1. Czy nowe forum Ci się podoba?

Chętnie wysłuchamy Twoich uwag na temat funkcjonowania nowej odsłony forum. Zapraszamy do tego tematu aby podzielić się z nami swoimi wrażeniami.
    Dismiss Notice

Rosja i prawdopodobieństwo III wojny światowej

Dyskusja w dziale Polityka rozpoczęta przez Gandalf. w dniu 11.04.2018

1. Gandalf.

Gandalf. Expert

cześć

czytając prasę , oglądając w tv wiadomości i różnego rodzaju informacje ze świata, nadeszła mnie pewna myśl. Zabrzmieć ona może obłędem marihuanowego upalenia.

Spójrzmy na to co się dzieje w UK, atak Rosji na Rosyjskiego szpiega, zamach wydany zapewne przez jej władze najwyższe, bez zahamowań i pomimo zakazu używania broni chemicznej. W efekcie Ameryka i inne kraje zaczyna wydalać urzędników Rosyjskiego pochodzenia do czego zmierzam o tym na koncu.

Wcześniej jakiś czas temu Rosja zapuszcza się na Krym, zajmując go siłą i agresją

Teraz niedawno Polska wzmacnia sojusz z USA Rosja się denerwuje bo jej nie odpowiadają amerykańskie wojska w Polsce

ostatnio też słychać o współpracy Rosji i Al-Kaidy i Rosyjskim gazie bojowym użytym w Syrii

każdy podkskakuje Rosji w tym Polska a chyba nie każdy zdaje sobie sprawę z zagrożenia, moim zdaniem III wojnę światową rozpoczną Rosjanie patrząc na to co się dzieje obecnie, a Wy macie jakieś odniesienie?

KozaSPolski likes this.
  2. KubenQ

KubenQ Guest

A moja teoria jest taka że Rosja chcę powybijać na świecie ludzi, którzy nie chcą legalizacji marihuany

3. mlynu345

mlynu345 Autorytet

Ja myślę, że Rosja zdaję sobie sprawę z tego, że III wojna światowa to będzie ostatnia wojna na tym świecie....

4. GoHan

GoHan Geniusz

Tak czy tak ludzkosc dazy do destrukcji , kwestia czasu , mamy to wpisane w genach ...

5. OUTsider

OUTsider Forumowy guru

A moim zdaniem czecia wojna juz trwa ino nie oficjalnie.

6. TheSpecialOne

TheSpecialOne Banned

Rosja nie ma szans.Maja w chuj sprzętu ale głównie przestarzały i jedna wielka propaganda.Kraj największy na świecie który mógłby mieć wszystko a nie licząc Moskwy czy St.Petersburga ubóstwo jak skurwysyn...USA nigdy polski nie zdradziły i to dobrze ze jest tak mocny sojusz i tym bardziej ze Polska jest geopolitycznie ważna w kwestii trojmorza i ogólnie europy chrześcijańskiej...Ruscy się sraja bo co im pozostało...oby nord stream 2 nie powstało haha ;d najgorsze jest to ze chcąc czy nie to jesteśmy sąsiadami i jakiś w miarę normalny dialog przydałoby się prowadzić lecz nie z tym rządem który mamy obecnie...Rosja trzyma sojusz z chinami i to jest też zagrożenie ale moim zdaniem ni chuja nie podskocza ;d

7. Racuch

Racuch Forumowy guru

w dupie mam polityke
    wiem tylko ze jak ruscy rusza to sie zatrzymaja przy granicy z niemcami ,albo dalej i nikt nic nie zrobi bo czym i jakim sprzetem ? mieszkamy w srodku europy na tych ziemiach zawsze walczyl zachod ze wschodem a my po dupie dostawalismy nikt sie nie przejmie polska co najwyzej zaczna jak to oni potrafia POTEPIAC ZACHOWANIE patrz ukraina :)
    w dupe lepsi AMERYKANIE zanim przezuca swoje wojska bedzie po wszystkim dogadaja sie potem jak po 2 wojnie , po drugie psełdo amerykanie bez cocacoli burgerow i innego gowna niewalcza , no bo oni tylko od 6 do 16 :) patrole haha itd
    a ruskiemu dasz wodki i konserwe reszte znajdzie sam rosjanie to twardzi ludzie i sprzet maja porownywalny do jUeSA
    blizej im i nam do nich, niz do niemca i tchorza francuza ....

