1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Royal Bluematic, Femi Auto, CFL 3x23w, PC-Box [0,09m2]

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez PanBadura w dniu 26.11.2017

1. PanBadura

PanBadura Weteran

Lecimy dalej :)

1. Oświetlenie: CFL 3x23w (3x1450lm)
    2. Ziemia: BioBiz All-mix około pięciu litrów, plus jeden litr keramzytu na samym dnie. W dołku przed wsadzeniem eazy plugsów zaszczepiłem ziemią Mikoryzą, bez ukorzeniacza.
    3. Wentylatorki: Jeden mniejszy wtłaczający na wysokości kiełka, tak żeby nim lekko kołysało (jeszcze nie miałem roślinki z wątłą, cienką i delikatną łodygą). I duży wyciągający ciepło z wysokości żarówek. Oba ultra ciche, jestem z nich bardzo zadowolony.
    4. Nasionko: Royal Bluematic
    5. Box: Pcbox, cały jest wyklejony folią Mylar + mata z aktywnym węglem, typowo okapowa.
    6. Nawilżacz: BRAK, ale tu pomyślimy.
    7. Trening: Będę stosował LST gumkowe swojego autorstwa.
    8. Nawozy: Trypack BioBizz. Zacznę jak będą niedobory, w końcu ziemia jest all-mix.
    9. Pomiary: PH badam kropelkowym akwarystycznym, wodę filtruje dzbankiem BRITA.

2 DZIEŃ ŻYCIA ROŚLINKI

Attached Files:

16 people like this.
  2. Pan Ferdek

Pan Ferdek Dyskutant

nie ma opierdalania sie :)

1 person likes this.
  3. Ryjek

Ryjek Weteran

pięknie Panie Baduro :) coraz zacniejsze te Bonsai Ci wychodzą hehe
    powodzenia, zapowiada się ładna fotorelacja ;drzewo:
    pozdrawiam

1 person likes this.
  4. Topowy Janusz

Topowy Janusz Autorytet

Niech rośnie zdrowo :) a powiedz mi czemu akurat wybrałeś taką donicę podłużną ma to jakieś znaczenie i wpływ na plon czy to poprostu jest donica pod trening LST ?

1 person likes this.
  5. Shafeu

Shafeu Tuptuś

No no, lecimy, nie śpimy ;d Będę zaglądał :)

Myślę, że jest to donica typowo pod LST :) W sam raz do PC Boxa

1 person likes this.
  6. PanBadura

PanBadura Weteran

Dziękuje wszystkim za tak liczne zainteresowanie i szerokie wsparcie. Na pewno się przyda! Jestem bardzo ciekawy odmiany, Wy pewnie też :) Jeśli chodzi o donicę, to po prostu taka się mieści maksymalnie, oczywiście jej długość sprzyja przeprowadzeniu lst.

3 people like this.
  7. Topowy Janusz

Topowy Janusz Autorytet

No oczywiście ze jestem ciekawy efektu końcowego jakie ona tam ci da pąki ;d:

8. Mroczny Pomiot

Mroczny Pomiot Weteran

Panie Badura powodzonka w nowym projekcienagitarze
    Moje Mroczne oko będzie obserwowało z zaciekawieniem a mój Mroczny umysł może coś doradzi.Lecisz:S:S:S

1 person likes this.
  9. Jagodowy Lol

Jagodowy Lol Inspiracja

Siema dlaczego miezysz PH jak uzywasz organicznycz porzywek panie kochany.
    Pomiary beda zjebane przecie.
    Hym...
    Bede zagladał choć czasu mało.
    Gumkowy mistrzu pozdro.

10. Partyzant2k17

Partyzant2k17 Inspiracja

Mierzy PH, poniewaz jest to jedna z najwazniejszych rzeczy podczas uprawy(odpowiednie PH 6.5), co z tego ze organiczne skoro wyregulowana woda ktora podlewa, pod wplywem tych nawozow moze zmienic swoj odczyn kwasowosci w glebie. Mierzyc, regulowac i pilnowac nie zaszkodzi, lepiej dmuchac na zimne pozdro :)

1 person likes this.
  11. Jagodowy Lol

Jagodowy Lol Inspiracja

Rece opadaja.
    Przy uprawie organicznej nie miezymy PH.
    Sptawdz muj profil ziomal zanim zaczniesz glupoty pisac.
    Poczytaj o organicznej uprawie i nie wprowadzaj ludzi w blad.
    Nara

12. Transformers

Transformers Kumaty

Powodzenia:Piwo:Bede podgladal co sie bedzie dzialo:)

1 person likes this.
  13. benger

benger Weteran

He ten co pcboxy męczy ;d powodzenia bede zagldac :)

14. Partyzant2k17

Partyzant2k17 Inspiracja

W czym masz problem? Zwroc lepiej uwage na swoja pisownie, bo pieknie kaleczysz ojczysty jezyk ziomal...
    Podczas uprawy organicznej mozna zrezygnowac z mierzenia EC, a co do PH to przeczytaj sobie jeszcze raz "Mierzyc, regulowac i pilnowac nie zaszkodzi, lepiej dmuchac na zimne" nie pozdrawiam i daruj sobie pouczanie mnie na priv panie doswiadczony lol japierdole

2 people like this.
  15. PanBadura

PanBadura Weteran

Mierze bo tak się przyzwyczaiłem, wiem że lepiej mierzyć, i widzę zależność i efekty zmian tegoż ph. Pięknie obrazuje to moja poprzednia fotorelacja oraz rady co do poprawy ph od ZIELONEJ. Nie wiem w czym masz problem.

