1. Archiwum starego Forum jest dostępne pod adresem: forum2.nasionakonopi.pl
    Dismiss Notice

Robimy pestony femi-Saint Og x Lemon Garlic Og-CFL.92w[0,1m]

Dyskusja w dziale Aktualne fotorelacje indoor rozpoczęta przez judaista w dniu 15.12.2018

1. judaista

judaista Geniusz

Nasiona: Saint Og z Holy Seedbank oraz Lemon Garlic Og prawdopodobnie z Humboldt Seeds (gratis od Gnoma)
    Oświetlenie: 92 waty - 4 x Philips Twist 23 waty 2700k
    Fotoperiod: 12/12 od początku
    Box: 35x30x55cm, samoróbka obłożony folią refleksyjną z leroya
    Podłoże: Compo bio
    Donice: 4 litry, zrobione pod wymiar podstawy
    Nawozy: Domowe nawozy, ew będę się wspomagał biobizzem
    Wentylacja: Kanalak z leroya 110m3/h

Pomysł wziął się z prostej przyczyny. Zamierzam rozbudować w najbliższym czasie swoją powierzchnię uprawową i mam zamiar startować z sogiem, a że aktualnie nie mam żadnych matek na klony, będę to robił z pestek. Teoria krzyżowania konopi jest mi oczywiście doskonale znana, podejście takich osobistości jak Dj Short, Shantibaba czy Soma to jedno, a rzeczywistość małego polskiego growera to drugie ;d
    Pestki robię dla siebie, więc komentarze w stylu "gdzie selekcja z miliona roślin" czy "nie robi się femi z femi" są tu zbędne. Równanie jest proste... Dobry upierdalacz x dobry upierdalacz = dobry upierdalacz w potomstwie... z grubsza ;)
    Na ojca wybrałem Saint Og ponieważ jest to hybryda w pierwszym pokoleniu i powinna teoretycznie zapewnić lepszy materiał zapylający i większą szansę na brak skaz genetycznych powodujących np hermienie. Rewersję przeprowadzać będę za pomocą roztworu tiosiarczanu srebra.

Growloga miało nie być, ale że jest to mój pierwszy raz chcę to udokumentować i w sumie też pokazać, że niewielkim kosztem można sobie zrobić zapas pestek na pare lat, albo 3 miesiące przed outdoorem można zrobić z dwóch nasion materiał siewny na hektarowe pole.

Roślinki wyszły dzisiaj na powierzchnię.

Rśliny będą siedzieć w tym boxiku(stare zdjęcie z jakiegoś tam grow), ogólnie całkiem fajne bobki z niego wychodziły i liczę na finalnie kilkaset pestek.
    Cale krzaki idą na pestki, więc poza krosem Saint og x lemon garlic og będzie też sporo nasion Saint og s1.

pozdro

Last edited: 15.12.2018
    vagabondo, pozytyw, LastNinja and 7 others like this.
  2. koleszka84

koleszka84 Geniusz

Lemonik og akurat u mnie na indukcji teraz i tez od gnoma haha powodzonka

3. to kiedy ten os z pestkami Twymi ? haha

judaista likes this.
  4. judaista

judaista Geniusz

+/- 4 miesiące haha najpierw je muszę zrobić, a później puścić na testa czy nie hermią..

5. judaista

judaista Geniusz

Dzień 5

Małe bo małe, ale lecą na 12/12
    Na razie są pod hps, mam tam miejsce i stwierdziłem, że dopóki nie będę pryskał stsem nie ma sensu odpalać drugiego boxa.

Ogólnie zastanawiam się, bo mam tą ziemie która mi dżdżownice przerabiają i ona ogólnie jest już gotowa i myślę czy nie spróbować zrobić tych roślin na niej? Jak myślicie, jechać na recyklingu, czy jednak przy tych roślinach trzymać się jeszcze kupnej compo?

vagabondo likes this.
  6. LastNinja

LastNinja hidden in the shadow

Ja bym już na kupnej jechał do końca. Wyeliminujesz ryzyko że przez glebe coś później poleci nie po myśli

7. pozytyw

pozytyw Banned

lubie to

8. judaista

judaista Geniusz

No to lecę na sklepowej, 10 dzień życia.

pzdr

vagabondo and Heniekzbagien like this.
  9. judaista

judaista Geniusz

Dzień 15

Krzaki już pod CFL, zrobiony topping na 6 odrostów i w większych doniczkach. Miały być 4l, te są 2l i zastanawiam się czy jest sens pakować je w większe, raczej już nie zdążą zagospodarować 4 litrów. Niedługo już powinny zacząć się ciekawsze rzeczy ;d

pozdro

uho667 and vagabondo like this.
  10. judaista

judaista Geniusz

Dzień 25

Obie rośliny mają już na sobie po kilkanaście pistli także przyszedł czas na oprysk.
    Szukałem info kiedy najlepiej go zrobić i wyszło że zrobię to dzisiaj w nocy i jutro po zapaleniu się lampek.

Zdjęcie poglądowe, wiem że rośliny wyglądają biednie, ale lecą od urodzenia 12/12 i ogólnie nie mają na celu wyglądać tylko rodzić ;d dzisiaj je połamałem żeby trochę wyrównać odrosty.

pozdro

11. marcopolo

marcopolo Moderator Moderator

Jestem ciekawy jak to wyjdzie,mam nadzieje ze bedzie sukces-jesli tak to z chetnie sprawdze takiego 'upierdalacza':)
    Jesli bedziesz mial nadmiar,prosze o odzew.

judaista and uho667 like this.
  12. judaista

judaista Geniusz

Wiadomka. Jak tylko pierwsze 16 pestek będzie dojrzałe, wrzucę je na test czy nie hermią, a większość z reszty będzie dostępna dla każdego chętnego.

13. to wiadome ze ja zawsze chetny :)
    z fartem

14. judaista

judaista Geniusz

Dzień 34 - nie wiem który dzień flo, bo nie liczyłem.

10 stycznia zrobiłem pierwszy oprysk stężeniem 1:3 -> 0.005, po 7 dniach czyli wczoraj powtórzyłem "dla pewności" haha konkretnie popaliło opryskane szczyty, ależyją i rosną, więc pewnie z tego wyjdą. Po 8 dniach bananów brak, ale wszyscy twierdzą, że te 2 tygodnie trzeba poczekać nawet ma do 3. Na szczęście lemon kwitnie w miarę powoli i myślę, że nie będzie problemu z zapyleniem we w miarę odpowiednim momencie.

pzdro

LastNinja and uho667 like this.
  15. uho667

uho667 Moderator Moderator

wszystko idzie zgodnie z planem he zajebiscie pali liscie haha

nasiona marihuany, nasiona konopi