Rola słońca w pierwszych dniach życia roślinki

grooowmen 15.05.2019

Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
  1. Witam, jaka wazne jest słonce w pierwszych dniach życia roślinki od wykiełkowania? Czy jest wgl sens kiełkować
    teraz jak słońca wgl nie ma i nie zapowiada sie aby było w najbliższym tygodniu? Jest jakis sposob aby roslinka sie poprawnie rozwineła?

2. dwi81

dwi81 Kumaty

Mozesz uzyc zarówek o odpowiedniej barwie światla,jak jest odp ilosc lumenów to rosliny ci się nie wyciągną.
    Lepsze to niz powyciągane sadzonki.

3. h3

h3

wow to na out już w lutym chcesz kiełkować?

• WOW ! x 1

4. A kto chłopakowi zabroni?

:]

• Lubie to x 1
  5. Ja za to mam pytanie odnośnie ubioru na outdor myślę że nie ma sensu zakładać kolejnego tematu dlatego pytam mianowicie, jak w lecie na out być ubranym jeśli idę w ciężkie chaszcze.. W tam tym roku stosowałem ubiór długie spodnie i bluza ale przy upałach myślałem że uschne jak kwiatek czy nie lepiej z psikac się jakimś preparatem na kleszcze żeby przy pielęgnacji panienek, nie złapać jakiegoś szkodnika.. Pozdrawiam!

6. Ja zawsze jak jezdze na spota po poludniu gdy zachodzi słońce zakładam siwe dresy+siwa bluza z kapturem, przed wejsciem na spota spryskuje BROSem spodnie i co 15 minut szybka kontrola całego ubioru. Odrazu po powrocie do domu sprawdzam dokladnie spodnie i bluze świecąc flashem z telefonu, później prysznic.
    Polecam ten patent bo ograniczyłem ugryzienia po kleszczach prawie do zera. ( dużo kleszczy zabijałem w domu
    A jak chcesz chodzić krótko ubrany to tylko jasne kolory,preparat i kontrola ciała co 10/15 minut.
    Pozdrawiam :)

• Lubie to x 1
  7. A co powiecie na pierwsze dni zycia rośliny? Jak to jest w końcu z tym cieniem i słońcem? Gdy wykiełkuje i wsadzę do donicy lekko opryskując woda? Dawać na słońce czy na początek di cienia jeśli będą pojawiać się listki to na słońce Odrazu? Proszę o odpowiedź z goyry dzięki! Pozdrawiam

8. Tak po wsadzeniu wykiełkowanego nasiona do ziemi spryskujesz woda. Jak tylko pokaża 2 listki wystawiasz na słońce. Do cienia sie daje tylko przy upałach 40 C, bo wtedy moze popalic od słońca.

9. Okey super dzięki za odpowiedź ale póki nie wyrosną dać w pół cień? Żeby nie spaliło nasionka od słońca.. Mam rozumieć?

10. Nie nie, Od słońca ci może popalić jak są małe sadzonki i jest powyzej 40 C wtedy dac do cienia, a póki nie wyrosnie z ziemi to mozesz trzymac gdzie chcesz, ja trzymam w szafie gdzie jest ciemno, a jak tylko pokaża pierwsze listki daje na parapet na 2 dni i pozniej na podwórko. Powodzenia :)

11. Lanrete

Lanrete Tuptuś

Z tym wystawianiem na słońce to różnie jak widać jest, jedni od razu, drudzy wystawiają jak rozłoży pierwsze liście te "normalne" nie te liście zarodkowe. Też jestem zwolennikiem stosowania drugiego sposobu, wydaje mi się że roślina rosnąca w naturalnych warunkach zanim wyjdzie na słońce jest z deka w cieniu przez rośliny rosnące wokół niej. Tym samym kiedy wystawiamy je później na słońce dajemy jej warunki zbliżone do naturalnych a jak wiemy natura jest najmądrzejsza.

• Lubie to x 1
Post się przydał? Oceń go proszę:
/5,
Loading...
Loading...