1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Różnica w plonie pokoleń f2 f3 itd

Dyskusja w dziale Dyskusje o nasionach, genach odmianach rozpoczęta przez LubięPaczać w dniu 20.07.2018

1. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

Witam.
    Załóżmy że lowrydera auto zapylę ak47 auto.
    Mamy wtedy pokolenie f1 auto (?)
    Jest to lowryder x ak47 auto czyli nadal tzw lowryder bo w takiej właśnie krzyżówce powstał pierwotnie.
    Mając to pokolenie f1 nasion regularnych tworzyłbym kolejne pokolenia f2, f3 bazując wyłącznie na tym lowryderze.
    Czy przy dalszych pokoleniach plon będzie spadał? Zywotwność roślin, podatność na szkodniki itd? Osłabienie genetyczne?
    Nie znalazłem żadnych konkretnych informacji na internecie.
    Wyczytałem jedynie że pokolenie f2 jest mniej stabilne od f1 ale jak sprawa wygląda pózniej? Czy pokolenia ulegają stabilizacji?

2. LubięPaczać

LubięPaczać Dyskutant

edit: to ak47 auto powstal dzieki LR, tam wyzej się zaplątałem ale to nie istotne

3. F3 can be irregular if your back crossing the same strain with itself, F1 & F2 are good, F3 is risky as you could see genetic defects. Although saying this you may get lucky and produce a real monster. F4 and onwards is good.
    Backcrossing (inbreeding) of the same strain is usually done to produce TRUE BREEDING strains in regular seed form. This is old skool just like me, true breeding strains are becoming rare as the market trends have changed. I remember the genetics from over the last 20 years or so. Things got messed up with the creation of feminised seed and too much sloppy breeding. Feminised seed have improved over the last 5 years. www.britishblaze.com/seeds/

nasiona marihuany, nasiona konopi