8. v3nom

v3nom Weteran

Ruskie jak nie sprzymierza sie z zoltasami to nie maja zbyt wiele do powoedzenia.
    Polska nie moze liczyc na wsparcie armii amerykanskiej w przypadku inwazji bo po pierwsze amerykance nie zdaza a po drugie nie wespra tak malenkiego i nic nie znaczacego panstwa na rzecz wojny z armia rosyjska.
    Polska jest jak ratlerek w cieniu pitbulla. Mozemy sobie duzo poszczekac ale jak przyjdzie drugi bulterier to mina sie bokiem.

9. Wielki Zdrowy Topas

Wielki Zdrowy Topas Wiedza nadprzyrodzona

Nie będzie żadnej wojny a już na pewno nie chce jej Rosja. Trump świetnie się dogaduje z Putinem i to są ziomale. Za czasów obamy tak nie było.

Pomyślcie logicznie tak na chłopski rozum czy telewizja mówiła Wam kiedykolwiek prawdę? Jeśli coś mówią w tv to warto się zastanowić dlaczego tak mówią.

Putin to twardziel, on nie przystaje na wszystko czego chce Izrael który steruje Unią,Nato itd a skoro ktoś się nie chce podporządkować to dmuchamy w mediach że np Putin jest zły a głupi lud to łyknie.

10. ProrokX485X

ProrokX485X Weteran

mam wyjebane żyje z dnia na dzień ale fakt taka wojna to tylko kwestia czasu
    chociaż jak mam być szczery to III woja już dawno się rozpoczeła tyle że na arenie politycznej a nie zbrojnej

11. mr.nikt

mr.nikt Dyskutant

...zwykłe nakręcanie piramidy strachu Putin już ręce zaciera jak stanie dumny witać gości :elo:

12. 2515

2515 Forumowy guru

Może za czasów Kościuszki ten sojusz był mocny, dzisiaj łączą nas tylko interesy. Przykładem może być tutaj konferencja międzynarodowa, Wielkiej trójki w skład której wchodziły: USA, Wielka Brytania i Rosja. Przypomnę chodziło o wyrysowanie nowych granic w europie po zakończeniu drugiej wojny. Jak Polska w tedy na tym wyszła ? Nasi byli sojusznicy: angole, brytole zawiązali nowy sojusz z ruchami.
    Racuch ma rację, Rosji raczej nie zatrzymamy długo jeśli nas zaatakują, oni juz są pod naszą granicą w sumie....

Nowy konflikt światowy.... to zależy chyba od tego jak sprawy się potoczą w Syrii, bo Federacja Rosyjska jest po jednej stronie, USA z swoim "teamem" po drugiej.