1 person likes this.
  16. Jagodowy Lol

Jagodowy Lol Inspiracja

Siema partyzant.
    Co by nie zasmiecać Baduze watku napisze tak.
    Pytanie zostalo zadane Baduze a nie tobie to po co sie wypowiadasz w jego imieniu ?
    Kolega Badura dobrze wi czemu sie miezy PH.
    Muj jezyk pisany jest taki a nie inny bo jestem niepoprawnym dysortografem itd itd...
    To na tyle.

--- Dodano ---

hola hola panie kolego Badura
    Stworzyłem nowy watek tylko dla ciebie w którym udowodnię o co Kaman z ph i dlaczego się go nie mierzy podczas uprawy organicznej w ziemi.
    Zajmie mi kilka dni zebranie wiedzy przetłumaczenie na polski i wogole odnalezienie wątków z opery na pc czy telefonie z thctalk i icmag.
    Aj ta opera świetna wyszukiwarka tyle możne likow naraz pomieścić będzie szukania.
    Co by nie bylo uprawa organiczna polega na odżywianiu ziemi a nie panny a ziemia odrzwi ci panne jak ta lala.
    Jak nie zjebiesz microhead to nie będziesz musiał tego naprawiać jak guru zielona zawsze pisze sprawdź PH ?
    Po co psujesz ph ziemi octem ect. jak ona sama sobie z tym poradzi i nie bedziesz musial tego naprawiac.
    To na tyle tu masz linka
    https://forum.nasionakonopi.pl/223,...as-uprawy-organicznej-w-ziemi.html#post430056
    Pozdrawiam i narazie.

17. PanBadura

PanBadura Weteran

Spoko, cieszy mnie to bardzo, jestem otwarty na wszelaką wiedzę. Zazdroszczę wolnego czasu na przeprowadzanie badań. Sam bym kilka przeprowadził.

18. Jagodowy Lol

Jagodowy Lol Inspiracja

Ha badania to ja na studiach robiłem lol ostatnio w 2003rp.
    Zbiere kilka linkow przetlumacze kilka wypowiedzi i moze ludziska zaczna na własna reke szukać a nie wisieć na jednym forum.
    Czasu to ja nie mam obowiazki rodzinne 1.5 roczne dziecko w domu.
    Czasem to ja nie wiem jak my to z dziunia ogarniamy.
    Nie mieszkam w polsce rodziny nie mam ,jakoś to idzie aby dzieci odchować na ludzi.
    Jak Bóg da.
    Nara bez odbioru.

19. PanBadura

PanBadura Weteran

Do postu wyżej:

Ph mierze i będę mierzył, jak tylko będę miał czas to będę starał się to robić najczęściej jak się da, bo widzę zależność i po prostu wolę wiedzieć co jest grane w ziemi. Tak jak ktoś już gdzieś wytłumaczył uprawa organiczna a lanie organicznych nawozów to nie to samo. Proszę Cię kolego o całkowite przeniesienie swoich mądrości do właśnie stworzonego przez siebie wątku na temat organicznej uprawy. Chętnie się dokształcę bo szczerze mówiąc nie mam już czasu czytać za wielu artykułów a tym bardziej być na bieżąco z trendami. Zwłaszcza że męczę pcboxa i uzyskuje ilości czysto rekreacyjne. Będę śledził tamten wątek od czasu do czasu, może akurat szczypta dodatkowej wiedzy nie zaszkodzi :)

8 DZIEŃ ŻYCIA ROŚLINKI

Roślinka jak widać na zdjęciach ma się dobrze. Nieco niestety spierdoliłem jej start, bo gdy w weekend wykiełkowała z easy plugu w szafce, to mnie przy niej nie było i jak wróciłem to była już dość wysoka. Podrosła jeszcze nieco w boxie mimo iż podłożyłem plastikowy pojemnik pod donicę. Zawsze na początku uprawy coś podkładam żeby się tak nie wyciągała. No trudno, jeszcze aż tak tragiczna żyrafa to nie jest.

Porównując z AK472 z poprzedniej relacji to widać że jest minimalnie mniejsza od właśnie akacza, natomiast wygląda chyba nieco zdrowiej. Przez spierdzielone pierwsze dni życia widać gołym okiem że jest wyższa. Na pewno nie doskwiera jej tak temperatura, którą akacz musiał znosić w tej puszce w cieplejsze dni. Mam nadzieje że nadgoni a nawet prześcignie tego akacza. Ogólnie będę porównywał tą fr do bezpośredniej wcześniejszej bardzo udanej chociaż nieco przeciągniętej.

Poniżej fotki, kolejny upik gdzieś pewnie za tydzień.

Attached Files:

4 people like this.
  20. Topowy Janusz

Topowy Janusz Autorytet

No faktycznie poszła nieźle w górę hehe będzie dobrze trzymam kciuki :)