1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Siłownia

Dyskusja w dziale Sport rozpoczęta przez leaf w dniu 05.03.2015

Tagi:
  1. leaf

leaf Forumowy guru

Siema wszystkim!

Postanowiłem założyć temat o siłowni - ogólnie :) Nie znalazłem konkretnego tematu o siłowni więc to chyba dobry pomysł by tu podzielić się swoimi zainteresowaniami, doświadczeniami, opiniami czy recenzjami dotyczącymi siłowni, kulturystyki, suplementacji itd. Teraz panuje moda na 'lajf' życie oraz siłownie jak zauważyłem nawet wśród swoich znajomych.

Ja swoją przygodę z siłownią, którą mogę teraz nazywać śmiało hobby zacząłem gdzieś z początkiem tego roku szkolnego. Mam już za sobą ponad pół roku doświadczenia - mało i nie mało, niektórzy nawet tyle nie wytrzymują. Wszystko robiłem z głową, niedawno przybrałem się do suplementacji tj. Gainer UNS Mass Attacer 2 oraz białko z Ostrovi eu.80 (polecam, smaczne i tanie). Teraz czaję się na Hi Tec C6 - może ktoś miał i ma jakieś opinie? Chcę kupić też kreatynę i zastanawiam się nad Hi tec lub Universal, pomożecie? Obecnie też zabrałem się za kompletowanie swojej siłowni domowej z firmą Marbo bo nie mogę chodzić teraz na siłownie tak często jak kiedyś - szkoła i dojazdy mi to uniemożliwiają. Będę wykonywał tylko jeden a nie tak jak kiedyś było 3 treningi na miejskiej, profesjonalnej siłowni. Reszta w domu :) Mama nadzieję, że jakoś mi to wyjdzie. Możliwe, że jak będzie zainteresowanie w ogóle tym tematem wstawię fotki z kompletowania siłowni może ktoś będzie zaciekawiony!

Ps: fajnie by było jakby każdy z nas tu wypowiadających się pisał takim schematem na początku posta, bo byłby wtedy ład w postach i przejrzystość, ale to tylko taka sugestia, opcjonalnie:

Wzrost:
    Staż:

1 person likes this.
  2. Legal

Legal Forumowy guru

Kolego, chociaż temat jest mi bardzo bliski bo ćwiczę już na siłowni 5 lat regularnie, to uważam że jest sporo innych stron na których mozna porozmawiac na taki temat.
    Ogólnie sam miałem założyć taki temat związany z siłownią tylko brzmiał by on tak
    Czy palenie marihuany przeszkadza w ćwiczeniu na siłowni ?? Co powiecie na ten temat ??

2 people like this.
  3. wentylator

wentylator Weteran

Siema :) podłączam się do tematu :)
    Waga:
    87
    Wzrost:185
    Staż: ponad rok

Jeżeli chodzi o białko to o Ostrowi słyszałem, że białko jakościowo bez szału;p osobiście brałem z SFD i powiem Ci, że chłopaki pracują, ulepszają cały czas;d tanie, a dobre:P ale co jak co białeczko z TRECa mega;d Dzielisz swój rok na tzw. masówkę i redukcję?:> osobiście lecę na kreatynie z SFD, przedtreningówka S.A.W i zdrowa dieta:) (poza weekendami;d ) :) dziś 5ty dzień na redukcji :) w planach jest zejść z wagą do czerwca na 80kg :) na masie +7kg w tym niewiele fatu ;) mam nadzieję, że temat się rozkręci ! piona

1 person likes this.
  4. wentylator

wentylator Weteran

DymekSojusznik uzasadnij swoją wypowiedź, bo osobiście nie widzę przeciwwskazań, żeby osoba robiąca trening załóżmy o 15, zapaliła sobie o 23 na lepszy sen, wątpię, żeby MJ miała jakikolwiek wpływ na regenerację. przyrost masy(nie mówię o gastro) itp ;) z drugiej strony osoby chodzące na siłownię myślą chyba na tyle racjonalnie i prowadzą na tyle zdrowy tryb życia, że wiedzą, że jakiekolwiek używki w zbyt dużej ilości są poprostu złe :P

5. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

Ja jestem na siłowni 6 razy w tygodniu od wielu lat, oprócz tego ze zmienną intensywnością trenuję boks tajski, sambo, no i boks tradycyjny, ale jakoś nigdy w życiu nie przyszłoby mi do głowy pisać o tego typu rzeczach na tego typu forum poświęconemu, jak sama nazwa wskazuje...

4 people like this.
  6. wentylator

wentylator Weteran

Al Bundy wyCHILLUJ ;) Temat tak samo spoko jak każdy inny ( nawet ten Temat: Biedroń prezydentem Słupska - w którym sam się wypowiadałeś, a też nie jest związany z tematyką forum ) ;) tym bardziej, że jest w "Strefa Chill Out " w której można pogadać na każdy inny temat niż MJ ;) także skoro Ci się nie podoba to się nie udzielaj proste ;d

7. leaf

leaf Forumowy guru

Wentylator - na razie jedyna osoba, ktora powaznie traktuje temat a nie probuje trollowac nieudolnie :) zachwalasz sobie białko z SFD? Ja myslalem o KFD i o krecie od nich lub Hi Tecu czy Universalu. I mnie slabo z masa :/ nawet gainerek srednio pomogl - moze przez chujowa diete. Mam nadzieje, ze kreatynka troche ruszy mase. Wiek 19lat, ponad pol roku na silce, 178cm i 65.7kg :)

8. wentylator

wentylator Weteran

Faktycznie szczupły jesteś ;) Zbilansuj sobie dietę :) na początek wylicz sobie swoje zapotrzebowanie kaloryczne :) wiadomo, że żeby nabrać masy musisz mieć nadwyżkę kaloryczną ;) na początek możesz zacząć od +300kcal i z czasem zwiększać ;) wylicz sobie zapotrzebowanie białka, tłuszczy i węglowodanów :) Jeżeli chodzi o suple, to powiem Ci tak... staraj się makrosy wyciągać z dobrze zbilansowanej diety ;) Suplami tylko uzupełniaj zapotrzebowanie kaloryczne w momencie gdzie nie będziesz w stanie więcej zjeść a iloć kcal będzie za mała :) a wiem z własnego doświadczenia, że na masie czasami ciężko wszamać zaplanowane jedzonko, bo zwyczajnie jest tego więcej niż zawsze :) motywacja i systematyczność to podstawa !:)

9. leaf

leaf Forumowy guru

Dokladnie tak! :) teraz bede mial swoja silke w domu wiec bedzie regularnie :) plus teraz cykl z kreatyna. Mam diete z neta na mase 65kg, lecz ciezko mi sie jej trzymac :/ mialem bialko z SFD - smaczne. Lecz nie wiem jaka jest autentycznosc skladu w KFD i SFD bardzo konkurencyjne ceny maja, stad moje watpliwosci co do skladu.

10. wentylator

wentylator Weteran

Ceny są na tyle dobre, że możesz sobie zamówić i jedno i drugie i porównać smaki ;d jak planujesz brać kreatynę i czemu ciężko Ci się diety 3mać?:> osobiście uważam, że dieta "z neta" nie zwsze będzie skuteczna, bo każdy człowiek jest inny, inna przemiana materii itd ;) dlatego zawsze dietę układam sam pod siebie i tak żeby nie było tej monotonii w jedzeniu ( kurczak, ryż, brokuły itd.itp. ) ;d

