Roslina ma dwa tygodnie i krzywo rosnie ?? Pomoc

Xlolek 11.07.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Co jest nie tak?

image.jpg

2. Łoś

Łoś Tuptuś

To że krzywo rośnie to nic.
    Natomiast, potrzebuje wody i więcej światła ;)

3. Ma dwa tygodnie ile ma swiatlo chodzic ? Bo narazie dwa 24 dobe

4. marcopolo

marcopolo Moderator Staff Member

Jakie masz tam swiatelko,ile W?

5. Łoś

Łoś Tuptuś

To indoorek to ze swiatełkami nie pomogę nie znam się, dlatego stwierdziłem jego niedobór bo niska jak na 2 tygodnie, więc czegoś tam w tym światełku ma za mało bądź nie takie :D
    I suchutko, polecam sadzonki spryskiwać wodą, szybko piją i powtarzasz w kołko(z umiarem) sadzonki potrzebują częstego drobnego podlewania, a te starsze co raz sporadyczniejszego lecz obfitego podlewania

6. Wogule chyba za malo wody bo ja ogulnie podlewam tylko pod krzakiem a chyba musze cala doniczke?

1F8F5E4E-EE7B-452A-9161-1483BD988BAC.png

7. Wogule chyba za malo wody bo ja ogulnie podlewam tylko pod krzakiem a chyba musze cala doniczke?

8. Hmm ja to w sumie mogę jedynie poprzeć tu opinię kolegi co światełko obwinia.

60x100=6000lm i tylko to?
    Ile masz takich paneli?
    Jaka temperatura barwowa ?
    W sumie z oświetlenia ma chociaż dostarczone te 25-30tys lx?

Hmm calej nie ma sensu bo to ma jeszcze malutki korzeń a z wodą tez mozna przesadzić.
    Nie lej bezpośrednio w srodek krzaka a dookoła niego nieco dalej. W ten sposób rozwój korzenia powinien być lepszy ponoć.

Podlewanie jest istotne jednak nie ma podstawy by sądzić że to blak wody ja tak blokuje. Hmm gołym okiem widać nawet z tej perspektywy że liście rozwinęła na ile tylko mogła by łapać jak największą ilość słońca ^^ jak możesz to za dnia wynos ja na słoneczko naturalne xd głupi jeden cieply słoneczny dzień już da Ci więcej jak parę dni pod lampą. Jak nie masz sposobność to chociaż na parapet wystawiaj, gdy owe słoneczko akurat tam wpada.

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...