13. Wiadrolistka

Wiadrolistka Moderator Moderator

Trzecia WŚ to już sobie trwa w najlepsze. Jakie czasy taka wojna. W ogóle obczajcie, że wystarczy odciąć prąd, i 80 % narodu staje się zdezorientowane i bezbronne. Putin, chociaż szaleniec, produkuje dla swoich rodaków szczepionki, bo dobrze wie, że te euroamerykańskie mieszanki rtęci i formaldehydu, upośledzają zdrowie jego przyszłych żołnierzy, oraz kobiet, które to będą tych żołnieży rodziły. Zakazał GMO, z tego samego powodu. Chce mieć zdrowy i silny naród, w czasach, kiedy inne państwa, zwłaszcza Ameryka Północna i Europa, wykańczają się pestycydami, szczepieniami, GMO, tysiącem E gówno dodatków, słodzikami, plastkiem, itp itd, oraz telewizją, która ma za zadanie przerabiać ludzkie mózgi na rozbebraną ciastoplasteline.
    To jest wojna na to, kto przejży czyj plan i zrobi unik.
    Nie polecą żadne atomy czy inne machiny zagłady, bo każdy z tych co mają guzik pod ręką, wie, że to byłby koniec całkowity, nawet by im te super schrony wyposażone na 15 czy 20 lat wszystkim co się da, nie pomogły, bo jakby jebło to wszystko co te świry zgromadziły na świecie.. to Panie nie ma co zbierać.
    Ziemia i tak jest naruszona, bo te próby co zasrańce modzą na oceanach, przecież nam tą Mateczkę Ziemię zruszają, dużoo nie trzeba, żeby doprowadzić do tragedii, a te gnojki możnowładcze, jednak też chcą gdzieś żyć.
    Ja mieszkam na terenach, na które chrapkę mają i Zachodni i Wschodni, bo zielono, bo dziko jeszcze w miarę, bo od ciula zwierzyny, a panicze bogacze lubuja się przecież w polowaniach, i jeziora czyste jeszcze, i ostatnia żywa rzeka w Europie tuż obok. Nie raz i nie dwa tak było, że mi tu całą noc helikoptery krążyły nad domem, bo się ktoś przedarł przez graanicę, nieraz mi tu wojskowe arsenały jeżdżą, albo straż graniczna szaleje bo się przedarło sześciu partyzantów z ugandy hehe. No, ale wojny jako takiej zbrojnej nie będzie, bo to nie chodzi już o samą władzę, ale też o tereny. Oni hajsu już mają pod dostatkiem, teraz gromadzą dobra niematerialne, w sensie piękne miejsca chcą sobie zawłaszczyć, a ludzie przecież wykańczają się sami, nawet im za bardzo pomagać nie trzeba, wystarczy plakietka Doktor Medycyny, parę reklam w tv i w parę lat ze zdrowego człowieka zrobią trupa, albo niedołęgę. Reszta alkohol, fajki, fast foody, ciężkie dragi. Na studiach medycznych jest bodajże dwie godziny wykładu o wpływie odżywiania na organizm człowieka - tu się powinna, za przeproszeniem, kurwa mać wojna rozegrać, żeby to wszystko wróciło na właściwe tory.
    Wiecie jaką miałam sytuację? Doktorka rodzinna, pediatra, spec od chorób płuc, z 30 letnim stażem, kserowała ode mnie rozpiskę wpływu poszczególnych pierwiastków na organizm. No coś tu nie gra grubo. Ja wiem, że trochę odbiłam od tematu, ale trzeba mieć na uwadze, że systemem leczenia, nauczania, wszystkiego zresztą w tym chorym ustroju, kieruje bezpośrednio polityka. Tam jest wojna. Wojna na mocnych i mocniejszych. Słabych tylko nikt nie chce słuchać. Słabi wykończą się sami.

:odlot:

Proton likes this.
  14. p0werful str0ng

p0werful str0ng dobry z NATURY

jestem dobrym snajperem jbc.

15. TheSpecialOne

TheSpecialOne Banned

Myślcie sobie co chcecie ale założę się ze większość tu się wypowisdajacych czerpie wiedzę z telewizji lub internetu a nie umie obsługiwać się bronią...tyle ode mnie w tej kwestii.Rosja jest obsrana!!!

16. Berner

Berner Zagubiony

na wojnę trzeba mieć kupę kasy, Rosja ostatnio raczej nie zarabia jak kiedyś, opłacalność wydobycia paliw jest na niskim poziomie przez Arabia Saudyjską i ceny paliw na rynku. może ewentualnie sobie całą Ukrainę wezmą siła

