Skutki uboczne marihuany? Owszem, są. Ale za to jak leczy!

LemonHaze. 13.04.2016

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. LemonHaze.

  LemonHaze. Użytkownik

  Nie tylko w Polsce istnieje problem z wprowadzeniem medycznej marihuany. W Wielkiej Brytanii np. do uśmierzania bólu wykorzystuje ją nielegalnie ok. miliona osób. Dla porównania w USA aż 1,2 miliona osób korzysta z niej z przepisu lekarza. Najnowsze badania nie pozostawiają złudzeń: medyczna marihuana ma mnóstwo zastosowań w medycynie.

  [​IMG]

  Profesor Mike Barnes z Uniwersytetu w Newcastle uważa, że medyczna marihuana pomaga zminimalizować ból występujący w różnych stadiach nowotworowych, stwardnieniu rozsianym, a także tzw. bólach neurologicznych, spowodowanych uszkodzeniem mózgu i układu nerwowego. Konopie pomagają także w leczeniu pacjentów ze spastycznością, czyli stanem, w którym mięśnie nagle stają się sztywne, jak również pacjentów z reumatoidalnym zapaleniem stawów. Marihuana wzmacnia apetyt u pacjentów wyniszczonych, np. z powodu HIV. Jest przydatna także w leczeniu choroby zapalnej jelit, migreny i jaskry.

  Okazuje się, że marihuana poza zwalczaniem bólu ma także szereg innych właściwości. Działa przeciwlękowo, więc może być wykorzystywana w leczeniu stresu pourazowego. A jej właściwości przeciwzapalne zwalczają zakażenia o różnych przyczynach.
  Co ciekawe, marihuana ma niewiele skutków ubocznych i w większości przypadków są one dobrze tolerowane przez pacjentów. Najczęściej występują zawroty głowy, suchość w ustach, zmęczenie i problemy z równowagą.

  Źródło: Zastosowania medycznej marihuany

   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...