11. Al Bundy

Al Bundy Moderator Moderator

To ja Ci powiem tak gladiatorze: zamiast w tym wieku BEZ SENSU faszerować się takimi specyfikami przyłóż sie do zbilansowanej i rozsądnej diety, bo to absolutna podstawa. Żadne gainery, kreatyna, czy bardziej wyszukane specyfiki nie zastąpią właściwego odżywiania. Zakoduj sobie w głowie taką rzecz: Branie kreatyny, czy innych "pomagaczy" bez bardzo dobrej diety ma tyle samo sensu co dolewanie do pustego baku w samochodzie uszlachetniaczy paliwa. 65 kg? Czy Ty jesz w ogóle mięso? To absolutna podstawa - mięso, mięso i jeszcze raz mięso! Powinieneś jeść 5-6 razy dziennie co mniej więcej 3 godziny, w stałych porach, przy czy w W KAŻDYM POSIŁKU powinieneś spożywać minimum 20-30 gramów białka, najlepiej zwierzęcego. Koktajle białkowe, jeżeli już, polecam z samego rana, gdy na przykład nie masz czasu lub ochoty na syty posiłek, tuż po treningu (do 45 minut po treningu powinieneś przyjąć dawkę białka) i ewentualnie przed snem. Z tym że, tak jak mówię, najlepiej czerpać białko z mięsa. Kupuj piersi z kurczaka, ryby i wpierdalaj ile wlezie, dodając do tego umiarkowane ilości ryżu, a jeszcze lepiej kaszy gryczanej. Jeżeli przyciśniesz tak dobre pół roku, będziesz w szoku jakie różnice zajdą w Twoim wyglądzie. Powodzenia!

PS. Jeżeli ktoś szuka taniego dobrego białeczka, to polecam ofertę tego sklepu z... perfumami. Przypadkowo trafiłem na ich stronę szukajac jakiegoś zapachu, a okazało się, że mają nie tylko kosmetyki w mega cenach (sprawdzałem - oryginały), to jeszcze masę innych rzeczy min. maszynki do foliowania... ziólek, żywności i takich tam, które gdzie indziej są dokładnie 2 razy droższe. Tu oferta ich odżywek białkowych:

http://www.perfumesco.pl/odzywki-bialkowe-c-503,,.html

2 people like this.
  12. RAS K.O

RAS K.O Wiedza nadprzyrodzona

dieta to 3/4 Twojego "sukcesu" treningiem nadrabiasz reszte :) kazdy ma inne zapotrzebowanie kcal...
    co do kreatyny to polecam Olimp Kre-Alkalyn 2500 Mega Caps - no i w huy wody najlepiej z 6l dziennie+ostry trning, a bialko to tylko wtedy gdy za malo masz go w diecie, dobre i tanie jest wpc 4000g

bez mety nie ma sylwety ;)

13. Legal

Legal Forumowy guru

Kolego, zaczynałem trenować prawie identycznie jak Ty, miałem 18lat 182cm i wazyłem dokładnie tyle co Ty. Teraz po 5 latach waże ponad 90 kg, nie mówie że trochę tłuszczu się nie odłożyło ale jest ok w łapie 42 więc jakieś doświadczenie jest, ogólnie to co ci moge poradzić to na początku wstrzymaj się od brania suplementów typu kreatyna poniewaz takich efektów jakie się ma na początku swojej przygody z siłownią bez jakichkolwiek odżywek nie bedziesz miał już nigdy chyba że igły pójda w ruch, jak dopiero przestaniesz zauwarzać efekty w ćwiczeniu to weź kreatyne na początek polecam tani a dobry monohydrant później dopiero jakiś stack kreatynowy, bo jak odrazu przywalisz coś mocniejszego to później nic na ciebie nie bedzie działało, z mieśniami jak z mj, dbaj o nią dostarcz jej wszystkie potrzebne minerały, ale nie przesadzaj z "nawozami" a z czasem ci się to odwdzięczy pozdro
    Ryż kurczak kreatyna zrobi z ciebie skurwysyna
    Siła jest bogiem
    Trening nałogiem
    Masa podstawą
    A rzeźba zabawą

Pozdro życze dużych efektów

14. wentylator

wentylator Weteran

Jak miło, że temat się rozkręca !:) patrzę, że jest nas "sportowych zapaleńców " tu więcej :) siłownia siłownią, ale aeroby też są ważne ;) nawet w okresie tzw. masówki ;) także leaf bierz się w garść i napierdzielaj zdrowo ;d !