17. Proton

Proton Tuptuś

A nie macie wrażenia że to z Rosji robi się na siłe "tego złego"? :)
    Rosja trzyma strone Asada. I to jest ewidentnie nie na ręke USA. Która finansuje całą tą partyzantke wymierzoną w demokratycznie wybranego prezydenta Asada.
    Mimo iż to Trump został prezydentem, USA nadal ma w planie zrobić w Syrii "demokracje" taką jak zrobili już w Libi czy Iraku. Obalić DEMOKRATYCZNIE wybrany rząd. By następnie wstawić swoją marionetke na stołek, i niech rządzi! (a raczej przytakuje na każdą zachcianke USA) Co USA ma do Syrii? I czemu w ogóle się tak ich uczepili? Ano wiadomo, ropa.
    I teraz tak. Rosja jest uważana za tego złego, bo broni demokracji w państwie na które chrapke ma USA!
    Wiadrolistna dobrze to opisała, wojna już dawno trwa. Tylko nie jest może ona taka frontalna jak bywało to w przeszłości. Jeszcze nie jest. Ale jeśli ma dojść do niej, to widziałbym tu raczej ODPOWIEDŹ Rosji, na atak USA. Np w takiej Syrii, jeśli zginąłby przez amerykanskie naloty ruski żołnież, to już Putni ma powód do odwetu. Rosja jako tako nie dąży do wojny, ona wbrew powszechnie uważanemu zdaniu trzyma ład jeszcze na tym świecie. Jakkolwiek groteskowo to brzmi. ;d
    Nie jest tajemnicą, że na 2018/2019 jest zapowiadany globalny krach na giełdach. USA jak znowu wpadnie w kłopoty finansowe będzie MUSIAŁO wywołać wojne, by nie stracić gruntu pod nogami. Tylko wojna będzie wstanie zabezpieczyć ich finansowo, i odwlec bankructwo tego kraju.
    Także skończcie może z tym bezpodstawnym hejtem płynącym ciągle z mediów na Putina. Mam niestety wrażenie że ogromna część społeczeństwa nie rozumie co się dzieje w obecnej chwili na świecie, ale powtarza syf płynący z mediów. Polecam samemu troche poczytać, a nie tylko łykać to co "oni" chcą byśmy łykali z mediów. :) Gość po prostu jak przyszło na prawdziwego prezydenta, robi dobrze dla swojego kraju. (Tak btw. Krym należał kiedyś do Rosji. Po prostu wzięli co ich.) A że są to kontrowersyjne kroki? To nie Putina wina że Europa stała się pizdowata. ;d Kwestia czasu, aż rdzenna ludzkość europy będzie w mniejszości. Wyobrażacie sobie świat za 50 lat? Tak. Jeśli nic się nie zmieni, to będzie Islamski. ;d A kto jest temu winny? Kto wywołał cały ten zalew "uchodźców" do Europy? Co w ogóle jest winne temu? Przecież Ci "uchodźcy" sobie żyli spokojnie w swoim kraju. W raju w którym nie było wojny. Były niejasności, ale nie było wojny. To teraz przygotujcie się na mały open-mind :)
    USA. Tak, to USA wjechała czołgami w imie demokracji do Iraku, Libi, a teraz ma jeszcze chrapke na Syrie. Kompletnie destabilizując te kraje. Rozwalając od środka ich systemu. Obywatele nie mieli przywódcy który trzymał ich w ryzach. Kaddafi. Husajn. Jacy byli tacy byli, ale mieli posłuch wśród obywateli. Dla których byli ikoną. Ludzie ufali im, i wierzyli że za ich rządów kraje będą się rozwijać i spływać w dostatku. A tu nagle USA ma jakieś pretensje do naszego guru? Wysyła wojska? Zabija ich przywódce? WTF? Czy nie wydaje się wam to wręcz komiczne? ;d Jeszcze takie jedno pytanie do was, co łączy te kraje. Libia, Irak, Syria? ;d I Czemu akurat tam USA sieje demokracje, a nie zaprowadzi ładu np w takiej Korei Północnej? ;d Ano odpowiedź banalna. W Korei niestety nie ma ROPY :(
    Całej tej fali uchodźctw, jest winne USA. A że Rosja widzi co się dzieje, to jest w opozycji. I tak podpowiada logika. Bo USA chce tylko by zgadzał się hajs. Kompletnie ich nie obchodzi ze zdestabilizowane kraje produkują uchodźców. Którzy emigrują, i dosłownie zalewają Europe. Która chyli się ku upadkowi. A czemu wszystko co złe to Rosja? Bo śmie sprzeciwić się wielkiej Ameryce ;d Która ewidentnie dyskredytuje na każdym możliwym kroku Rosje. :)
    Się rozpisałem :o Jeśli choć jedna osoba to przeczyta, to szacun! ;d

KozaSPolski likes this.
  18. Moonweed

Moonweed Użytkownik

Wiadrolistna bardzo mądrze napisane. Zresztą Proton i reszta również. Miło się czyta takie niemiłe rzeczy, bo poczułem że nie jestem w tym wszystkim sam.

