Senat legalizuje konopie po 80 latach prohibicji

ZIELONA 19.08.2018

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
 1. ZIELONA

  ZIELONA Autorytet Administrator

  Produkty konopne, takie jak żywność, odzież i inne dobra konsumpcyjne, mogą być legalnie sprzedawane w Stanach Zjednoczonych, a jednak uprawa konopi jest tam zabroniona od 80 lat! Producenci muszą importować surowce z innych krajów. Dopiero w tym roku rozpoczęto dyskusję o legalizacji.


  W kwietniu 2018 roku lider większości Senatu Stanów Zjednoczonych, Mitch McConnell, wprowadził projekt Ustawy o Uprawie Konopi (ang. Hemp Farming Act), która jest częścią zaproponowanej miesiąc wcześniej Ustawy o Rolnictwie (ang. Farm Bill). Celem jest przywrócenie rolnikom możliwości uprawiania konopi do celów przemysłowych. Podczas przemówienia w senacie na temat nowej ustawy, McConnell powiedział:

  „Odkąd zmienił się przemysł tytoniowy, niektórzy rolnicy w takich stanach jak Kentucky szukają nowych upraw, które pomogą im utrzymać rodzinę i rozwijać nasze rolnictwo. Wielu z nich wierzy, że znaleźli rozwiązanie – konopie przemysłowe . Ale rząd federalny wciąż stoi na przeszkodzie. Nadszedł czas, aby to zmienić.”

  Od początku projekt popierało wielu innych senatorów. Jeden z nich, Ron Wyden, tak wypowiedział się na jego temat:

  „To prawdziwy kamień milowy. Lider Senatu, współpracując z dwupartyjną grupą, chce zniesienia restrykcji, które są anty-rolnicze, anty-konsumenckie i anty-społeczne.”


  * całość art i źródło-

  http://www.konopie.info.pl/news/senat-legalizuje-konopie-80-latach-prohibicji/
   
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...