dezodorant. Przy paleniu kilka psiknięć i pochłaniało cały zapach dymu. Te produkty są dosyć drogie i myślę, że dużo taniej wychodzi samemu zrobić filtr i do tego jakiś tańszy odświeżacz, ale jak ktoś się nie lubi bawić i ma trochę pln, to taki odświeżacz/pochłaniacz zapachu jest dobrą opcją.

2 people like this.
  10. PanBadura

PanBadura Weteran

Oczywiście. Nie zakładam że ten smell-away jest w stanie zastąpić filtr węglowy, bo nie jest. Natomiast tak jak wspomniałeś, do pcboxa jest wystarczający. Podejrzewam że włożony do filtra, da radę nawet wspomóc i większe uprawy. Natomiast jest dodatkowo rzeczą bardzo pozytywną przy popalanych imprezach :)

2 people like this.
  11. Medicum89

Medicum89 Expert

witam mam pytanie i jak te kostki neutralizujace zapach sprawdzily sie ?mam zamiar kupic jej tylko 3x10g mam jednego planta i wydaje mi sie ze ogarnie taka kostka jednego planta co imam boxa 30x30x60

12. PanBadura

PanBadura Weteran

Spokojnie ogarniesz. Jedna do boxa, jedna gdzieś w korytarzu czy na półce przy boxie i masz ogarnięte.

1 person likes this.
  13. Medicum89

Medicum89 Expert

kupilem smell away i ma taki intesywny zapach zee przy zamknietym pudelku czuc ten zapach tyxh kostek jak narazie mam kostki zamkniete w pudelku i położone w szafie tam gdzie znajduje sie box i jak otwieram szafe to czuje neutralizator a nie rosline wiec smell away jest bardzo dobry dziekuje Badura ze pokazales ten produkt

--- Dodano ---

polozylem pol kostki (ok 5g) na balkon i powiem wam ze paxhnie tylko neutralizator nie czuc zapachu roslin :) wiec tez polecam smell away

2 people like this.
  14. Popiełuszko

Popiełuszko Guest

Poleci ktoś jakiś neutralizator, który jest bezpieczny dla zwierząt przebywających w obrębie takiego czegoś?

15. KWKZ

KWKZ Inspiracja

Polecam dysk vaportek 12g u mnie siedzi już w boksie 6 tydzień, i wciąż działa
    http://www.allegro.pl/ShowItem2.php?item=5238915641

2 people like this.
  16. PanBadura

PanBadura Weteran

1 person likes this.
  17. KWKZ

KWKZ Inspiracja

A co tutaj recenzować Panie Badura?
    W poprzednim grow krazek vaportek 12g siedzial w boxie przez 8 tyg flo. Zero zapachu roslin obok boxa zapach cytrusow. Teraz ten sam dysk siedzi w szafce gdzie napowietrza sie herbatka z obornika dziala znow kolejne 3 tyg i doslownie zero gownianego zapachu.
    Kolejny dysk w drodze bo dzis przyłączyłem na flo.
    Co tu duzo pisac vaportek 12g godne polecenia.

2 people like this.
  18. 2515

2515 Forumowy guru

Też kiedyś szukałem jakiegoś specjalnego środka który by dobrze maskował zapach konopi. Wybrałem w tedy ONA, żel 500ml, koszt około 50pln (chyba ten zielony) działał dobrze i nawet przyjemny miał na początku zapach, ale po pewnym czasie zaczął mnie drażnić, więc przestałem go używać.
    W ziołem więc ze samochodu zużyty w znacznej części odświeżacz powietrza, nie pamiętam producenta, ale to są małe torebki z kulkami, kupiony w markecie za 7pln chyba. Wyspałem tylko część obok wentylatora wylotowego i w zupełności to wystarczyło, i rzecz najważniejsza ten zapach nie drażnił mnie tak jak tamten.....

Trudno mi powiedzieć na ile każdy wystarczy bo nie zużyłem ich w całości, moja uprawa była bardzo mała bo, tylko jednego krzaka miałem, ale myślę że ten zwykły samochodowy jest równie skuteczny i wydajny co ONA i znacznie tańszy....

1 person likes this.
  19. PanBadura

PanBadura Weteran

Mówisz o tych żelowych kuleczkach w siateczce? Jeśli tak to kurde jak mi się to skończy (bo jeszcze mam), to wypróbuje te kuleczki.

20. 2515

2515 Forumowy guru

Tak, chodzi własnie o to ale, nie wiem dokładnie z czego są wykonane . Warto sprawdzić bo może niema sensu przepłacać.....

Last edited: 27.08.2017

nasiona marihuany, nasiona konopi