Chcę tutaj jeszcze podkreślić i może dalej rozwinąć to, o czym wspomniała Wiadrolistna, czyli o grabierzy pięknych terenów.

Ważne jest by zrozumieć, że jeśli niewiadomo o co dokładnie chodzi, to wiadomo dokładnie o co chodzi. Również w mojej opinii nie będzie wojny (nie takiej, jaką sobie teraz wyobrażamy). Wcześniejsze wojny miały jakąś ideologię, przesłanie od danego przywódcy, gdzie chciano osiągnąć dany cel, licząc się ze stratami.
    Jak to wygląda w tym momencie? Tutaj wracam do pierwszego zdania akapitu. Biorąc pod uwagę atomówki - jak pójdzie jedna, to pójdą kolejne, a straty z tego tytułu będą ogromne. I tych strat nie wynagrodzi żadna ropa, patrząc na aktualny postęp i ekonomię, w porównaniu do okresu po II WŚ. Co taka wojna da? Władze? Pieniądze? Według mnie wręcz przeciwnie.

I chociaż bardzo bym chciał tak nie myśleć, to muszę zmartwić każdego, kto wierzy w konflikt zbrojny USA i Rosji. Baa, nawet powiem więcej - Europejczycy przejmują się tym konfilktem bardziej niż Amerykanie czy Rosjanie. Mógłbym dać na moją tezę dziesiątki przykładów, ale chcę w skrócie napisać, że chodzi o zastraszenie społeczeństwa w Europie. Paradoksem jest tutaj to, że to zastraszenie jest świadome!!! Co to znaczy? Świadomie się boimy, ale podświadomie nasz mózg będzie to odbierał w inny sposób - jesteśmy w spokojniejszym miejscu, a za oceanem się szykują do wojny, więc my nie musimy się obawiać i tylko obserwować. TO jest złudne i zgubi wszystkich, którzy dadzą się tym omamić. Oni nie rozpoczną wojny pomiędzy sobą, nie zniszczą siebie, nie ruszą się nawzajem... oni zniszczą EUROPĘ, potem będą udawać wybawicieli, a na koniec się podzielą. Ponieważ Europa istnieje tylko w teorii.

Wojna już się rozpoczęła i jesteśmy w jej pasywnym etapie, bo nie została przez nikogo wypowiedziana i nie było żadnej bitwy. To jest właśnie część wielkiego planu dominacji. Bitwa się zbliża i od niej zapewne rozpocznie się etap aktywny - taki widoczny przez wszystkich gołym okiem, nie tylko przez nas (czytaj: osoby z tego tematu). Coś komuś mówi pojęcie wojny domowej? No bo nie ma to jak stworzyć terroryzm, a później kontrolować, gdzie będzie miał miejsce - a ludzi nakręcić tak, żeby myśleli że to niewinni ludzie, którym trzeba pomóc. Później jak ludzie zaczynają powoli ogarniać co jest 5, do władzy we wszystkich krajach zacznie dochodzić skrajna prawica (podobnie jak w Polsce, tylko że w Polsce prawica się sprawdzi, ponieważ my, jako obywatele, takie mamy poglądy i wymieszanie rasy się w Polsce nie udało), a efektem będzie to, o czym wspomniałem wyżej.

Nie mogę tylko rozpracować w głowie, czy to jedna z części planu wyludnienia ziemii czy może właśnie sprzeciw, tak by wyludnić całą Europę (w tym bliski wschód i część Afryki), aby odsetka 'ocalałych' Rosjan, Amerykanów itp była większa? Chyba nikt mi dzisiaj nie powie, że ziemia jest w stanie przetrwać kolejne 2000 lat z aktualnymi 7 mld ludzi i kapitalizmem. Wiele osób się zapewne nie zgodzi i powie, że to sypanie teorami spiskowymi, ale w mojej opinii to już od dawna nie powinno być brane przez inteligentnych ludzi jako teoria spiskowa. Natomiast najbardziej nurtującym pytaniem jest, co inteligentny człowiek powinien zrobić - czy w ogóle powinien coś zrobić czy mieć w to wyjebane i cieszyć się póki jeszcze można?