15. leaf

leaf Forumowy guru

Gladiatorze? Po co taka ironia ;d?
    Tak, jem mięso, jem sporo. Zapewne słyszałeś o Ektomorfikach - wydaje mi się, że jestem taką osobą, jem dużo naprawdę, staram się nie jeść pustych kalorii. Nie jestem chudy, jest trochę mięska na brzuszku, łapach, jestem przeciętnej budowy. Waga nie idzie, czemu? Taka przemiana materii i brak dobrej diety której bym się ostro trzymał. Mimo wszystko jestem zadowolony ze swoich postępów na siłowni, przez pół roku przybyło mi 7.3cm w klacie i po 4cm w obwodzie bicepsa bez niczego, bez diety, bez białek, gainerów. Co do kreatyny to jestem zdecydowany i ją wezmę - doradził mi ją mój 'mistrz' z siłowni, właściciel i były kulturysta z doświadczeniem około 30lat. Kreatyna doda mi siły, nawodni, i przy dobrym treningu jaki obecnie mam na masę da efekt pożądany. Też dostałem radę unikania częstej jazdy rowerem, biegania podczas robienia masy. Wiem, że dieta to podstawa, ale akurat nie zgodzę się z tym, że odżywka nie dorówna posiłkowi - bo żaden posiłek nie dostarczy tyle pożądanych substancji w małej porcji co białko czy gainer. By dostarczyć np: tyle białka/węgli ile nam dostarczy szejk białkowy czy gainer trzebaby było zjeść duuuuuże porcje posiłków. Dodatkowo często w odżywkach mamy idealne proporcje vitamin czy amino, BCAA, etc. Nie zrozumcie mnie tak, że uważam, że lepiej pić gainera, niż jesć obiad ;d Bo to głupota - zamiana posiłku na odżywkę ;d

16. wentylator

wentylator Weteran

"By dostarczyć np: tyle białka/węgli ile nam dostarczy szejk białkowy czy gainer trzebaby było zjeść duuuuuże porcje posiłków." to fakt tylko teraz pytanie : czy wolisz mieć pełnowartościowe, najlepsze białko z mięcha z wieloma ważnymi dla naszego organizmu makroelemntami , czy czyste białko z proszku?:> ? Kreatyna nie nawadnia tylko trzyma wodę w mięśniach, jeżeli już ;p

17. leaf

leaf Forumowy guru

Podobno to mit, że kreatyna trzyma wodę w mięśniach :) Ona je tylko nawadnia. Ale ile autorów tyle opinii i mitów. Chyba zabiorę się za ułożenie diety właśnie pod siebie, chociaż ciężko będzie mi się do tego przekonać i utrzymać ten rytm.

18. wentylator

wentylator Weteran

Żarciem możesz się bawić tak, że naprawdę będziesz zaskoczony ile zdrowego, a zarówno pysznego zrobić na bazie zdrowych produktów ;d ostatnio robiłem ciasto białkowe, pizze z niskim BF i powiem Ci, że mega wyszło ;d co do ukladania diety polecam stronkę ilewazy.pl wpisujesz dany produkt, ilość i wylicza Ci wsio tj. kcal, BTW i ew. błonnik :)

19. ganjafarmer15

ganjafarmer15 Geniusz

ja cwicze pól roku na sucho i 3 centymetry w bicu wiecej :)

20. wentylator

wentylator Weteran

Na początku wszystko ładnie wchodzi , tym bardziej jak wcześniej nie ćwiczyłeś, nowy bodziec dostają mięśnie itd. :) pózniej tak łatwo nie będzie ;d no chyba, że strzykawy i z dupy sito to ta ;d hehe