1. Czy nowe forum Ci się podoba?

  Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
  Dismiss Notice

Roślina podobna do konopi.

Dyskusja w dziale Offtop rozpoczęta przez Masteron w dniu 23.03.2014

 1. Masteron

  Masteron Błyskotlwy

  Siema, zna ktoś jakieś roślinki, które w pierwszym tygodniu po wykiełkowaniu wyglądają podobnie do konopi?
  Chciałbym zasadzić kilka pestek konopi, postawić je na parapecie i po tygodniu wysadzić na spota. Dla kamuflażu potrzebuje kilku innych roślinek, które później będę mógł wysadzić do ogrodu, żeby rodzice nic nie podejrzewali.
   
 2. Żwirek

  Żwirek Stary wyjadacz

 3. Masteron

  Masteron Błyskotlwy

  A coś innego, żebym mógł jakoś wytłumaczyć po co to hoduje ? Najlepiej jakiś owocowy krzak, bo jak później taki chmiel wyrośnie w ogrodzie to się mama troszkę zdziwi.
   
 4. Wujo

  Wujo Guest

  Chmiel zawiera m.in. lupulinę, która ma działanie uspokajające i nasenne. Działa nawet silniej niż związki zawarte w melisie i walerianie (a najlepiej w połączeniu z nimi). Może również obniżać popęd płciowy – z tego powodu w średniowieczu podawano go m.in. mnichom. Właściwości uspokajające mają nie tylko wodne wyciągi, ale również sam aromat szyszek. Można więc z nich zrobić np. usypiającą poduszkę.
  Sposób stosowania: Rozpruj poduszkę z poliestrowym wypełnieniem i nasyp do niej dwie garści szyszek chmielu (kupisz w aptece). Rozłóż je równomiernie i z powrotem zaszyj poduszkę. Oblecz bawełnianą powłoczką. Poduszka działa, dopóki czujesz jej zapach (1–2 miesiące).

  Niektóre substancje zawarte w wyciągach z szyszek chmielu mają działanie estrogenne. Związki te przenikają również przez skórę. Badania wykazały, że mogą przyspieszać menstruację. U kobiet pracujących przy zbiorze chmielu często pojawia się miesiączka (niezależnie od dnia cyklu). Ponieważ chmiel zwiększa wydzielanie kobiecych hormonów, może poprawiać samopoczucie kobiet w czasie menopauzy.
  Sposób stosowania: Łyżeczkę szyszek zalej szklanką gorącej wody i ogrzewaj pod przykryciem 5 minut; przecedź. Profilaktycznie pij po pół szklanki odwaru raz dziennie, a w przypadku

  Chmiel ma również duże znaczenie w kosmetyce. Jest bardzo skutecznym środkiem przeciw wypadaniu włosów i łupieżowi. Bardzo często wykorzystuje się go jako składnik szamponów (wyciągi z niego dodaje się też do kremów przeciwzmarszczkowych). Najprostszym sposobem na nadanie włosom blasku jest płukanie ich w piwie. Jeśli jednak masz większe problemy, np. wypadają ci włosy, zastosuj mieszankę ziół.

  Sposób stosowania: Wymieszaj po łyżce szyszek chmielu, korzenia mydlnicy i kwiatów rumianku. Zalej 2 szklankami zimnej wody i ogrzewaj pod przykryciem 10 minut. Przecedź i ostudź. Odwarem tym myj włosy tak jak zwykłym szamponem (mydlnica się pieni).

  ;]
   
 5. Masteron

  Masteron Błyskotlwy

  Ten chmiel jakoś mnie nie przekonuje... Zaraz po wykiełkowaniu to chyba większość roślinek wygląda podobnie, zresztą nie musi być jakoś szczególnie podobna.
  Po tygodniu chce wysadzić sadzonki na spota więc będą jeszcze małe. Szukam roślinki, która podobnie jak konopia będzie kiełkować z nasionka i miała podobne rozmiary w pierwszym tygodniu.
   
 6. Odkopałem troche temat, ale może nasz hodowca jeszcze nie zaczął.

  Po pierwsze to ja w ogóle bym się w takie coś nie bawił. Wykiełkuj nasiona w domu na chusteczkach, i od razu zanieś na spota. Dla bezpieczeństwa roślinek, zrób szklarnie z butelki 5 l obciętej z góry i podziurawionej dla wentylacji, butelke zdejmiesz po około 5 dniach. Nie powinno być problemów.

  Jednak jeżeli się uparłeś, tutaj masz parę roślinek podobnych do mary jane.

  A List of plants that look like Marijuana | Rollitup
   

nasiona marihuany, nasiona konopi