P.S. Europa istnieje tylko w teorii i była od dziesiątek lat kolonią USA i Izraela. W momencie, kiedy społeczeństwo jest zastraszane i oblewane newsami, które tak naprawdę nikogo nie powinny obchodzić, Izrael zaciera ręce i wyprowadza stąd grube pieniądze. Czy można ot tak wyprodukować ZNIKĄD 150 czy 200 mld euro? Nie. No chyba że jesteś bankiem centralnym UE, to wtedy sobie możesz produkować. Tylko ważne żeby o tym głośno nie mówiono. 200 miliardów euro... dzieląc przez 12 miesięcy, wychodzi 17 mld euro / miesiąc, dzieląc przez 30 dni, wychodzi 560 mln euro dziennie, czyli ponad 2 miliardy złotych produkowane znikąd co 24 godziny.
    Hehe, nienormalne? To powiem więcej. Te pieniądze wyprodukowane z p*zdy, są później częściowo rozdawane na %. Czyli przykładowo, pożyczasz 200 mld, oddajesz 220 mld. Dla osób które dalej nie kumają - Izrael produkuje znikąd 200 mld, później to pożycza i trzeba mu oddać o 20 mld więcej - te dodatkowe 20 mld NIGDY nie zostało wyprodukowane. To się nazywa sposób na zarobek.

P.S.2. Mieszkam na zachodzie, i tak się złożyło, że mieszkam w dzielnicy trochę żydowskiej. Piszę 'trochę', ponieważ 2 lata temu było tutaj żydów na pęczki - jak się wyszło na ulicę po południu, to nie było jak ich zliczyć (a powiem że to wydaje się dość łatwe, szczególnie że większość to żydzi ortodoksyjni, w tych czarnych strojach, z pejsami). Teraz nadal się ich widzi, ale nie w takich ilościach jak wcześniej. Umarli? Ukrywają się? Nie... już dawno wrócili do Izraela, gdzie przy granicy nie usłyszysz "stój, bo strzelam" przed oddaniem strzału. :) I właśnie to, że przeprowadziłem się do takiej dzielnicy, otworzyło mi oczy bardzo szeroko i może być choćby minimalnym potwierdzieniem, tego co się dzieje.

19. 2515

2515 Forumowy guru

Nie kolego, Europa nie jest zależna od USA, a Izrael wcale niejest mile widziany w Polsce jak i w innych krajach...
    Euro-Azja, (Bliski Wschód) ... mają własna gospodarkę, choć teraz chyba wszystkie rynki są powiązane ze sobą...

Zgodzę się z Protonem w kwestii tego że nasz sojusznik z Ameryki, zawsze tam gdzie wprowadza pokój i demokrację, tak na prawdę sieje zniszczenie i zamęt.
    Ale może tak wygląda droga do stabilizacji i demokracji, najpierw trzeba coś zdestabilizować ?

Last edited: 20.04.2018
  20. KozaSPolski

KozaSPolski Autorytet

Jakby to podsumował mój znajomy:
    "Światem żądzą bogaci żydzi bankierzy którzy zarabiają na wszystkich złych rzeczach, a najwięcej po wojnie kiedy kraj bierze od banku kredyt na odbudowę i w ten sposób staje się zależny od banku bo ma u niego dług. Ale tych ludzi za to spotka karma jak każdego w życiu."

Tak naprawdę to każdy z was ma trochę racji, i trochę nie ma, Dokładnie nie przewidzimy jak to będzie. Kiedyś mężczyźni między sobą walczyli o jedzenie, kobiety, teren - przetrwanie. Teraz to wszystko jest zaklęte w papierowym banknocie... Instynkty te same tylko taktyki udoskonalanie. ;) Natury nie przechytrzymy, więc kazdy orze jak może.

Last edited: 21.04.2018

nasiona marihuany, nasiona konopi