Sadzonki, żółkną, robią się jakby jasno-zielone.

SmoleLole 07.10.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. SmoleLole

SmoleLole Tuptuś

Witam

Mam problem z roślinkami, wyszły z ziemi 04.10., pierwsze podlanie 06.10 sama woda ph 6.3. ( podlana dookoła, nie w miejscu łodygi) od dzisiaj robią się jakby jasno-zielone, zaczynają żółknąć od góry... ktoś coś poradzi? Ziemia Canna Terra Plus, woda to odstana kranówka. Dodam że 3 na 5 roslinek maja w miare sucho, reszta lekko wilgotna

2. SmoleLole

SmoleLole Tuptuś

Panowie i Panie jak tam? doradzicie coś czy wwyjebane?:) Dodam że na chwile obecna usunalem nawilzacz i wszystkie pojemniki z woda. Mysle ze to jakis grzyb czy cos i mysle zeby podlac roslinki wywarem z rumianku

3. poka sweet focie to bedzie latwiej strzelic co jej dolega

4. SmoleLole

SmoleLole Tuptuś

5. no co ty, nic im nie jest, wygladaja zdrowo, moze ta ostatnia minimalnie ma jakiegos focha ale pierwsze 2 zajebiste

6. SmoleLole

SmoleLole Tuptuś

na moje zaczyna cos sie dziac, ale nie wiem co... na pewno nic dobrego... widac ze ewidentnie zaczynaja tracic kolor no i chyba cos wolno rosna albo mi sie wydaje.

Spróbuje następnym razem podlac je mieszanką wody z wodą utleniona i podniesc delikatnie ph do 6.5-6,6, a do tego codziennie oprysk z Canna Cure i sie zobaczy

7. Wygląda ładnie ,nie kombinuj bo zepsujesz :repa::repa:

8. qylie

qylie Użytkownik

Ziomek co ty bredzisz na zdjęciach jest ok. Wrzuć foty jak się coś zmieni

9. Też tak miałem na początku taki kolorek, ale to kolor świeżości, oni zaczynają rosnąć, więc moim zdaniem są zdrowe :) I też tak miałem że jeden wyszedł wyżej drugi lekko niżej a trzeci jeszcze niżej, więc myślę że zależy też od odmiany. :)

10. Pewnie że zdrowe...młode liście często tak mają...ja bym powiedział nawet że mogą tak mieć liście które rosną i rozciągają się szybko i kolor dlatego jest "rzadszy" bo roślina nie wyrabia z produkcją czegoś w rodzaju pigmentu...ale to akurat tylko dziwna osobista teoria po wiaderku z nołnejma:)

11. Kurde dopiero teraz wszedłem w ostatnie zdjęcie a tam widać że żółtawe robią się tylko końcówki liści...na trzecim zdjęciu też jest to delikatnie zauważalne...jednak jest to delikatnie niepokojące...może roślinka malutka a już coś tam pobiera i występują delikatne objawy nadmiaru jakichś skadników...masz tam jakie nawozy na start w tym podłożu? Jeśli tak to wydaje mi się że to może być od tego...jeśli tak to ustanie niedługo samo jak roślinka podrośnie nieco

12. Z tego co pamiętam chociaż pewny nie jestem bo dziury w tacy od jarania:) to młodziutkie sadzonki lubią niższe ph raczej coś w granicach 5.8 chyba...tak chyba czytałem kiedyś...może to początki deficytu spowodowane ph zbyt wysokim...poszukaj na necie tego artykułu o którym mówię bo ja po drugim wiedrze jestem i nie ogarniam dałna:)

13. SmoleLole

SmoleLole Tuptuś

Panowie problem nie ustępuje.... Od ostatniego podlania z herbaty rumiankowej, dostały raz czysta woda, później 3ml Canna Start i 1ml Canna Rhizotonic na 1 litr wody. Ph zmierzyłem dzisiaj i jest w granicy 6.5.6.6(skacze). Czy to może być przenawożenie? czy coś innego? dodam ze mam 2 takie roślinki obecnie, z czego ta wygląda najgorzej z nich....

20191014_212927.jpg

20191014_213222.jpg

14. Ostatnio byłem za mocno spizgany i dopiero teraz udało mi się doczytać że masz ziemię canna terra plus...w takim wypadku to raczej na pewno przenawożenie...mniej prawdopodobne delikatnie zbyt wysokie ph...pytanie tylko czy opłaca się robić coś w rodzaju flusha czy poczekać aż roślinki trochę podrosną i dużo nawozu w ziemi przestanie im przeszkadzać...możesz jeszcze obniżyć ph tak do 6.0-6.2...może pomoże a może nie...na pewno nie zaszkodzi

15. Ewentualnie podlewaj je naprawdę oszczędnie...roslinki się ukorzenią a będą mniej nawozu pobierać...tak mi się wydaje

16. I przestań opryskiwać :cojej:

17. SmoleLole

SmoleLole Tuptuś

dzisiaj jest jeszcze gorzej niż wczoraj, górne liście są praktycznie całe brązowe i kruche... Szkoda że nie mam miernika EC na chwilę obecną, bo bym przelał jedną doniczkę i zobaczył jakie EC wypłynie, a tak to robię Fluscha 3 roślinką a 3 zostawię i zobaczę jak to będzie wyglądać jutro. Co do oprysku to od tygodnia nic nie robię.

18. No i jak sytuacja? Bedzie co z tego czy chuj je zastrzelił?

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...